«Для ЄС важливо, щоб наша країна була успішною та освіченою»: як Євросоюз займається просвітою в Україні - 061.ua

«Для ЄС важливо, щоб наша країна була успішною та освіченою»: як Євросоюз займається просвітою в Україні

У березні кореспондент 061 поїхав до Сумської області і дізнався, як Європейський Союз розвиває українські громади, підтримує місцевий бізнес та продовжує роботу у напрямку освіти. Нещодавно наш сайт опублікував перший матеріал з цієї серії – «Децентралізація на Сумщині: як розвивається Краснопільська ОТГ» і розповів, як розвивається адміністративна реформа на прикладі селищної громади на північно-східній окраїні України. У наступному матеріалі –Як український бізнес співпрацює з Європейським Союзом: приклад Сумської області ми розповіли про потужне підприємство, яке вже тривалий час експортує до країн ЄС, та центр підтримки бізнесу.

Тепер мова піде про освітні проекти, які проводяться в Україні за підтримки Європейського Союзу.

Erasmus+

«Erasmus+ – це велика програма Європейського Союзу, яка має безліч компонентів та напрямків. Один з найважливіших – це можливості неформальної освіти для молоді та молодіжних організацій, – розповідає координатор Інформаційного центру Erasmus+ Youth в Україні Aнна Ковбасюк, – З 2014 року більше 5 тисяч активних молодих українців, 2,7 тисяч молодіжних працівників, 800 волонтерів брали участь у проектах Erasmus+».

Ця програма Європейського Союзу має 3 ключові напрямки: мобільність молодих людей і молодіжних працівників, співпраця для розвитку інновацій та обміну кращими практиками та підтримка реформ (структурний діалог). У програмі можуть взяти участь країни ЄС, а також країни Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова,Україна).

«Проекти мобільності молоді та молодіжних працівників передбачають зустрічі учасників (до 60 учасників), щонайменше, з двох країн. Найчастіше ці люди вперше виїжджають за кордон та спілкуються з людьми з інших країн. В рамках програми вони працюють над спільним проектом, навчаються, будуть міжкультурний діалог. Прикладом такого проекту є молодіжний обмін «Заради миру». До Охтирки, що на Сумщині, приїхали учасники з 8 країн, конфліктних території. Вони спілкувалися і навчалися. Головною темою була необхідність збереження миру, міжкультурна комунікація, – розповідає Aнна Ковбасюк, – Проекти мобільності для молодіжних працівників (проводяться без вікового цензу) підтримують їхнє професійне зростання. Це можуть бути семінари, тренінги, навчальні візити, конференції. Головнеотримувати новий досвід, навчатися технікам та методикам роботи з молоддю. Приклад такого проекту – тренінговий курс у Сумах, в рамках якого молодіжні працівники з 8 країн, вивчали, що таке симуляційні ігри і як можна їх використовувати в роботі».

Ще одним напрямком роботи Erasmus+ є співпраця для розвитку інновацій та обміну кращими практиками – підтримка стратегічного партнерства і розвиток потенціалу в сфері молоді.

«Стратегічні партнерства – це проекти тривалістю від 6 до 36 месяців, в яких мають брати участь щонайменше 2 країни. Проекти можуть бути різними, але вони мають передбачати певний інноваційний елемент і обмін досвідом Приміром, нещодавній проект «У напрямку миру та любові» – проект стратегічного партнерства між організаціями з України, Швеції, Естонії та Вірменії (реалізувався з 1 червня 2017 року по 30 листопада 2018 року, – прим. авт.). Метою проекту було підвищення можливостей молодіжних працівників та молодіжних лідерів у сфері запобігання радикалізації та екстремізму серед молоді. Учасники з 4 країн брали участь у декількох етапах проекту: зустрічалися, брали участь у тренінгах, проводили дослідження у своїх країнах, а також розробляли місцеві проекти», – каже Ковбасюк.

Проекти структурного діалогу передбачають обмін досвідом реалізації реформ між країною-членом Європейського Союзу та країною-партнером.

«Erasmus+ підтримує довготривалі проекти, які направлені на обмін досвідом країни Східного партнерства зі своїм партнером з ЄС. Проект спрямований на те, щоб цей досвід перейняти та запровадити в рідній країні. Це можуть бути стажування для молоді, партнерство для підприємців і соціального підприємництва», – розповідає координатор Інформаційного центру Erasmus+ Youth в Україні, – ЄС підтримує проекти, які направлені на те, щоб різні групи молодих людей, які з певних причин мають менше можливостей для розвитку, інтегрувалися в суспільство і змогли знайти місце. Щоб молоді люди стали активними громадянами і брати участь у житті населеного пункту, де проживають».

EU Study Days

Вже 5 років представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ проводять Єврошколу – сесії EU Study Days in Ukraine. Цей проект спрямований на те, щоб розказати студентам та випускникам вищих навчальних закладів з усіх регіонів країни про Європейський Союз і відносини між ЄС та Україною від ключових експертів у цій сфері.

