• Головна
  • Злочини спецпідрозділу Kraken, Роботине та ППО: про що брехали окупанти у Запорізькій області
10:58, 27 травня

Злочини спецпідрозділу Kraken, Роботине та ППО: про що брехали окупанти у Запорізькій області

Злочини спецпідрозділу Kraken, Роботине та ППО: про що брехали окупанти у Запорізькій області

Майже кожен п’ятий матеріал, який публікують в своїх телеграм-каналах колаборанти та самопроголошені керівники окупованих територій Запорізької області, містить або недостовірну, фейкову інформацію, або маніпуляцію. Найбільше фейків знову було про діяльність української армії, мобілізацію, досягнення російських вояк, антиукраїнську риторику, територіальну цілісність та просування ідеології Росії і економічних питань. Такими стали результати нового тижня роботи проєкту “Перевірено.Запоріжжя”.

З 29 квітня по 3 травня ми проаналізували 359 повідомлень колаборантів в 10 телеграм-каналах, які працюють на тимчасово окупованих містах Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, Токмак, смт. Якимівка, Дніпрорудне. Також ми аналізували канали основних колаборантів області: Євгена Балицького і Володимира Рогова. Всі вони тиражують фейки та маніпуляції, передруковуючи їх з російських пропагандистських ЗМІ й один в одного. За п'ять днів ми знайшли 69 маніпуляцій і 46 фейків.

Найбільше фейків за кількістю ми знайшли на каналі «Запорожский Вестник» (11 фейків) і «Токмак Сегодня»(16 фейков). За кількістю фейків відносно загальної кількості дописів в ТГ- каналі цього тижня лідирували чотири канали – "Запорожский Вестник" (17%), однойменний канал так званого «очільника громадського руху «Мы вместе с Россией» Владимира Рогова (16%), Токмак Сегодня (10%) та «Бердянск Актуально» (3%). Цього тижня відсутність фейків була зафіксована на каналі«Энергодар Сегодня».

Всього за аналізований період 10% від загальної кількості 13 дописів були фейками, ще 19% - маніпуляціями. Серед найпоширеніших тем, про які транслювали недостовірну інформацію, були діяльність української армії (28%), діяльність російської армії (23%), знецінення та дискредитації України (12%), територіальна цілісність (11%). Менше, ніж минулого тижня, колаборанти створювали фейки, спрямовані насоціальну тематику та мобілізацію ( по 7% відповідно), а також просування ідеології Росії та інше (по 5%).

Фейк про звірства та злочини спецпідрозділу Kraken

Російська пропаганда не вперше вигадує фейки щодо діяльності спецпідрозділу ГУР “Кракен”. Цього разу неправдиве повідомлення вирішили опублікувати начебто через «злив» з джерел з Нацполіції.

Так, в телеграм-каналі «Токмак Сегодня» з’явився допис зі скріном з документом нібито для службового користування з підписом голови регіонального управління ГУНП Володимира Тимошко з назвою «ОРІЄНТУВАННЯ щодо організації контролю за військовослужбовцями спецпідрозділу Kraken».

В самому дописі зазначається, що автори отримали цей документ в чат-бот документ від неназваного поліцейського з Харкова.

«Бандформирование “Кракен” пытает, похищает, убивает, грабит, насилует, но полицейские ничем потерпевшим жителям Харьковской области помочь не могут, поскольку все их следственные мероприятия блокируются.Но это не значит, что у некоторых честных (а там немало таких) полицейских, нет на каждого нацика собранных материалов, которые позже будут переданы Управлению внутренних дел ВГА. Документ для служебного пользования и касается установления контроля над военнослужащими подразделения “Кракен”. В нём отражено число преступлений кракенцев за 9 месяцев 2023 года. