• Головна
  • Західна техніка, рекордна підтримка Путіна та танці з бубном навколо Криму: про що маніпулювали окупанти на Запоріжжі
22:08, 28 березня

Західна техніка, рекордна підтримка Путіна та танці з бубном навколо Криму: про що маніпулювали окупанти на Запоріжжі

Західна техніка, рекордна підтримка Путіна та танці з бубном навколо Криму: про що маніпулювали окупанти на Запоріжжі

Кількість маніпуляцій в телеграм-каналах минулого тижня знову зросла, після підведення підсумків так званих «виборів» в РФ та пошук «українського сліду» під час нападу на Крокус Сіті Хол.

На перше місце за тиждень вийшло просування ідеології Росії стосовно підсумків голосування на окупованих територіях, французькі війська в Україні та намагання перекинути відповідальність на українські спецслужби за теракт в Підмосков’ї. Ця тема отримала загалом 26% неправдивих повідомлень від загальної кількості фейків.

На друге місце з 22% перемістилася неправдива риторика про ЗСУ – обстріли окупованих міст, рекордні втрати живої сили за останні три місяці на полі бою, повальне знищення всіх іноземних найманців, звернення в ООН стосовно «нелюдських атак на мирних громадян та міста РФ, що координуються НАТО» та багато іншого. Збройні сили України на каналах окупантів і колаборантів продовжують демонізувати, українських військовослужбовців називають не інакше як «бойовики Зеленського», «Збройні формування України», «українські терористи», «карателі», «нацисти».

Окрема велика кількість фейків та маніпуляцій стосувалася 10-ї річниці приєднання Криму до Росії та перспектив захоплених територій, які іменують «новими регіонами» чи «Новоросією». Так як путінська влада обожнює символічні жести, то саме в цей період розпочали піар-кампанію щодо «відновення» дороги між Бердянськом, Маріуполем та Кримом.

За період моніторингу з 18 по 22 березня майже не змінилася і картина головних маніпуляторів і фейкометів регіону. Цього тижня лідером з маніпуляцій став окупаційний телеграм-канал «Энергодар Сегодня» з 29% маніпуляцій від загальної кількості. На другомі місці однойменний телеграм-канал колаборанта-блогера, що отримав посаду очільника комісії з питань «суверенітету, патріотичних проектів та підтримки ветеранів громадської палати РФ» Володимира Рогова з 28% маніпуляцій. На третьому місці канал «Токмак Сегодня» з 27% дописів з недостовірною інформацією. Продовжували продукувати маніпуляції в кожному четвертому матеріалі канал «Евгений Балицкий», а в кожному п'ятому матеріалі – «Администрация города Мелитополь».

Абсолютним лідером з фейків цього тижня став телеграм-канал «Запорожский Вестник» з 22% фейкових постів. На другому місці опинився телеграм-канал колаборанта «Володимира Рогова» з 15% фейків щодо просування ідеології росії, а також ЗСУ, мобілізації, діяльності російської армії та соціальної тематики. Телеграм-канал «Токмак Сегодня» та «Энергодар Сегодня» опублікували на своїх каналах по 14% фейків. Ще 7% фейків припали на канал «Бердянск Актуально». Однойменний телеграм-канал зрадника та окупаційного губернатора Евгения Балицкого опублікував 6% фейків.

Всього ж телеграм-каналах було виявлено 97 маніпуляцій (або 18%) і 50 фейків (10%) від загальної кількості дописів в телеграм-каналах), це на 2% більще, ніж минулого тижня. Такими стали результати моніторингу 10 телеграм-каналів колаборантів, які розповсюджують інформацію на і щодо тимчасово окупованих територій Запорізької області.

Маніпуляції щодо ураження танку Abrams росіянами за 5 днів

Найулюбленіша тема маніпуляцій для російської пропаганди – створення міфів про те, як росіяни створюють щось нове на противагу західному світу і «перемагають» передові світові держави. Цього разу вони вирішили вбити одразу двох зайців – продемонструвати свою перевагу над американцями та поглумитися над українською армією, яка «втрачає» на полі бою всю ту не багаточисельну західну техніку, яку отримала.

Так, 22 березня телеграм-канал «Токмак Сегодня» опублікував саркастичний допис щодо знищення в Україні американського танку Abrams.

