«Ми не можемо звернути з нашого шляху»: яким був візит Петра Порошенка до Запорізької області

У середу, 27 лютого, до Запорізької області приїхав Президент України Петро Порошенко. Очільник держави взяв участь у запуску перших вітрових турбін Приморської вітроелектростанції та засіданні Ради регіонального розвитку Запорізької області. Наприкінці дня Петро Олексійович, як учасник майбутніх виборів Президента України, зустрівся з виборцями під час масштабного заходу на каскаді фонтанів «Райдуга».

Енергетика нового покоління

На початку дня президент запустив першу чергу вітрових турбін Приморської вітроелектростанції.

«Запоріжжя – енергетичне серце України. Уявіть собі, кожен третій кВт на годину виробляється саме в Запорізькій області! Це почалося з будівництва Днепрогесу, потім Запорізької атомної електростанції, яка є найбільшою в Європі та шостою за розміром в світі, – розповів глава держави. – А тепер тут розвивається відновлювальна енергетика. Завдяки будівництву Приморської вітряної станції лише в один район Запорізької області за два роки інвестували більше 7 мільярдів гривень. Відкриття першої черги цього проекту – не локальна, а важлива для всієї України подія. Це 500 робочих місць під час будівництва, відрахування до Держбюджету, які у 2018 склали майже 280 мільйонів гривень. Як наслідок – високі зарплати, зміни у житті громад. Інноваційна модернізація енергетики – це одне з найперших питань для руху вперед нашої держави».

Під час будівництва Приморської ВЕС планується встановити 52 вітротурбіни виробництва компанії General Electric. Потужність однієї вітротурбіни Приморської ВЕС – 3,8 МВт. За прогнозами дві черги станції після завершення будівництва зможуть забезпечити електроенергією 365 тисяч домогосподарств.

Новий фронт – боротьба з бідністю

Вчора Президент України Петро Порошенко також став учасником засідання Ради регіонального розвитку Запорізької області, де зустрівся з представниками територіальних громад, інвесторами та жителям регіону.

«Ви можете бачити, які величезні зміни відбулися в Запоріжжі та України загалом за ці 5 років. В першу чергу, завдяки децентралізації. Сьогодні більша половина зведеного бюджету віддана містам, селищам і селам. Зараз жителі громадможуть самостійно вирішувати питання будівництва шкіл, дитячих садків, вуличного освітлення, доріг, амбулаторій, парків, лікарень, щоб робити Україну кращою», – розповів Глава держави.

Петро Порошенко зазначив: «Після створення нової української армії, після створення потужного економічного фундаменту ми відкриваємо другий фронт – нашу війну з бідністю. Поїздивши по Україні, дивлячись в очі людям, я знаю, яке у них важке життя. Сьогодні наші реформи дають нам можливість йти назустріч учителю, пенсіонеру, лікарю, робітнику, студенту».

«З 1 березня розпочинається монетизація субсидій. Вже в пятницю люди отримають живу гривню. Кожне домогосподарство в середньому – 1600 гривен субсидії. Більше 70% отримувачів субсидій – це пенсіонери. Те, що вдасться зекономити залишиться в їхніх кишенях. Щомісяця вони можуть економити 500-700 гривен. І це не одноразова акція, так буде кожен місяць», – зазначив Президент.

«Наш другий крок – це індексація пенсій, яка починається з 1 березня. Це не робиться під вибори, як дехто хоче сказати. Рішення було прийнято ще в 2017 році. Пенсії зростуть в середньому на 17%. За результатами індексації виплати стануть більшими для понад 8 мільйонів пенсіонерів», – заявив президент.

Для тих українців, які отримують невелике підвищення пенсії – 100-150 гривень, була запроваджена виплата одноразової допомоги. «2 мільйони пенсіонерів у квітні та березні отримають по 1205 гривень. Всього – 2410 гривень. У Запорізькій області такі доплати отримають 81 тисяч людей», – розповів Петро Порошенко.

