• Головна
  • Окупаційна влада на Запоріжжі збрехала про мінімальну надбавку на ліки в аптеках, яку вони встановили
19:18, 2 серпня 2022 р.

Окупаційна влада на Запоріжжі збрехала про мінімальну надбавку на ліки в аптеках, яку вони встановили

Окупаційна влада на Запоріжжі збрехала про мінімальну надбавку на ліки в аптеках, яку вони встановили

Представники окупаційної влади у Запорізькій області продовжують розказувати про фіктивне зменшення цін на бензин, послуги ЖКГ, а тепер ще похвалилися тим, що нарешті надбавка на ціни в аптеках будуть мінімальні -  від 25 до 15% для роздрібної торгівлі. «Перевірено. Запоріжжя» з’ясувало, якою була ця надбавка раніше і що насправді змінилося.

У понеділок, 1 серпня, на каналах окупантів«Типичная Акимовка»і «Южный Плацдарм» з’явився допис про те, що в аптечних закладах ліки тепер будуть продавати з мінімальною націнкою, що встановлена, ймовірно, указом псевдо голови військово-цивільної адміністрації Євгеном Балицьким.

«Граничні розміри надбавок встановлено з 1 серпня 2022 року. Дія Указу поширюється на організації оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, індивідуальних підприємців, медичні організації та їх відокремлені підрозділи. При фактичній відпускній ціні виробника до 100 рублів граничний відсоток оптової надбавки становитиме 15%, роздрібної 25%. За ціною понад 100 і до 500 рублів – оптова надбавка буде 12%, роздрібна – 20%. Понад 500 рублів: оптова надбавка до 10%, роздрібна – 15%», - говориться в повідомленні колаборантів.

Тобто, для звичайних громадян, які приходять в аптеку, граничні надбавки на ліки встановлені в розмірі 25, 20 та 15% в залежності від їх закупівельної вартості

Цікаво, що колаборанти не вигадали взагалі нічого нового, розмір надбавок в Україні був встановлений Кабміном ще 2008 році. Так, згіднопостанови № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби» встановлено граничні надбавки: на ліки, включені до Національного переліку основних лікарських засобів (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів та медичних газів), граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10% від  оптово-відпускної ціни та граничні роздрібні надбавки, виходячи із закупівельної ціни з урахуванням податків, що не перевищують такі розміри: до 100 гривень – 25%,  більше ніж 100 до 500 (включно) – 20%,  більше ніж 500 до 1000 (включно) – 15%, та більше ніж 1000 – 10%.

Крім того, усі лікарські засоби, що закуповуються повністю або частково за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів мають надбавку не вище ніж 10% до закупівельної ціни. Це стосується інсуліну та інших ліків, що підлягають реімбурсації (відшкодування за рахунок бюджету)

Також влада Україна запровадила програму «Доступні ліки», де пацієнти можуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету II типу, розладами психіки та поведінки, епілепсії, а також для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів.

Як нам повідомили у пресслужбі Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, фахівці опрацьовують звернення населення щодо рівня цін на лікарські засоби і проводять вибірковий моніторинг цін в роздрібній мережі на зазначені в постанові групи препаратів.

Тобто, колаборанти встановили надбавки на ліки у роздріб вищі, ніж вони були в Україні – 25-15% проти 25-10%, а також завозять в аптеки ліки з тимчасово окупованого Криму, які не можуть бути відшкодовані Україною по програмі «Доступні ліки» і надаватися безоплатно або з мінімальною оплатою для тих, хто цього потребує.

Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та командою Перевірено.Запоріжжя і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #аптеки #надбавка #ціни #оптова торгівля #роздріб #пацієнти #Доступні ліки #Балицький #маніпуляція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Оголошення
live comments feed...