• Головна
  • Ризики та переваги придбання первинного та вторинного житла
Реклама
15:35, 1 липня 2016 р.

Ризики та переваги придбання первинного та вторинного житла

Реклама

Вибір між первинним та вторинним житлом – переваги та ризики.

Якщо ви вже обрали для придбання новобудови Львів, Запоріжжя, Миколаїв або будь-яке інше місто, то не зайвим буде згадати, що купівля житла завжди, а особливо під час економічної кризи пов’язана з певними ризиками. Скрутне становище може будь-кого штовхнути на необдумані або, навіть, злочинні вчинки, про які потім доведеться шкодувати все життя. Власник житла, якому терміново потрібні гроші, може ввести в оману покупця, який не обізнаний з технічними та юридичними тонкощами. Як правило, звичайний покупець не розуміється на тому, чим відрізняється первинне житло від вторинного і які ризики можуть виникнути в одному та другому варіанті. Абсолютна більшість вважає, що первинне житло, це просто новобудова, а вторинне – вже заселений будинок. Насправді різниця полягає в чисто правовому аспекті. Апартаменти, на які жодного разу не було зареєстроване право власності – первинне житло. Квартири, на які хоча б один раз було оформлене право власності, належать до вторинного ринку.

Які ризики може нести придбання житла на первинному або вторинному ринку?

Якщо квартира, обрана вами, належить до первинного ринку, то необхідно уважно переглянути всі документи від забудовника, який згідно закону є початковим власником цього житла. Не варто ніяковіти і поспішати при перегляді паперів. Для того, щоб в подальшому уникнути неприємних сюрпризів потрібно ретельно перевірити, чи є всі необхідні дозволи на проведення будівельних робіт, чи в порядку документи на ділянку під забудову та інші обов’язкові папери. Але, якщо ви не впевнені у власних знаннях, погано розумієтеся на юриспруденції, то найкращим виходом для того, щоб остаточно переконатися у відповідності заявлених забудовником технічних та юридичних параметрів житла реальним показникам, буде звернення до фахівця відповідного профілю.

Придбання вторинного житла, на яке вже було зареєстроване право власності, теж має ризики, про які може не здогадуватись покупець. Іноді власник свідомо приховує історію своєї квартири через те, що її доля ще остаточно не вирішена, можливо існують якісь юридичні проблеми, які можуть проявитися не відразу, а через деякий час після оформлення договору купівлі-продажу. Саме тому первинне житло більш привабливе ніж вторинне – за квартирою, придбаною на вторинному ринку може тягнутися довгий “хвіст” юридичних проблем, який буде переслідувати нового власника довгий час з невідомим результатом. Звісно, у квартир, придбаних на первинному ринку, також може бути неприємна історія, але виявити невідповідності у такому випадку буде набагато простіше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...