• Головна
  • Повірене офтальмологічне обладнання – запорука правильної корекції зору
Новини компаній
09:00, 23 грудня 2021 р.

Повірене офтальмологічне обладнання – запорука правильної корекції зору

Новини компаній
Повірене офтальмологічне обладнання –  запорука правильної корекції зору, фото-1

Сучасна індустрія офтальмологічного обладнання пропонує широкий спектр високоточних приладів, які застосовуються фахівцями спеціалізованих клінік, кабінетів і салонів оптики для надання послуг з діагностики та корекції гостроти зору, у тому числі методом підбору окулярів. Більшість цих приладів призначені для вимірювання різних параметрів ока пацієнта і мають нормовані метрологічні характеристики, які відповідно до вимог чинного законодавства необхідно контролювати.

Одним із найбільш затребуваних діагностичних апаратів в арсеналі лікаря-офтальмолога є авторефрактометр, який дозволяє швидко виявити у пацієнта астигматизм, короткозорість або далекозорість і виписати йому коректний рецепт на окуляри. Цей прилад призначений для безконтактного вимірювання рефракції ока пацієнта, кривизни рогівки,діаметру зіниць і відстані між ними. Останнє вимірювання необхідне для забезпечення максимально точного центрування оптичних лінз в оправі окулярів. Якщо цього не робити, виникає розбалансування бінокулярного зору, а при великих відхиленнях настає прихована косоокість. Такі ж наслідки настають і за умови неправильного визначення відстані між зіницями через некоректну роботу авторефрактометра, бо навіть сучасне високоточне обладнання з часом втрачає свої початкові метрологічні характеристики і починає видавати помилкові показники. Щоб запобігти такій ситуації авторефрактометри, автокератометри, офтальмометри та лінійки для підбору окулярних оправ чинним законодавством віднесені до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають обов’язковій періодичній повірці. Така повірка має проводитись після закінчення міжповірочних інтервалів, затверджених наказом Мінекономрозвитку від 30.10.2016 № 1747.

Загалом діяльність із забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадянвходить до сфери законодавчо регульованої метрології і підпадає під дію Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Відповідно до ст. 7 цього закону результати вимірювань можуть бути використані у сфері законодавчо регульованої метрології тільки, якщо для цих результатів відомі відповідні характеристики похибок або невизначеність вимірювань. Це означає, що усі вимірювальні прилади медичного призначення, у тому числі й ті, що застосовуються в офтальмології, мають бути повірені або відкалібровані. Зокрема це стосується наборів пробних окулярних лінз і призм, за допомогою яких визначається необхідний рівень корекції зору, тонометрів, що призначені для вимірювання внутрішньоочного тиску, та діоптриметрів, що використовуються для визначення сили лінз при виготовленні окулярів.

ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» має багаторічний практичний досвід, висококваліфікованих фахівців і сучасну метрологічну базу для якісного виконання повірки широкого спектру оптичного обладнання, зокрема авторефрактометрів, автокератометрів, офтальмометрів і діоптриметрів усіх типів, наборів пробних окулярних лінз і призм, лінійок для підбору окулярних оправ, лінійок скіаскопічних, тонометрів внутрішньоочного тиску, у тому числі безконтактних пневмотонометрів. Право надавати такі послуги підтверджене свідоцтвом про уповноваження від 09.08.2019 № П-39-2019.

Запрошуємо офтальмологічні кабінети та салони оптики до співпраці! Тільки повірені оптичні прилади можуть убезпечити лікаря-офтальмолога від помилки і надати об’єктивне уявлення про те, якої саме корекції потребує зір пацієнта!

Чекаємо на Вас за адресою:

м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10.

Тел.: (061) 289-98-73.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сертифікація #ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...