• Головна
  • В мерії Запоріжжя повідомили, що не можуть відмовитися від ремонтів доріг на користь дронів
16:00, 16 вересня

В мерії Запоріжжя повідомили, що не можуть відмовитися від ремонтів доріг на користь дронів

В мерії Запоріжжя повідомили, що не можуть відмовитися від ремонтів доріг на користь дронів

В Запорізькій міській раді зареєстрували проєкт рішення «Про перерозподіл видатків бюджету», де пропонують зняти фінансування видатків на капітальні та поточні ремонти доріг і направити ці кошти на закупівлю дронів з метою їх подальшої передачі військовим частинам, які здійснюють оборону Запорізької області. Посадовці з департаменту фінансів зазначили, що така ініціатива не може бути здійсненою.

Про це повідомляється в проєктах рішень міськради, передає 061.

«У суспільстві назріває дуже серйозне невдоволення діями влади щодо витрачання коштів на облаштування асфальтного покриття внутрішньо квартальних доріг та проїжджих частин, тротуарів тощо. В той же час велика частина Запорізької області перебуває в тимчасовій окупації і наші захисники щодня дають гідну відсіч ворогу. Як місцева влада ми маємо підтримувати військових та надавати сприяння в забезпеченні всім необхідним. Раціональним використанням бюджетних коштів є спрямування їх на закупівлю дронів, а не закатування в асфальт та бруківку», - зазначається в пояснювальній записці до проєкту рішенння авторства депутата Прасола.

В департаменті фінансової та бюджетної політики міськради підготували свої зауваження до цієї ініціативи, де, зокрема, зазначають, що посадовці вже уклали договори щодо поточних ремонтів доріг і згідно Цивільного кодексу мають по ним певні зобов’язання.

Також посадовці кажуть, що згідно Єдиних правил ремонту та утримання доріг затверджених Кабміном є відповідальними за забезпечення експлуатації дорожніх об’єктів та забезпечення зручних та безпечних умов руху, а тому просто так відмовитися від поточних ремонтів доріг не можуть.

«Законодавством покладено обов’язок щодо ремонту та утримання дорожніх об’єктів на власників дорожніх об’єктів або на уповноважені ними органи. За порушення норм, правил та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг та вулиць, передбачена відповідальність. До того ж до департаменту муніципального управління надходять численні звернення, скарги громадян щодо приведення доріг до належного стану та їх ремонту, а також листи та приписи поліції, невиконання яких тягне за собою складання протоколу про адміністративне правопорушення», - зазначає в своїх зауваженнях заступник директора департаменту Максим Крайній.

В.о директорки Вікторія Логвиненко наполягає на тому, що на теперішній час до департаменту фінансів не надходило бюджетних запитів щодо необхідності скорочення видатків на поточний ремонт доріг та тротуарів, а капітальний і не був передбачений на цей рік.

В міськраді при цьому все ж планують перерозподілити кошти саме на закупівлю дронів проте не за рахунок ремонтів доріг. Чи підтримають цю ініціативу стане зрозуміло на наступній сесії міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#департамент #дрони #дороги #фінанси #бюджет #перерозподілення #сесія
9,5
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...