• Головна
  • У Запорізькому районі 12 шкіл можуть запрацювати у змішаному форматі в новому навчальному році
10:46, 11 серпня 2023 р.

У Запорізькому районі 12 шкіл можуть запрацювати у змішаному форматі в новому навчальному році

У Запорізькому районі 12 шкіл можуть запрацювати у змішаному форматі в новому навчальному році

Новий навчальний рік у Запоріжжі пройде переважно в дистанційному форматі, проте передбачено ще й змішаний формат навчання там, де підготовлені укриття і є протипожежна безпека.

Про це стало відомо під час брифінгу в Медіацентрі Запорізької ОВА, передаэ 061

За словами голови Запорізької ОВА Юрія Малашко наразі лише 12 навчальних закладів середньої освіти відповідають всім нормам по безпеці. Засновники разом з батьками та педагогічним колективом будуть вирішувати в кожному окремому випадку чи є можливість ввести змішаний формат. Ще 5 приватних шкіл також подали пропозицію про те, що вони хотіли б працювати в змішаному форматі і на них чекає комісійна перевірка.

"Освітній процес - це найболючіше наше питання. Ми провели Раду оборони області і прийняли рішення, що здебільшого навчання буде дистанційним та змішана форма навчання. Змішана форма навчання можлива лише тоді, коли заклад відповідає всім нормам ДСНС. 25 серпня буде прийнято остаточне рішення, які школи можуть відкритися в змішаному формати. Ми наближені до лінії фронту і тому безпекова складова для наших дітей має бути на першому місці. Давайте враховувати ще те, що старт ракети С-300 до нас летить всього 30-40 секунд. З 3-4 поверху, щоб малеча спустилася донизу в укриття, їм знадобиться далеко не 30 секунд, а значно більше. Ми враховуємо абсолютно всі аспекти"- зазначив Юрій Малашко.

Посадовці зазначають, що вони рекомендують тим школам, які відповідають всім нормам облаштовувати навчальне середовище в самому укритті. Мінімальний запас техніки є, щоб організовувати цифрові центри в укритті. Кожна школа, що є рекомендованою для змішаного навчання, обере свою модель - які саме класи можна виводити, на які предмети. При цьому час перебування в школі буде обмежений, лише на те, що потребує очного спілкування.

"Безпечне освітнє середовище - це в першу чергу укриття. У нас є повна інформація щодо стану укриттів по всій підконтрольній території області, починаючи від дитячих садків і закінчуючи університетами. Ми категоризували укриття і ми створили мапу шкіл по укриттям. Всі вони поділені на категорії - зелені, жовті та червоні. По укриттям в нас насправді підготовлені повністю 48 шкіл “зеленого” рівня і 69 шкіл “жовтого” рівня, які майже готові. Шоб вони відкрилися в змішаному форматі необхідно ще дотримання всіх санітарних та протипожежних норм, а також врахування лінії фронту. Ні про яке очне навчання у Запоріжжі та Запорізькому районі мова наразі не йде "- прокоментувала директорка департаменту освіту і науки України Людмила Бухаріна.

Посадовці при цьому зазначають, що є можливість переглядати формати навчання, якщо дозволить безпекова ситуація протягом всього навчального року.

Щодо дитячих садків, то тут ситуація гірша, адже лише 12 з 141 усіх садків мають "зелений" рівень, проте відкритися хоч частково вони зможуть лише після комісійного обстеження та при дозволі засновника. При цьому посадовці наголошують, що є 85 дитсадків, в яких не було передбачено при будівництві навіть найпростішого укриття. Планується, що до кінця року буде завершено 17 проєктів по укриттям в навчальних закладах Запоріжжя і ще 3 в громадах Запорізького району.

В Запорізькій обласній адміністрації наголошують, що під час опитування батьків -  49% батьків виступили за дистанційне навчання, 18% - за очне навчання і  33% - за змішаний формат. При цьому лише 40% від всіх опитаних батьків знають про ситуацію з укриттям в їхньому навчальному закладі, а інші або щось чули, або взагалі не в курсі. Обласна влада наголосила на необхідності посилити комунікацію, щоб всі батьки були обізнані про те, яка ситуація з укриттям, пожежної безпекою та санітарними нормами в їх школах.

Щодо університетів, то ректор разом зі студентським осередком та педагогами має прийняти певне рішення та направити цю інформацію в ЗОВА. Наразі деякі університети вже заявили, що в першому семестрі вони будуть навчатися лише в дистанційному форматі. Керівник ЗОВА зазначає, що деякі університети знаходяться біля критичної інфраструктури і вони знаходяться в зоні ризику. Як наприклад, це було вчора під час обстрілу центра міста.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки шкіл та дитячих садочків було зруйновано чи пошкоджено у Запорізькій області внаслідок війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школи #навчання #діти #змішаний формат #укриття #Юрій Малашко #дитсадочки #університети
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...