«Кажуть, що наш перший, другий і третій крок – це підкуп. Друзі, я буду займатися цим підкупом протягом всіх років своєї роботи. І нехай нас за це хтось спробує засудити», –зауважив Глава держави.

Народна зустріч на «Райдузі»

Наприкінці дня була запланована народна зустріч Петра Порошенка з жителями Запорізької області. Учасниками масштабного заходу на каскаді фонтанів «Райдуга» стали тисячі запоріжців.

«Чому ми тут? Тому що підтримуємо політику президента Петра Порошенка. Стільки змін, скільки ми бачимо зараз, в Україні не було ніколи. Будуються дороги, діти навчаються у нових школах, нова українська армія, автокефальна церква. Реформи тільки почалися, а ви вже бачите величезний опір. Зрозумійте, коли тобі ставлять палиці в колеса з усіх боків, все одразу не можливо зробити», – діляться думками Юрій та Ірина Потіха-Смоляннікові.

«Порошенко – це розумний президент, чудовий дипломат, хороший політик. Він дуже багато чого зробив для нас. Перше – нова армія, друге – нарешті наша українська православна церква. Чи є претензії до його роботи? Звичайно, є. Але якби у нього було більше помічників, аніж критиків, то у нас би була вже золота країна», – кажуть пенсіонерки Маргарита та Валентина.

Народна зустріч з кандидатом на посту Президента розпочалася концертом відомих українських артистів – Тарас Петриненка та Тетяни Горобець, а також рок-гурту Kozak System. «Ми з козаками тут, щоб засвідчити свою повагу до людини, яка сьогодні вийде до вас поспілкуватися – до Президента України Петра Порошенка», – сказав зі сцени лідер гурту Іван Леньо.

Свою підтримку другого терміну президента Порошенка засвідчили двоє запрошених гостей заходу – відомий радіоведучий та шоумен, блогер Дмитро Чекалкін та запорізький підприємець, ветеран АТО Валерій Прозапас.

«Як кадровий офіцер в минулому, я приєднався до команди Петра Олексійовича Порошенка, бо розумію, скільки він зробив для відбудови української армії. Як колишній дипломат-перекладач, я розумію, що ніхто за всю історію сучасної України так гідно не представляв нашу державу на міжнародній арені. Але в першу чергу я приєднався до команди Петра Олексійовича, як батько чотирьох дітей. В ці буремні часи, у воюючій державі потрібно тримати порох сухим. Разом до перемоги!», – сказав Дмитро Чекалкін.

«За кілька тижнів ми будемо разом з вами обирати не просто Президента, ми будемо обирати Головнокомандувача української армії. Тієї армії, яка зараз стоїть між московським окупантом і нашим містом. Знаю, що багато з вас власними очами бачили, як з 2014 року змінювалася наша армія. І як вона нарешті стала вагомою силою. І як завзято її намагаються дискредитуватися кремлівські пропагандисти, – каже ветеран АТО, підприємець Валерій Прозапас, – Щоб гарантовано продовжити шлях зміцнення українського війська, добитися деокупації українських земель та нарешті стати частиною європейської безпекової системи, ми маємо з вами підтримати вибір і обрати на другий термін Петра Порошенка».

Після цього за мить перед тисячами запоріжців зявився Президент України, учасник виборчих перегонів Петро Порошенко.

«Я хотів би почати зустріч з вдячності запоріжцям. По-перше, за те, що свого часу вам вдалося зупинити негідників, російську навалу, не дати провокаторам створити тут «Запорізьку народну республіку». Вашими зусиллями путінські плани провалилися. По-друге, за потужний волонтерський рух. За останню копійчину, яку ви віддавали, щоб в найважчі часи нагодувати та одягнути знищену та розкрадену українську армію. Запоріжжяне просто зберегло, а забезпечило український суверенітет. Путін дуже добре на вас розраховував і прорахувався. Дякую тобі за це, Запоріжжя».

