• Головна
  • Занепадаюче місто з найнижчим рівнем довіри до влади: запоріжці розказали, яким бачать своє місто в новому рейтингу
14:11, 13 червня

Занепадаюче місто з найнижчим рівнем довіри до влади: запоріжці розказали, яким бачать своє місто в новому рейтингу

Занепадаюче місто з найнижчим рівнем довіри до влади: запоріжці розказали, яким бачать своє місто в новому рейтингу

Нове муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), яке провела соціологічна група «Рейтинг» продемонструвало, що мешканці Запоріжжя незадоволенні якістю життя, економічним становищем, корупцією та відсутністю довіри до місцевого самоврядування.

Про це повідомляє 061 за результатами опитування.

Відповідне опитування проводилось у 21 місті України (Київ та усі обласні центри, де безпекова ситуація дозволяла провести дослідження) з 13 квітня по 14 травня 2024 року за допомогою face-to-face інтерв’ю на дому у респондентів. Вибірка складалася з 16,800 громадян віком від 18 років і старше.

Майже в усіх графіках Запоріжжя пасе задніх. Так, лише 34%  від усіх опитаних запоріжців бачать майбутнє обнадійливим. Найгірший результат лише у Полтави, де 29% вірять в щасливе майбутнє і найвищий показник у Вінниці – 73%.

Занепадаюче місто з найнижчим рівнем довіри до влади: запоріжці розказали, яким бачать своє місто в новому рейтингу, фото-1

В рейтингу обласних центрів Запоріжжя ділить останнє місце з Миколаєвим. Людей просили надати оцінку якості послуг в 19 категоріях комунальної та гуманітарної сфери (дороги, сміття, сховище, школи, дитячі садочки, лікарні).

У Запоріжжі рекордно низький показник (14%) схвалення діяльності в.о міського голови. У порівнянні з минулим роком цей показник опустився з 17 до 14% відповідно. На момент початку проведення опитування в.о мера був ще екс-секретар ради Анатолій Куртєв, а у середині опитування його змінила на цій посаді Регіна Харченко. Загалом 56% опитаних заявили, про те, що вони бачать необхідність в проведені виборів міського голови та лише 20% погодилися з тим, що все має залишатися, як є до рішення центральної ради.

Щодо діяльності загалом міської ради, то тут ситуація, хоч не набагато, але краща – 26% опитаних громадян довіряють місцевим депутатам. Це друге місце з кінця після Полтави.

Занепадаюче місто з найнижчим рівнем довіри до влади: запоріжці розказали, яким бачать своє місто в новому рейтингу, фото-2

При цьому мешканці обласного центру досить лояльно ставляться до роботи Запорізької ОВА. Її схвалюють 38% населення і це 8 місце по Україні в загальному рейтингу. Для порівняння торік цей показник все ж був трохи вищий – 42%

Також мешканці Запоріжжя зазначили, про складнощі з відкриттям та введенням бізнесу в прифронтовому місті. Рівень адаптації економіки міста до умов війни досить низький.

Щодо оцінки корупції на місцевому рівні, то тут Запоріжжя знаходиться на 12 місці в рейтингу і мешканці зазначали, що майже ніколи з цим не стикалися.

Надзвичайно тривожний показник в рейтингу стосується емоційного сприйняття міст. Більшість опитаних зазначила, що відчувають своє місто, як занепадаюче, економічне відстале, екологічно забруднене, не доглянуте, депресивне та небезпечне.

Занепадаюче місто з найнижчим рівнем довіри до влади: запоріжці розказали, яким бачать своє місто в новому рейтингу, фото-3

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що окупанти вирішили заповнити зрошувальні канали артезіанською водою, що спричинить нову екологічну катастрофу у Запорізькій області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рейтинг міст #оцінка #діяльність місцевої влади #безпека #громада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...