• Головна
  • Міська влада Запоріжжя подала запит щодо зміни процесу навчання під час повітряних тривог
11:43, 15 вересня

Міська влада Запоріжжя подала запит щодо зміни процесу навчання під час повітряних тривог

Міська влада Запоріжжя подала запит щодо зміни процесу навчання під час повітряних тривог

В Запоріжжі та області через безпекову ситуацію впроваджено дистанційну форму навчання. На період дії сигналу про повітряну тривогу навчальний процес переривається, а в нашому регіоні середня тривалість тривог за добу становить 12-14 годин. В суспільстві триває дискусія щодо доцільності призупинення онлайн-занять на час дії сигналу тривоги. Депутати міської ради мають на сесії розглянути петицію про продовження дистанційного навчання під час тривоги, а міська влада вже підготувала запити у відповідні служби щодо можливої зміни алгоритмів проведення освітнього процесу.

Про це повідомив заступник міського голови Анатолій Васюк.

- Вже підготовлено запити у відповідні служби щодо можливої зміни алгоритмів, за результатами відповіді будемо ухвалювати рішення. Готуються опитування на рівні міста спільно з управлінням державної служби якості освіти у Запорізькій області, - зазначив Васюк.

Чиновник також наголосив, що наразі через безпекову ситуацію в прифронтовому місті дистанційна форма навчання є єдиною можливою формою організації навчального процесу.

- Реалії сьогодення не залишають нам іншого формату крім дистанційного навчання. Наразі дистанційне навчання - єдина форма, яку дозволяє безпекова ситуація. У серпні за кількістю і тривалістю тривог Запоріжжя вийшло на перше місце по Україні. Зараз з початком нового навчального року викликає занепокоєння серед батьківської спільноти щодо втрат навчального часу через переривання занять під час повітряної тривоги. Триває дискусія щодо призупинення занять під час сигналу тривоги, - сказав Васюк.

Він також наголосив, що відповідно до законодавства керівник навчального закладу є відповідальним за створення безпечних умов освітнього процесу, а за наявності шкідливих та небезпечних умов проведення занять заборонено.

Після оголошення сигналу проведення повітряної тривоги вчитель повинен призупинити заняття, щоб діти й вчителі пройшли в укриття.

- У листі Міністерства освіти і науки від 29 березня 2022 року визначено послідовність дій педагогічних працівників під час дистанційного навчання, коли вмикається сигнал «Увага всім! Повітряна тривога!». У таких випадках вчитель має спокійно повідомити учням, що оголошено сигнал «Увага всім! Повітряна тривога!» та закцентувати увагу учнів фразою «Ви йдете в безпечне місце, яке встановлене вашою родиною». Далі необхідно запропонувати учням натиснути кнопку «Вийти з конференції» та кнопку вимкнення комп’ютера і дочекатись щоб усі учні вийшли з онлайн-конференції, - повідомив заступник міського голови.

Як раніше писав 061, у Запорізькій області підприємства сплатили 1,5 млрд грн податку на додану вартість.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#навчання #освіта #повітряна тривога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...