«50 лет американцы разрабатывали, усовершенствовали и рекламировали свой танк Abrams, чтобы он считался лучшим в мире. 5 дней понадобилось русским, чтобы развеять этот миф», - зазначив телеграм-канал в своєму пості.

Російські збройні сили 26 лютого 2024 року справді уразили американський Abrams M1A1 на донецькому напрямку. Це підтверджують українські, російські та західні джерела. Судячи з опублікованих кадрів, ймовірно, росіяни використали для цього протитанкову керовану ракету (ПТКР) або FPV-безпілотник, проте танк не зазнав серйозних ушкоджень.Ці танки незважаючи на всі їх переваги вразливі перед FPV-дронами, адже безпілотники можуть вражати саме там, де Abrams мають найтоншу броню — у верхній частині та вздовж боків. Пізніше Міноборони РФ повідомили, що в березні пошкодило ще три танки Abrams, проте підтвердження цьому немає.

Все подальше формулювання будується на класичній маніпуляції. Адже офіційно повідомлялося, що Сполучені Штати передали 31 танк Abrams M1A1 SA і вони потрапили на озброєння України 25 вересня 2023 року. Тобто, з моменту ураження Abrams пройшло 5 місяців, а не 5 днів.

На розробку найпершої модифікації Abrams знадобилося американській компанії Chrysler Defense, Inc 9 років. Виробництво моделі M1A1 розпочалося у 1985 та тривало до 1992 року.

Раніше повідомлялося, що американські танки Abrams M1, які перебувають на озброєнні українських сил, оснастили комплектами динамічного захисту M19 Abrams Reactive Armor Tiles (ARAT-1). Вона має надати до 500-550 мм додаткового захисту проти кумулятивних боєприпасів.

У Запорізькій області окупанти зманіпулювали намальованим результатом в 92% за Путіна

Минулого тижня на окупаційних телеграм-каналах та в медіа продовжили транслювати маніпулятивні дописи щодо шаленої підтримки мешканців окупованих територій Запорізької області Володимира Путіна під час президентських псевдо виборів.

Так, телеграм-канал «Запорожский Вестник» 19 березня опублікував допис про те, що Запорізька область потрапила до топ-10 регіонів РФ з найбільшою підтримкою Путіна на виборах.

«Запорожская область за Президента: Наш регион вошёл в десятку субъектов с наибольшей поддержкой Владимира Путина. По итогам обработки 100% протоколов в целом по стране он набрал 87,28% на выборах президента РФ, а в Запорожской области – 92,83%. По данным ЦИК России, более 76 млн россиян проголосовали за действующего главу государства. Это рекордный показатель!», - написав «Запорожский Вестник».

Західна техніка, рекордна підтримка Путіна та танці з бубном навколо Криму: про що маніпулювали окупанти на Запоріжжі , фото-1

Згідно з інфографікою, яку приводять автори каналу, за кількостю «підтримки» на так званих «виборах» окупована частина Запорізької області займає 8 місце, а беззаперечну підтримку а 98,99% продемонструвала Чечня.

Західна техніка, рекордна підтримка Путіна та танці з бубном навколо Криму: про що маніпулювали окупанти на Запоріжжі , фото-2

Президентські вибори 2024 року у Росії і справді мають рекордні показники, проте дослідники зауважують, що це лише завдяки величезним фальсифікацям, що одночасно підвищують явку та підсумковий відсоток голосів за кандидата від влади."Чесна" пляма голосів за методом Шпількіна на останніх президентських виборах практично або повністю відсутня в 41 регіоні Росії, розрахувала "Нова газета Європа". Ще в п'яти регіонах за Володимира Путіна вкинули понад третину голосів, випливає з їхнього аналізу. Кількість аномальних голосів за Путіна під час голосування паперовими бюлетенями – 22 мільйони.

Яка кількість була сфальсифікована на окупованій території точно невідомо, як і невідомо реальна кількість виборців. У лютому 2024 року ЦВК РФ повідомила про реєстрацію в 4 окупованих регіонах (Запорізькій, Херсонській, Донецькій та Луганській області) 4,5 млн осіб, хоча ще в грудні загалом МВС РФ фіксувала лише 3,2 млн жителів у цих же регіонах.

«Аналіз оприлюднених даних засвідчує масштабні фальсифікації та підтасовки. Путіну приписали додатково десятки мільйонів голосів. Головними «виборцями» на ТОТ України були російські окупаційні війська. При чому були зараховані «голоси» також і загиблих на війні солдатів. Псевдовибори РФ– вагомий аргумент на користь запровадження додаткових санкцій та посилення міжнародної ізоляції Кремля», - зазначає Центр національного спротиву.

