• Головна
  • У Запоріжжі на будинку з баштою замість зірки встановили тризуб, скільки радянських символів ще залишається в місті, - ФОТО
13:27, 17 березня 2023 р.

У Запоріжжі на будинку з баштою замість зірки встановили тризуб, скільки радянських символів ще залишається в місті, - ФОТО

У Запоріжжі на будинку з баштою замість зірки встановили тризуб, скільки радянських символів ще залишається в місті, - ФОТО

У Запоріжжі на будинку, який називають місцевим "кремлем", на башті замість зірки встановили тризуб. Процес "декомунізації" провели за ініціативи громадської організації і її коштом.

В мерії кажуть, що подібні процеси підтримують, але все має відбуватись у законному порядку.

Як прокоментував 061 начальник відділу охорони культурної спадщини Запорізької міськради Ігор Кісліцин, комуністична символіка розташована не тільки на звичайних будинках, а й на пам'ятках культурної спадщини.

"Ми підтримуємо ці процеси, йде війна і треба позбавлятися від таких наративів. В цьому році міська влада планує це зробити на пам'ятках культурної спадщини радянського часу. Ми підрахували, що в місті є приблизно 445 об'єктів. Символи зазвичай розташовані на 2, 3, 4 поверхах, фронтонах, тож аби їх дістатися потрібна техніка", - каже він.

Є програма збереження охорони культурної спадщини міста Запоріжжя на 2021-2024 роки, в рамках якої буде проведена процедура "декомунізації".

"Сподіваємось, що буде надано фінансування і до кінця року ми завершимо процеси. Ми звернулись до ОВА з питанням щодо надання дозволу органам охорони культурної спадщини для проведення цих робіт. Бо Мінкульт дає роз'яснення, в законодавчому полі є певні колізії. Треба дозвіл", - каже пан Кісліцин.

В міській програмі на ці цілі передбачено 890 тисяч гривень. В мерії також запевняють, демонтаж зірок та гербів не змінить архітектурний вид об'єктів.

Директор обласного департаменту культури та інформаційної політики Запорізької ОВА Владислав Мороко такі громадські ініціативи цілком підтримує. Говорить, що це треба зробити вже давно.

Довідково: "декомунізований" будинок з баштою входить в історичний ареал Соцміста та є пам'яткою архітектури та містобудування. Його збудували у 1949 році на замовлення Запорізького коксохімічного заводу. Проект будинку розроблявся за участі архітектора Ісаака Козлінера. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#будинок #башта #тризуб #Запоріжжя #зірка #декомунізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...