Официально
15:00, 25 серпня 2020 р.

Жіночий форум 2020

Официально

Розбудову українського суспільства неможливо уявити без участі жінок. Їх місце, роль і значення в цьому процесі не варто ані применшувати, ані перебільшувати. Одні жінки врівні з чоловіками працюють і беруть на себе відповідальність за країну, регіон, місто, село, свою родину. Інші – живуть очікуваннями, що хтось за них і для них усе зробить, прикриваючись стереотипною маскою «слабкої статі». Подеколи і першим, і другим важко порозумітися. Але кроки назустріч одна одній украй необхідно робити!

У консолідації і об’єднанні жіноцтва як рушійної сили позитивних і прогресивних змін у суспільстві провідну роль мають відігравати жінки-лідерки.

Тема жіночого лідерства далеко не нова. Навіть дивно, що в першій третині ХХІ століття маємо так наполегливо просувати гасла про жіночу рівність і самодостатність, про право жінок обиратися й бути обраними, про соціальну активність і відповідальність, про жіноче лідерство і жіноче партнерство.

Сучасний світ – це світ суцільних трансформацій, зламів застарілих стереотипів, переосмислення минулого, удосконалення сьогодення й конструювання майбутнього. І уявити все це без участі жінок-лідерок, активного жіноцтва просто неможливо!

Змін зазнає і саме розуміння лідера взагалі й жінки-лідерки зокрема.

Досить дивно, але ще й досі традиційно по-радянськи співвідносять поняття лідерка з керівницями певних структур і підрозділів на підприємствах, на виробництві, у різних закладах, де їхній потенціал використовується тільки на рівні посадової відповідності, а результат завжди мотивований матеріальним зиском, просуванням кар’єрними сходами. Про ініціативність, активну життєву позицію, соціальну небайдужість і бажання безкорисно діяти на благо суспільства взагалі і жіноцтва зокрема тут навіть не йдеться.

Водночас є й чітке розуміння того, що сучасні лідерки, яких потребує суспільство, – це жінки з різним соціальним статусом(як досяжним, так і приписуваним), з активною життєвою позицією. Це жінки, яким болить доля країни, доля окремої людини. Це жінки, які готові гуртувати навколо себе інших жінок заради досягнення спільних цілей. Це жінки, які здатні мотивувати й вести за собою інших.

Запоріжжя – місто активних жінок. Міська влада і міський голова Володимир Буряк не тільки зацікавлені у співпраці з прогресивним жіноцтвом міста, а й готові підтримувати жіночі ініціативи, сприяти їх практичній реалізації на благо міста і людей. Саме тому однією з ключових подій цієї осені в масштабах Запоріжжя має стати проведення Жіночого форуму, присвяченого темі жіночого лідерства, жіночого і чоловічого партнерства як запоруки реальних позитивних змін у суспільстві.

Крок місцевої влади назустріч гендерним громадським ініціативам є важливим складником реалізації державної гендерної політики. Вагомими у співпраці міста і громадськості є активна позиція й безпосередня участь чиновників, особливо жінок, у визначенні і реалізації форм і методів взаємодії на рівні гендера.

Катериною Сімоновою, начальницею управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, таку співпрацю розпочато у форматі нового жіночого проєкту під назвою #жіночийпонеділок.

#жіночийпонеділок – це зустріч чиновниці з активними і небайдужими жінками міста, з представницями жіночих організацій, це неформальна розмова на тему гендера, жіночого лідерства, жіночої взаємодії, на теми співпраці і спільної відповідальності жінок і чоловіків за прийняті рішення та їх наслідки.

Прогресивна гендерна політика – тренд міської влади Запоріжжя. Один зі складників її реалізації – практика проведення гендерних і жіночих форумів, з’їздів, поширена в розвинених країнах усього світу. Це сучасна популярна і продуктивна платформа для гендерної комунікації і публічних дискусій, це захід, на якому визначаються і прокреслюються шляхи вирішення гендерних проблем міста у контексті глобального розвитку.

Жіночий форум у Запоріжжі  # Жіночий форум 2020 – це один з перших відкритих публічних майданчиків, організований у найкращих гендерних традиціях України, Європи й світу. Підтримка й активізація ролі жіноцтва у різних сферах життєдіяльності, увага до жіночого лідерства є позитивним маркером гендерного розвитку як міста, так і країни.

Жіночий форум – це довгоочікувана і непересічна подія для нашого міста.

Формат Жіночого форуму передбачатиме комунікацію його учасників на рівні кількох тематичних і проблемних панелей, круглих столів, майстер-класів, презентацій, виставок, де йтиметься про роль жінок у розбудові суспільства, про значення жіночого лідерства в цьому процесі, про роль жінок-лідерок різного віку в розвитку нашого регіону, про жіночу активність у виборчій кампанії, про жіночу реалізацію в професії і бізнесі, про жіночу єдність і співпрацю з чоловіками, про подолання гендерного насилля та ін.

Ключовими спікерками заходу будуть відомі й успішні жінки різного віку й професій, які своїм особистим прикладом довели можливість стати і бути лідеркою.

Активними учасницями форуму також будуть дівчата і жінки нашого міста – студентки, чиновниці, бізнеследі, психологині, поліцейські, викладачки, громадські активістки, юристки, бізнес-тренерки, спортсменки.

Жіночий форум – відкритий простір для всіх: для жінок і для чоловіків. Ваша присутність, ваша участь допоможуть у нашій подальшій роботі на гендерній ниві: за рівні права, за рівні можливості, за партнерську взаємодію і сукупну відповідальність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Жіночий форум #жіночийпонеділок #Володимир Буряк #Міська влада #міський голова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...