Коли повіряти електролічильник і де це можна зробити?

З 1 липня 2019 року в Україні має повноцінно запрацювати нова модель ринку електричної енергії. За прогнозами експертів, це може призвести до чергового зростання тарифів. Тому сьогодні для споживачів не втрачає своєї актуальності питання економії енергоресурсів, а відтак і власних грошових коштів, що можливо лише за умови достовірного обліку фактичних витрат електроенергії.

Хоча сьогодні для обліку обсягів споживання електроенергії здебільшого застосовуються сучасні високоточні електронні лічильники, навіть такі прилади з часом і за певних умов експлуатації втрачають свої початкові метрологічні характеристики і можуть видавати некоректні показники. Саме тому лічильники електроенергії відповідно до чинного законодавства віднесені до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці (контролю відповідності метрологічних характеристик встановленим вимогам, зокрема щодо точності та достовірності результатів вимірювань).

Періодична повірка лічильників електроенергії, що перебувають в експлуатації, в обов’язковому порядку проводиться після закінчення міжповірочного інтервалу, який залежить від типу і класу точності приладу обліку. Також лічильники повіряють після ремонту; у разі пошкодження повірочного тавра та/або втрати свідоцтва про повірку; при сумнівах у коректності показників засобу вимірювальної техніки.

Міжповірочні інтервали лічильників електроенергії*

Лічильники активної електроенергії електромеханічні однофазні (класи точності 0,5–2,0 і А, В)8 (16) років
Лічильники активної та реактивної електроенергії статичні однофазні (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С)6 (16) років
Лічильники активної та реактивної електроенергії електромеханічні трифазні (класи точності 0,5-,0 і А, В)4 (10) років
Лічильники активної та реактивної електроенергії статичні трифазні (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С)6 (10) років
Лічильники активної та реактивної електроенергії (класи точності 0,01-0,1)1 рік

*Затверджено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 № 1747.

Міжповірочні інтервали, зазначені у душках, застосовуються до засобів вимірювальної техніки, які за результатами досліджень показників стабільності та метрологічної надійності відповідають вимогам національного стандарту, гармонізованого з ЕN 62059-32-1:2012.

Позитивні результати повірки засвідчуються відбитком повірочного тавра на приладі обліку чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів. Також може видаватись свідоцтво про повірку.

Не виключено, що після чергової повірки лічильника буде встановлено його невідповідність регламентованим вимогам. У таких випадках видається довідка про непридатність засобу вимірювальної техніки до подальшого застосування.

Повірку лічильників виконують метрологічні центри та повірочні лабораторії, уповноважені на проведення таких робіт.

ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» має висококваліфікованих фахівців і необхідну метрологічну базу для якісного виконання повірки лічильників електроенергії.Право на надання таких послуг підтверджене свідоцтвом про уповноваження Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № ПК 016-2014 від13.08.2014

Установка 2Н325, яка входить до еталонної бази нашого підприємства, забезпечує регулювання та повірку в автоматичному груповому режимі однофазних і трифазних лічильників електричної енергії класів точності 0,2 активної та 0,5 реактивної енергії (а також менш точних), в тому числі лічильників з гальванично нерозв’язаними ланцюгами струму та напруги.Ця установка дає можливість одночасно виконувати повірку від 1 до 6 лічильників.

Запрошуємо підприємства, організації та фізичних осіб до співпраці!

Лише своєчасно повірений лічильник може гарантувати Вам, що Ви розраховуватиметесь за ту кількість електроенергії, яку фактично спожили!

Тел.: (061) 289-98-65, (061) 221-05-20.

електролічильник электросчетчик поверка электросчетчиков запорожье запорожьестандартметрология
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии