Як використовувати дані по топовим сторінкам конкурентів для SEO - 061.ua

Як використовувати дані по топовим сторінкам конкурентів для SEO

У розпорядженні оптимізаторів є безліч ресурсів та інструментів для проведення дослідження конкурентів. Один з кращих способів зрозуміти, що для них працює і як використовувати ці дані для власного успіху – звіти про топові сторінки. У черговому випуску Whiteboard Friday Ренд Фишкин розповів про переваги кожного джерела таких даних, а також, які питання потрібно задавати, щоб отримати від них більше користі.

Звіти про топові сторінки конкурентів містять дані про те, які URL є найбільш важливими, високо ранжируючими або отримують максимальну кількість посилань. Ця інформація дозволяє підвищити ефективність роботи з пошукової оптимізації. Пользуясь не только своими наработанными методами, но и изучая конкурентов, поэтому seo раскрутка от smart-web.com.ua является одним из лучших методов привлечения клиентов.

Які типи звітів існують, і як з ними працювати, розглянемо нижче.

5 видів звітів про топові сторінки

Є п'ять базових видів звітів про топові сторінки конкурентів.

  • Топові сторінки по посиланнях

Це ті сторінки, на які посилаються: URL або кореневі домени. Дану інформацію можна отримати за допомогою таких інструментів, як Moz, Ahrefs і Majestic.

  • Топові сторінки з репостом в соцмережах

Тут ми аналізуємо ситуацію з Facebook, Twitter, Google+ і LinkedIn. У Moz є можливість отримати дані з Facebook і Google+. Незабаром Google+ може поступитися місцем LinkedIn. У Ahrefs та ж ситуація. Обидва інструменту не мають даних по Twitter.

BuzzSumo – єдиний сервіс, який надає статистику по сервісу мікроблогів. Однак отримати її можна тільки в тому випадку, якщо URL-адреса вже зареєстрований, і по ньому розпочато моніторинг. Щоб надати ці дані, BuzzSumo потрібно помістити сторінку в своїй індекс, а потім почати збирати ретвіти по ній. Деякі дані також можна отримати з SharedCount.com.

  • Топові сторінки за оціночним обсягом трафіку

У цьому сегменті явно лідирує SEMRush. У Ahrefs також є ці дані. Швидше за все, і SEMRush, і Ahrefs використовують Google AdWords в якості джерела даних про обсяги пошуку за ключовими словами. Можливо, Ahrefs робить те ж, що і Moz: покращує цю статистику з допомогою Jumpshot або інших постачальників clickstream-даних.

Перераховані інструменти дозволяють дізнатися про сторінки, які отримують максимальний обсяг органічного трафіку. Це дуже цінна інформація.

  • Топові сторінки за ключовими словами ранжируючими

У домені може бути сторінка, яка ранжується тільки по одному ключовому слову, але отримує безліч пошукових запитів і займає першу позицію у видачі. Відповідно, вона привертає величезну кількість пошукового трафіку.

При цьому можуть бути сторінки, які ранжуються за різними ключовими словами, але на позиціях 6-10 або 11-50. Вони показуються за всім цим запитам, але жодна з них не є дуже ефективною, тому вони не потрапляють у звіт за оціночним обсягом трафіку. Цю інформацію можна отримати з допомогою SEMrush і Ahrefs.

  • Топові сторінки за загальним обсягом трафіку

Ці дані надають SimilarWeb, Jumpshot і Alexa. При цьому враховуються всі джерела трафіку: прямий, пошуковий, з соцмереж, email розсилок, посилань і т. д.

Питання, на які потрібно відповісти

Розглядаючи питання, що потребують відповіді, ми будемо посилатися на розглянуті вище типи звітів.

Що дозволяє нашим конкурентам бути успішними у різних векторах?

Це найбільш очевидний питання, яке задають все. Отже, нас може цікавити, на які матеріали найчастіше посилаються, які публікації отримують найбільше репостов. За допомогою звітів про топових сторінках ми можемо дізнатися, який контент є самим ефективним в різних сегментах. Це очевидно, корисно, дозволяє відповісти на деякі питання, але давайте розглянемо і інші способи застосування цих звітів.

Де наші конкуренти створили матеріали широкого змісту, залишивши прогалини з конкретним запитам, які ми можемо заповнити?

Заповнити їх можна з допомогою блоків з відповідями через створення більш таргетованої сторінки, яка краще відповідає на конкретний запит і не вимагає великої кількості посилань для отримання високих позицій. Для цього можна подивитись на звіт №4: топові сторінки за кількістю ранжируемых ключових слів, але з більш низькими показниками оціночного обсягу органічного трафіку. Розрив між цими метриками дасть можливість створити высокосфокусированный контент і заповнити порожню нішу.

Який контент реально спрацював (викликав резонанс у аудиторії соціальних мереж або привернув прямий трафік), але показав низькі результати з точки зору SEO?

Щоб відповісти на це питання, потрібно подивитися на топові сторінки за кількістю репостов в соціальних мережах. Або ж на звіт №5 – за загальним обсягом трафіку. Потім потрібно проаналізувати ті сторінки, які спрацювали гірше з точки зору кількості ранжируемых ключових слів і оціночного обсягу трафіку.

Який контент допоміг нашим конкурентам розширити посилальний профіль, але не ранжировался або більше не ранжується, оскільки не оновлювався?