Окрім того, голосування на окупованих територіях суперечать декларації прав людини та Міжнародному пакту про громадянські та політичні права. Це примусові вибори, які не мають нічого спільного з демократичним волевиявленням громадян. Цьогоріч російська влада офіційно надала можливість голосувати людям в окупації з українським громадянствам, але з точки зору українського законодавства, громадяни України на українських територіях можуть голосувати лише за обрання президента, депутатів Верховної Ради та місцевих депутатів, але ж ніяк за президента іншої країни.

На ТОТ Запорізької області пропаганда поширює дезінформацію щодо 10 річниці окупації Криму

На минулому тижні представники окупаційної влади розмістили на підконтрольних ресурсах – ЗМІ та телеграм-каналах маніпулятивні матеріали, присвячені десятиріччю так званого «приєднання» Криму. У тимчасово окупованому Мелітополі з подачі російської влади навіть провели автопробіг на честь цього ювілею разом з z-співачкою, що підтримує війну Юлією Чичеріною.

Так, 18 березня в телеграм-каналі «Запорожский Вестник» з'явилося відео, де зазначається про те, що 10 років тому під час референдуму більшість кримчан підтримала «воз'єднання з Росією».

«18 марта 2014 года подписан договор о принятии республики Крым и города Севастополя в состав Российской Федерации. 10 лет масштабного обновления в здравоохранении и образовании, строительстве жилья и дорог, энергетике и ЖКХ, в сферах культуры и туризма», -  зазначається на відео «ЗВ».

«Сегодня исполняется ровно 10 лет с момента проведения референдума, на котором жители Крыма проголосовали за воссоединение с Россией. Явка составила более 80 процентов. Всего в голосовании приняли участие около 1,5 миллиона человек. Абсолютное большинство из них — более 95 процентов — проголосовали за воссоединение Крыма с Россией. За 10 лет с момента событий Крымской весны жизнь на полуострове значительно изменилась», - говориться в повідомлення «Бердянськ Актуально».

Західна техніка, рекордна підтримка Путіна та танці з бубном навколо Криму: про що маніпулювали окупанти на Запоріжжі , фото-3

16 березня 2014 року, в Криму розпочався так званий «референдум», після якого Кримський півострів був окупований Російською Федерацією

Цей «референдуму» є незаконним, оскільки він порушував Конституцію України.. На місцевому референдумі в Криму могли вирішуватися питання про визнання статусу місцевості, як курортів, про забезпечення функціонування і розвитку державної та національних мов і культур, про участь у розробленні та реалізації державних програм повернення депортованих народів, про ініціювання введення надзвичайного стану та встановлення зон надзвичайної екологічної ситуації. Але ніяк не питання територіальної приналежності. Це суперечить Конституції держави». Крім того, російські військові захопили ключові частини півострова.І громадяни “голосували” під пильним поглядом російських «зелених чоловічків».

«Приєднання» Криму до Росії у 2014 році було здійснене в результаті насильницької операції, в якій були задіяні зс рф, а псевдореферендум, організований окупантами 16 березня 2014 року, є нелегітимним. Про «свободу вибору» кримців не йдеться: з 2014 року окупанти здійснюють політичні репресії проти мешканців півострова», - зазначають в Центрі стратегічних комунікацій.

Заяви про те, як кримчанам прекрасно живеться останні 10 років також є містять свою частку маніпуляцій, адже з воєнної точки зору життя мешканців півострова стало значно небезпечнішим після 2014 року. Севастополь фактично втратив статус бази чорноморського флоту. Кримські призовники та контрактники тепер реально воюють.

«Одразу після анексії Криму російська влада зробила ставку на будівництво та ремонт магістралей у регіоні. При цьому частка місцевих доріг, які не відповідають нормативним вимогам, за вісім років зросла з 29% до 61,7%. Заробітна плата в окупованому Криму не доходить до середніх значень у рф і в останні 5 років знижується відносно російської. Різко скоротилася кількість педагогів і медпрацівників – на 5 тисяч у кожній сфері. Проте зросли витрати на силовиків та оборону», - підкреслюють в Центрі стратегічних комунікацій.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фейки #дезінформації #дайджест #танки Abrams #результати виборів #окупація #Крим
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...