«Якщо ви довірите мені наступні 5 років, ми зможемо робити те, чого так потребує Україна: підвищувати зарплатню, збільшувати пенсії, захищати багатодітні родини. Раніше на це не було ресурсу – все спрямовувалося на оборону держави. Зараз великі зрушення в економіці дають нам змогу підвищити рівень життя українців. 12 кварталів поспіль в Україні, під час війни, зростає рівень економічної потужності», – підкреслив Президент України.

Стратегічними на наступний термін Петро Порошенко називає 5 пріоритетів.

«Перший – наш агропромисловий сектор. Такого врожаю, як минулого року – 70 мільйонів тон зерна в Україні не було ніколи.Вже зараз ми входимо до десятки найбільших виробників та трійки найбільших експортерів зерна в світі. Але прагнемо, що в кожній області побудувати переробні підприємства, і ми експортували продукцію доданої вартості», – зауважив Глава держави.

Другим пріоритетом Петро Порошенко назвав інноваційну індустріалізацію. В якості прикладу Президент згадав про багатомільярдні інвестиції у будівництво на території Запорізької області потужної Приморської ВЕС.

«Наш третій пріоритет – це розвиток ІТ-сектору. У 2016 році в Україні було 100 тисяч працівників цієї сфери. За підсумками 2018 року ця кількість зросла до 160 тисяч. Галузь розвивається вражаючими темпами. Через 3 роки чисельність людей в ІТ сфері досягне 400 тисяч робітників. Це все валютні надходження, сучасні технології. Українець більше не буде працювати «на дядю», а буде розвиватися, як середній клас. Ми забезпечимо українське лідерство в ІТ-сфері», – розповів Порошенко.

Наступними пріоритетними напрямками розвитку України, за словами Глави держави, є будівництво інфраструктурних проектів та розвиток туризму. Завдяки цим п’ятьом напрямкам, впевнений Президент, вдасться значно підвищити рівень нашої економіки, надходження до бюджету на пенсійного фонду.

