Художник, взорвавший сеть патриотичными рисунками: «Некоторые «дописыватели» узнают в картинах образы Михалкова и даже Путина»
Михаил Дьяченко посвятил серию работ украинским воинам разных эпох – от Киевской Руси до Майдана и АТО.
Михаил Дьяченко родился и вырос в Запорожье, а после окончания Харьковской академии дизайна и искусств остался жить в Харькове. На днях работы молодого художника из серии «Baptized in fire» (крещенные в огне, - авт) буквально взорвали национальное интернет-пространство. Михаил изобразил украинских воинов разных эпох – от Киевской Руси до современности. Причем прототипами некоторых образов стали реальные люди – бойцы АТО.
Не смотря на то, что оба родных города Михаил русскоязычные, сам автор работ общается на украинском и вопреки традиции сайта 061, решено было все-таки не переводить ответы собеседника на русский. В конце-концов, в каждом правиле должно быть исключение. Да и двуязычность нашего разговора выглядит как-то особенно символично в неспокойные для страны времена.
– Михаил, сколько времени ушло на создание серии?
-–Серію, що поки складається з семи робіт, виконав десь за два – два з половиною тижні. Загалом на кожну роботу припадало по два дні з перервами. Все давалося швидко і легко, було якесь піднесення, натхненно працювалося.
–А изображенные люди реальны или придуманы?
– Надихався образами реальних захисників України. Їх вже впізнали друзі та земляки. Наприклад, військовий – це боєць з позивним «Хорват», Валерій Калапуц. А козак-кіборг – ще один воїн, Андрій Шуба. Особисто їх не знаю – знайшов по соцмережах. Обличчя в них виразні та характерні.
Люди намагаються вгадувати з кого змальовані й інші персонажі. Так деякі дописувачі впізнають в образах Нікіту Міхалкова і навіть Путіна. І хоча без російських тролів не обходиться, більшість сприймає серію позитивно. З-за кордону пише багато українців:з Канади, Німеччини, Кіпру. Говорять приємні речі.
– А любимый персонаж из серии у тебя есть?
– Це, мабуть, Берегиня.Незнаю, може тому, що поки єдина дівчинка. Я ж зараз працюю над розширенням серії. Героїв у нас вистачає–волонтери, наприклад, медики з Майдану. Будуть і ті, і ті.Мабуть буде більше жіночихобразів. Треба знайти гендерну гармонію в серії. Жартую. Час покаже.
- Как именно ты создавал эти рисунки? Это полностью компьтерная графика?
– Так, це – цифровий арт. Малював на графічному планшеті в Adobe PhotoShop.
Хоча я навчався на дизайнера інтер'єрів, малювання завжди було моїм хоббі. Все ж маю вишкіл з основ проектування, кераміки, вітражу. В житті все згодиться.
Ще дуже люблю глину, кераміку. Мрію про власну керамічну майстерню.
– А бываешь ли сейчас в Запорожье? Вообще, повлиял ли этот город на тебя?
–Це місто дало мені творчий поштовх. Я закінчив Запорізький січовий колегіум – це чудовий осередок української культури, бо заклад дійсно живе за козацькими традиціями. Є в мене тут і свої улюблені місця – фонтан з космічними скульптурами, що на площі Маяковського. І ще кінотеатр Довженка люблю, до речі, там найсмачніше італійське морозиво влітку.
– Планируешь выставки? Помимо Интернета где-то можно увидеть «Baptized in fire»?
– Отримав запрошення на участь у виставці в Запорізькому художньому музеї. Проект «Передчуття». Днями маю зв'язатися з організаторами, дізнатися деталі. Окрім того благодійний фонд «Добра Листівка» випустив поштівки з моїми роботами – крім «Хрещених вогнем» є ще «Мапа України» з нашими героями. Там крім пантеону Щевченка, Франка, Українки, Стуса ще долучив Нігояна. Виручені кошти фонд надає центрам реабілітації неповносправних дітей, справа важлива і недооцінена, тож я радий, що можу долучитися і запрошую до цього і вас.
Художник, взорвавший сеть патриотичными рисунками: «Некоторые «дописыватели» узнают в картинах образы Михалкова и даже Путина» (фото) - фото 4
Другие работы Михаила Дьяченка можно увидеть здесь.