ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ДПІ ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ.

На жаль, оголошення застаріло
У які строки ФОП – платники єдиного податку II-III груп сплачують різницю між сумою мінімального податкового зобов’язання і сумою сплачених податків та витрат на оренду землі?

Платник єдиного податку другої або третьої групи зобов’язаний збільшити визначену в Декларації за податковий (звітний) рік суму єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету, на суму позитивного значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок, і сплатити таку збільшену суму єдиного податку до бюджету (за місцем податкової адреси) протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Декларації.
Відповідно до підпункту 14.1.114 прим. 2 пункту 14.1 статті 14 ПКУ мінімальне податкове зобов’язання – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ. Сума мінімальних податкових зобов’язань, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить, зокрема, одній фізичній особі-підприємцю є загальним мінімальним податковим зобов’язанням.
Особливості визначення загального мінімального податкового зобов’язання платників єдиного податку встановлено статтею 297 прим. 1 ПКУ.
Пунктом 297 прим. 1.1 статті 297 прим. 1 ПКУ визначено, що платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.
При позитивному значенні різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок платник єдиного податку другої або третьої групи зобов’язаний збільшити визначену в податковій декларації за податковий (звітний) рік суму єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету, на суму такого позитивного значення (абзац перший пункту 297 прим. 1.7 статті 297 прим. 1 ПКУ).
Позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок є частиною зобов’язань з єдиного податку (абзац другий пункту 297 прим. 1.8 статті 297 прим. 1 ПКУ).
Платники єдиного податку, зокрема, другої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду (пункт 296.2 статті 296 ПКУ).
Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 ПКУ подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3 пункту 49.18 статті 49 ПКУ).
Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПК (абзац перший пункту 57.1 статті 57 ПКУ).
Згідно з пунктом 296.3 статті 296 ПКУ, з врахуванням підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 ПКУ, платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578.
Сплата єдиного податку платниками, зокрема, другої та третьої груп (крім електронних резидентів (е-резидентів) здійснюється за місцем податкової адреси (пункт 295.4 статті 295 ПКУ).
Платники єдиного податку третьої групи (крім електронних резидентів (е-резидентів) сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Декларації за податковий (звітний) квартал (пункт 295.3 статті 295 ПКУ).
Реквізити рахунків для територіальних громад для сплати податків, зборів та платежів (в т. ч. єдиного податку), відкритих Державною казначейською службою України, розміщено на субсайтах відповідного територіального органу ДПС або на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/).
Рубрики
Бізнес, фінанси
Наташа Беликова
Показати номер
Дії
В обранеВидалити з обраного

Схожі оголошення

Мыло хозяйственное – это эффективное средство для удаления грязи, жира и пятен. Это необходимый инст...
19:38, 26 листопада
Агентство недвижимости "НОВЫЙ АЛЕКСАНДРОВСК" бесплатно принимает заявки на продажу, покупку и аренду...
10:21, Сьогодні
Окажем комплекс услуг по получению сертифката соответствия декларации соответствия на любую продукци...
09:20, 24 листопада
Центр Сертифікованого Навчання "IT-Центр" проводить курси бухгалтерського обліку: Сертифіковані к...
08:22, 1 грудня
Уже сегодня, за много дней до Рождества, компании и частные лица начинают подготовку к Новогоднему...
21:00, Вчора
Сайт під ключ, Створення Сайту, Розробка Landing Page, Верстка C портфоліо можете ознайомитися кл...
01:19, 20 листопада