«Головна мета нашого проекту – створити мережу активних молодих українців з різних регіонів, яка спілкуватиметься і після завершення Єврошколи для обміну досвідом та впровадження разом спільних ініціатив у майбутньому, – розповідає модератор EU Study Days Катерина Юдіна, – Для участі у кожній сесії ми відібрали 40 людей, яких цікавить процес реформування України.Під час 4 днів навчання вони розширюють світогляд. Наша школа не проводить формальних лекцій. Учасники спілкуються з експертами з Європейського Союзу та України, вивчають співпрацю нашої країни та ЄС у сферах реформування – політики, економіки, енергетики, безвізового режиму, освіти та прав людини, а наприкінці школи готують фінальне проектне завдання».

Одним з учасниківEU Study Days у Сумах став студент-магістр з Маріуполя Володимир Шаргородський, спеціальність «середня освіта (історія)».

«Я приїхав сюди, щоб отримати знайомства у секторі громадянської активності. У нас в місті на базі наукового історично-археологічного товариства ми створили громадську організацію «Культурно-освітня платформа «Сенс». Ми поступово налагоджуємо звязки для створенні спільних інноваційних проектів, – До речі, нещодавно в рамках програми студентської мобільності Erasmus+ я їздив до Естонії. Я впевнений, що Україні потрібно розвиватися, орієнтуючись на Захід. Нам варто багато чого почерпнути з європейської ідентичності».

Євген Дорохов, студент 3 курса Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця»:

«Від участі в EUStudyDays очікую покращення комунікації з ЄС та збільшення своєї професіональної компетенції. Моя спеціальність – фінанси, тому мені цікаво, зокрема,розвиток економічної взаємодії, – розповідає учасник, – Зараз я задоволений бачити прогрес у розвитку експортно-імпортних відносин з Європейським Союзом. Але, тим не менш, харківським експортерам потрібно відкривати нові можливості. Про такі можливості я хотів би поговорити під час Єврошколи».

***

«Проект Єврошколи – унікальний. 5 років існує проект, більше 1000 випускників, 28 сесій. За роки проведення EUStudyDays в Україні створилась потужна мережа активних людей, які працюють в різних галузях, знають, що таке ЄС, і готові реалізувати власні цікаві проекти», – каже радник з питань преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова.

Сьогодні програми Євросоюзу спрямовані на допомогу Україні у виконанні Угоди про асоціацію. На реформування нашої країни європейські платники податків спрямовують мільйони податків.

«Бюджет програми «U-LEAD з Європою», спрямованої на підтримку реформи децентралізації, 100 мільйонів євро. Стільки ж закладено на масштабний проект реформи державного управління. Після Майдану Україна долучилася до багатьох програм, які раніше були досяжні тільки для членів ЄС. Наприклад, грантова програма «Креативна Європа», рамкова програма з наукових досліджень та інноваційГоризонт-2020. Україна в унікальній ситуації. ЄС з 2014 року виділяв додаткові кошти і запровадив нові програми, які будуть існувати до 2020 року», – розповідає Вікторія Давидова, – Зараз українці отримують значно більше інформації про діяльність Європейського Союзу, але все одного цього поки недостатньо. Одне з наших завдань – розказати, чим Україні може бути корисне співробітництво з ЄС».

Щоб проінформувати про свою діяльність Євросоюз проводить велику роботу с медіа, урядовими і неурядовими організаціями. Одним з напрямків такої роботи є проект з розвитку бібліотек.

«Існує думка, що бібліотеки, як місце отримання знань, давно вмерли. Але ми побачили у регіонах, що там бібліотеки досі залишаються потужними культурними інформаційними осередками. Коли ми побачили перспективу у розвитку таких закладів, зрозуміли, що не вистачає інформації про діяльність ЄС. Тому ми створили новий проект, в рамках якого передаємо в бібліотеку всю літературу, видану представництвом ЄС в Україні, а також проводимо навчання для бібліотекарів».

«Представництво ЄС в Україні почало працювали 26 років тому. Зараз ми представляємо всі європейські інституції – Європарламент, Європейську раду, дипломатичну службу і т.д. Серед наших пріоритетів – це допомога Україні, технічна допомога в рамках проектів передання знань, програма макрофінансової і бюджетної підтримки, – каже радник з питань преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова, – Для Європейського Союзу важливо, щоб Україна була сильною і освіченою державою. Коли ми говоримо про молодіжні програми, нашим гаслом є «Навчайся і повертайся». Всі ці проекти і втілюються, щоб рівень освіти співпадав з європейським».

