• Головна
  • Зі столиці – до Запоріжжя! Все заради правильного лікування
Новини компаній
13:00, 22 грудня 2022 р.

Зі столиці – до Запоріжжя! Все заради правильного лікування

Новини компаній

До відділення ортопедії, артрології та спортивної травми Запорізької обласної клінічної лікарні прямо зі столиці приїхала 51-річна Тетяна. Жінка працює перукаркою, тобто – «на ногах». Одного разу вона не змогла нормально пересуватися.

Зі столиці – до Запоріжжя! Все заради правильного лікування , фото-1

«Я довго лікувалася у столичних установах і проходила різноманітні діагностичні процедури, які обійшлися мені у чималу «копієчку». Однак правильного діагнозу від спеціалістів я так і не отримала. Мене лікували мануальними методами та медичними препаратами, однак бажаного ефекту це все не дало», – згадує Тетяна про свою попередню терапію.

Жінка не впала у відчай і знайшла Запорізьку обласну клінічну лікарню. За її словами, до відділення вона прийшла із купою знімків і паперів, але всі вони не знадобилися, адже фахівці обласної лікарні миттєво встановили точні діагнози та попередили Тетяну про необхідність тотального ендопротезування кульшового суглоба.

Зі столиці – до Запоріжжя! Все заради правильного лікування , фото-2

«Тетяна потрапила до нашого відділення із двома діагнозами. Перший – це асептичний некроз стегнових кісток – патологія кістково-суглобової системи, при якій руйнується та деградує кісткова тканина головки стегнової кістки, після чого до патологічного процесу залучаються хрящі. У результаті – порушується функціонування всього кульшового суглоба, людина не може ходити. Другий діагноз – це артроз тазостегнового суглоба або так званий «коксартроз» – хвороба, при якій зношування та руйнування хрящової тканини кульшового суглоба стрімко прогресує», – пояснює Іван Забєлін, завідувач відділення ортопедії, артрології та спортивної травми ЗОКЛ, ортопед-травматолог вищої категорії.

Нагадаємо про те, що ендопротезування – це хірургічне втручання, коли пошкоджений або зруйнований суглоб замінюється на штучний, який повністю повторює анатомічну форму суглоба, його структуру, беручи на себе всі навантаження та рухові функції. Тетяні знадобилося так зване «тотальне ендопротезування», тобто – заміна всіх складових елементів суглоба.

На хірургічне втручання пацієнтка погодилася одразу, адже вона давно бажала розв’язати проблему зі своїм здоров’ям, однак головним було виявлення та дослідження конкретної патології.

«Не можу передати свої відчуття, коли нарешті отримала діагноз! Я стільки мучилася та бігала за лікарями, а тут, завдяки одному знімку дізналася про себе більше… Тутешні спеціалісти пояснили, що мені потрібне тотальне ендопротезування кульшового суглоба. Це допоможе мені ходити, стояти та продовжувати дарувати красу моїм клієнтам. Я погодилася на операцію, адже хвороба та постійні перебування у медиків мене дійсно вимучили», – каже Тетяна.

Після хірургічного втручання жінка відчуває неабияке полегшення та вже може рухатися. Наразі вона проходить етап реабілітації у стаціонарі Запорізької обласної клінічної лікарні. Вже скоро Тетяна зможе повернутися до своєї улюбленої роботи та до активного способу життя.

Фахівці відділення ортопедії, артрології та спортивної травми ЗОКЛ наголошують на тому, що життя «на ногах» призводить до:

▪ порушення кровообігу у нижніх кінцівках, адже м’язи не скорочуються та не розслабляються, що, своєю чергою, ускладнює відтік крові венами. Тому з’являються набряки та розвивається варикозне розширення вен;

▪ напруження м’язів поперекового відділу. При довгому стоянні центр тяжіння зміщується, тому поперек отримує додаткову напругу – страждає хребет, і з’являються постійні болі;

▪ виникнення та розвитку патологій опорно-рухового апарату.

Спеціалісти рекомендують не виключати фізичну активність, адже вона здатна мінімізувати ризики виникнення та розвитку патологій опорно-рухового апарату!

Якщо ви працюєте стоячи, намагайтеся змінювати позу кожні 10-15 хвилин. Важливо зменшувати навантаження на хребет, опираючись на дві ноги по черзі та прогинаючись. Лікарі рекомендують щодня виконувати вправи для зменшення навантаження на м’язи ніг і для розробки суглобів: зведення та розведення ніг, обертання стопами, опускання та підйом прямих і зігнутих кінцівок.

Якщо ви відчуваєте втому та біль у ногах, стегнах і попереку навіть після тривалого відпочинку, звертайтеся до відділення ортопедії, артрології та спортивної травми Запорізької обласної клінічної лікарні!

Кращі спеціалісти області нададуть вам повний комплекс якісних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів у розв’язанні проблем опорно-рухового апарату!

Телефони контакт-центру:

(068) 812-97-76

(066) 146-03-17

Сайт: https://zokb.org.ua/?lang=uk

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Запорізька обласна клінічна лікарня #ортопедія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...