Можливо, користувачі шукають інформацію за 2017 рік, а контент був створений в 2015 році. Тому, незважаючи на велику кількість посилань, він більше не ранжується також добре. Ці варіанти являють собою величезні можливості. Щоб їх визначити, чи можна подивитися на топові сторінки по посиланнях (звіт №1), але з меншою кількістю ранжируемых ключових слів і низьким обсягом оціночного пошукового трафіку.

Який контент отримав мало посилань, але багато трафіку, і ранжирується по великій кількості ключових слів?

Щоб обійти такі сторінки у видачі, потрібно отримати більше посилань, оскільки це їхнє слабке місце.

Замість висновку

Тепер ви знаєте, як можна комбінувати і поєднувати ці дані. Порівнюючи інформацію по топовим сторінок з різних джерел, ви можете отримати реально потужні SEO-можливості в області вмісту і націлювання на ключові слова.

smart-web.com.ua
ЯквикористовуватиданіпотоповимсторінкамконкурентівдляSEO
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Известный украинский композитор и пианист Егор Грушин записал совместную песню с талантливыми запорожскими детьми. Об этом сообщают в департаменте культуры и туризма Запорожского городского совета. Егор Грушин исполнил свою композицию Night вместе с учениками запорожской музыкальной школы №5 Тимуром Барабаном, Маргаритой Витенко, Евой Малюгой и Елизаветой Юхименко. Видеоролик записали в Запорожской областной филармонии. Пианист Егор Грушин – один из немног...
Общество
"Ночной экспресс" №3/4 сообщение Запорожье - Ужгород отправиться в первый рейс 16 декабря.  Об этом на странице в Facebook и.о. глава правления АО "Укрзализныця" Евгений Кравцов.  Из Запорожья поезд отправляется в 14:40 и прибывает в Ужгород на следующий день в 11:06.  По информации сайта "онлайн резервирования", стоимость билетов в вагон купе (на 16 декабря) составляет 1049, 17 грн.  Если покупать билеты заранее, то цена будет немного дешевле.  Как ранее...
Власть
Начальник дежурной части Хортицкого отдела полиции Иван Ломейко получит служебную квартиру. Соответствующий проект решения исполнительного комитета опубликован на сайте Запорожского городского совета. Майор полиции получит в пользование однокомнатную квартиру (площадью 39,9 квадратных метров) по ул. Дорошенко, 10. В квартире 35-летний правоохранитель будет проживать один, судя по опубликованному документу. Как указано в электронной декларации Ивана Ломейко...
Общество
Выпускник Харьковского автодорожного университета (ХНАДУ), 27-летний дизайнер Роман Прядько представил макет ЗАЗ-965 Запорожец. Автомобиль получил новое «имя» - ZAZ-965-NewERA. Об этом сообщает «Автоцентр». Дизайнер перенес двигатель на переднюю часть кузова, это позволит упростить систему охлаждения. Одним из основных элементов узнаваемости экстерьера являются «жабры» на боковинах кузова, которые в оригинальной версии служили вентиляционными отверстиями....
Политика
НАПК направило в суд протокол в отношении депутата Запорожского городского совета Ольги Ревчук. Об этом сообщает пресс-служба агентства по вопросам противодействия коррупции. Нацагентство установило, что Ревчук не внесла в декларацию покупку транспортного средства Monterey boats 2007 года выпуска, стоимостью 1 млн грн. В НАПК напомнили, что ответственность за непредставление или несвоевременное представление сообщения о существенных изменениях в имуществен...
АФИША
Вот и пролетела еще одна зимняя неделя. Мы призываем не сидеть дома сложа руки, а идти и жить интересную жизнь :) 061 традиционно подобрал для вас десять интересных событий на любой вкус. Все мероприятия описаны в хронологическом порядке. Итак, чем заняться 15 и 16 декабря: 1. Повеселиться на благотворительном фестивале "Казкові передзвони" Когда: в субботу с 13:00 Где: Запорожский областной центр молодежи (Патриотическая, 49) В программе: концерт, мастер-...
Происшествия
В Запорожском районе на 1121 километре поезд сбил 86-летнюю женщину, переходившую через железнодорожное полотно. Трагедия произошла 13 декабря в 15:45, сообщает пресс-служба ГУНП Запорожской области. Локомотивом управлял машинист 1974 года рождения. Женщина от травм погибла на месте. В полиции начали уголовное производство по части 3 статьи 276 УК — нарушение правил безопасности движения.  Читайте также: В Запорожье на Фортечной водитель под наркотиками на...
Общество
Судья Ореховского районного суда Лариса Щербань в ходе рассмотрения дела эмоционально отреагировала на съемку адвокатом процесса заседания. «Я не бажаю, щоб ви мене знімали! Ви мене чуєте чи ні? Я виб’ю зараз вашу цю апаратуру… Ну придурок, самий настоящій придурок! Ой, б**ть, оголошується перерва — хай назнімається», - говорит судья на видео, опубликованным адвокатом Сергеем Галчанским. Ранее он опубликовал фото Щербань, где она показывает ему дулю. Орехо...
Бизнес
Ровно год назад в КП «Международный аэропорт Запорожье» началось строительство нового терминала. Согласно проекту, его площадь составит более 12 тысяч квадратных метров. Он сможет обслуживать 400 пассажиров в час ( в том числе, 250 пассажиров в час — международный сектор, 150 пассажиров в час — внутренний). Возможности действующего терминала в четыре раза меньше. Об этом говорили сегодня во время выездного совещания, сообщает корреспондент 061. Как сегодня...