«Чому ми віримо у нашу здатність перемогти бідність? Тому що ми завжди ставили амбітні цілі і втілювали їх у реальність. Ми поставили мету виконати вимогу Революції Гідності і підписали Асоціацію про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Росіяни життя поклали, щоб цього не сталося. Вони казали, що через кризу біженців у Україні не буде безвізу. Тут вони знову помилялися – 11 червня 2017 року ми отримали безвізовий режим з ЄС. Ніхто не вірив у Томос. Після 300 років очікувань нам вдалося це зробити, – каже Петро Порошенко, –Зараз ми ставимо нові амбітні завдання. Я впевнений, що у 2023 році Україназможе подати заявку на вступ до ЄС і членство в НАТО. Єдине що намтреба зробити – не схибити, не звернути зі шляху. Для цього нам потрібна єдність. Я буду дякувати, якщо отримаю від вас мандат на наступні5 років – на 5 років європейської та євроатлантичної інтеграції. Я буду дуже дякувати, якщо я отримаю мандат на незворотність нашої незалежності».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
2 очень плохо
Высокий рейтинг пользователей за Актуальность
Актуальность
2
(1 оценка)
Автор
2
(1 оценка)
Изложение
2
(1 оценка)
Я рекомендую
1 человек рекомендует
Культура
Накануне вечером стартовало популярное песенное шоу "Голос страны". В выборе вслепую участвовала 26-летняя Елизавета Криворучко из Гуляйполя Запорожской области. Об этом сообщает корреспондент 061. Елизавета уже год работает певицей в ресторане-кабаре в Дубаи, где ее стали называть королевой бурлеска. У нее даже есть на руке татуировка с этим прозвищем, что девушка и продемонстрировала на сцене. Певица призналась, что 10 лет смотрела шоу и мечтала стать ег...
Происшествия
Инцидент произошел в Коммунарском районе, в одном из супермаркетов. Все началось с того, что охранник подошел к женщине, которую заподозрил в краже товаров. Вместе с ней в магазине находился ее муж, который, как выяснилось позже, неоднократно был судим. Об этом сообщает прокуратура области. По информации правоохранителей, охранник пытался помешать женщине, но она сбежала. В это время, между ее мужем и охранником возник конфликт, последний позвал на помощь...
Происшествия
Самолет ИЛ-76МД сегодня приземлился в аэропорту "Борисполь". Борт привез на родину тела украинцев, погибших в авиакатастрофе самолета "Международных авиалиний Украины" в небе над Ираном. Об этом сообщается в Фейсбуке бригады транспортной авиации. Командировка экипажа в Иран длилась 10 дней. Самолет 25-й бригады транспортной авиации, которая базируется в Мелитополе, прилетел в Тегеран 9 января, на следующий день после авиакатастрофы рейса PS752.  По словам...
Общество
Эта зима совсем не балует запорожцев снегом. Несколько раз выпадал мокрый снег, который тут же таял. А сегодняшней ночью центр города накрыло снежным покрывалом. Горожане фотографируют заснеженный город и публикуют фото в соцсети. Снег выпал только в центре Запорожья: от речного порта до бульвара Шевченко. Некоторые горожане назвали это волшебной аномалией. Чтобы сделать фото на фоне заснеженных улиц и деревьев, запорожцы специально приезжают в центр. 061...
Криминал
Жительница Запорожской области вербовала девушек для занятия проституцией в Турции. Ее задержали 19 января в запорожском аэропорту, когда она прошла таможенный контроль вместе с очередной секс-работницей. Об этом сообщает 061 со ссылкой на пресс-службу полиции Запорожской области. Сотрудники управления по борьбе с торговлей людьми получили информацию о том, что 24-летняя жительница Запорожской области втягивает девушек в занятие проституцией. По факту суте...
Общество
Спектакль "Идея Фикс" с участием российских артистов Марата Башарова, Сергея Колесникова и Ларисой Удовиченко отменен. Сотрудники Государственной пограничной службы отказали им в пересечении границы. Об этом сообщает 061. "Спектакль "Идея Фикс" отменяется. По причине того, что пограничные службы Украины не пропустили артистов в Запорожье. Причина - недостаточно оснований для прибывания. Уважаемые зрители! Возврат денежных средств будет осуществляться 20 я...
Общество
19 января православные христиане отмечают Крещение. В этот день принято святить воду и купаться в проруби. В Запорожье обустроили 2 официальных места для массовых крещенских купаний: на Правобережном и Центральном пляжах. Как купались запорожцы на Крещение на Центральном пляже, смотрите в фоторепортаже 061. На Центральном пляже Запорожья желающие искупаться в водах Днепра появились сразу после полуночи и к утру уже успели окунуться более 500 горожан. На об...
Общество
Уже завтра, 20 января, в Запорожье и на территории Запорожской области синоптики прогнозируют утром сильный туман с видимостью 100-500 метров.  На следующей неделе будет слабый гололед, местами небольшие осадки, но без заморозков. Об этом сообщают в областном центре по гидрометеорологии, передает 061. Прогноз погоды на 20 января по Запорожской области Переменная облачность, без осадков, ночью и утром туман, местами слабый гололед, ветер северный 5-10 м /с,...
Происшествия
Вчера, 18 января, около  четырех часов вечера  произошел пожар в общежитии Мелитопольского государственного педагогического университета имени Богдана Хмельницкого. Об этом сообщили в пресс-службе ГСЧС в Запорожской области, передает 061. На место пожара на улицу Ивана Алексеева прибыли 15 спасателей. Студенты и все жители общежития  самостоятельно эвакуировались из горящего здания. Оказалось, что в одной из комнат на пятом этаже огнем охватило матрас, меб...