Читайте також:

Текст і фото – Андрій Вавілов

Запорожье ЕС евросоюз сумы реформа грант проект
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
Жители села Константиновка (Мелитопольский район) запечатлели смерч, который образовался в поле. Природное явление сняли и жители ул. Белякова. Вихрь было хорошо видно на большом расстоянии. Однако вреда людям он не причинил. Пострадавших нет. Внимание! Видео содержит ненормативную лексику. Отметим, 30 апреля этого года небольшой смерч прошел в самом Мелитополе. Вихрь прошел по Северному переезду города. Читайте также: В Запорожье Велодень собрал тысячи ве...
Общество
Сегодня, 26 мая, в Запорожье состоялся ежегодный Велодень. Участниками самого масштабного велособытия года стали более 4 тысяч запорожцев. Корреспондент 061 запечатлел участников традиционнного Велодня. Каким был Велодень-2019, можно увидеть по ссылке: В Запорожье Велодень собрал тысячи велосипедистов: как это было, — ФОТОРЕПОРТАЖ Если были участником Велодня, поищите себя на фото, возможно, именно вы попали в объектив нашего корреспондента: Читайте также...
Общество
Запорожский натуралист и краевед Юрий Батаев опубликовал снимки заповедных животных острова Хортица. Фотографии, сделанные на минувшей неделе, Батаев выложил на своей странице в Facebook. На фото пятнистый олень, лиса, редкие птицы острова. Подобные серии фотографий Батаев публикует регулярно. Читайте также: В Запорожье Велодень собрал тысячи велосипедистов: как это было, — ФОТОРЕПОРТАЖ
Общество
Сегодня, 26 мая, в Запорожье состоялся традиционный Велодень — самое масштабное велособытие года. Об этом сообщает корреспондент 061. Традиционный Велодень в Запорожье проводят в последнее воскресенье мая уже более 10 лет. Участники, которых с каждым годом становится все больше и больше, показывают, что велосипед — это полноценный вид транспорта, которому стоит создать безопасную инфраструктуру для движения по городу. Участники пробега — более 4 тысяч люде...
Происшествия
Информация о том, что в пятиэтажном доме по улице Северокольцевая (Коммунарский район) говорит квартира, поступила в Службу "101" вчера около 12:00. На месте происшествия спасатели установили, что пожар произошел в квартире на третьем этаже.  Об этом сообщает ГСЧС.  С помощью спецлестниц спасатели вывели на улицу мужчину (проживал в квартире на третьем этаже) и женщину (квартира на четвертом этаже). Кроме того, были эвакуированы еще 6 жителей дома.  Причин...
Криминал
Троих подозреваемых в организации нелегального реабилитационного центра в Запорожье взяли на поруки местный депутат, помощник народного депутата Украины и запорожская легкоатлетка. Ходатайства удовлетворил Орджоникидзевский суд Запорожья. Прокуратура настаивала на аресте троих подозреваемых. 22 мая в Запорожье полиция задержала троих подозреваемых в организации нелегального «реабилитационного центра» для наркозависимых. В нем удерживали 80 человек. Людей н...
Криминал
Сотрудники Александровского отделения полиции совместно с кинологами и взрывотехниками обнаружили в Запорожье, в одной из квартир, подпольный цех по ремонту и переделке оружия.  Об этом сообщает отдел коммуникаций ГУНП. 24 мая сотрудники угрозыска провели санкционированный обыск в одной из квартир дома по улице Независимой Украины в городе Запорожье. В квартире проживал ранее судимый мужчина 1975 года.  В ходе обыска нашли и изъяли:  - пистолет «PERFECTA»...
Криминал
Полицейские нагрянули с обыском к жителю села Владовка (Черниговский район). В доме у 62-летнего мужчины они нашли около четырех килограммов измельченной марихуаны. Об этом сообщает пресс-служба ГУНП. Наркотическое вещество направили на исследование в Запорожского Научно-исследовательского экспертно-криминалистического центра. Открыто уголовное производство по признакам ч.1 ст.309 (Незаконное производство, изготовление, приобретение, хранение, перевозка ил...
Происшествия
Во время проверки сотрудники прокуратуры обнаружили случаи нарушений законодательства в Ореховской исправительной колонии №88. Об этом сообщают в областной прокуратуре. Во время проверки правоохранители установили многочисленные случаи нарушения законодательства. В колонии, как оказалось, систематически готовят необоснованные характеристики осужденных. Благодаря такой характеристике в отношение одного из осужденных безосновательно инициировали вопрос о его...
Новости по теме
Жители Мелитопольского района сняли на видео смерч, - ВИДЕО
Найди себя на фото: 50 портретов участников масштабного Велодня в Запорожье, — ФОТОРЕПОРТАЖ
Запорожский натуралист запечатлел заповедных животных Хортицы, - ФОТО
В Запорожье Велодень собрал тысячи велосипедистов: как это было, — ФОТОРЕПОРТАЖ
Месторождение газа на стадионе, проект Дубовки, коррупция и протест железнодорожников: итоги 24 мая
Запорожский краевед опубликовал фото строительства нового шлюза и машинного зала ДнепроГЭСа
10 причин остаться в Запорожье на этих выходных, – АФИША
Запорожский налоговик получит служебное жилье в центре города
В Запорожье утвердили смету реконструкции «Дубовой рощи»: всего 381 миллион гривен
Запорожский чиновник помог мошенникам, воровавшим городской водопровод: во время обысков у него нашли марихуану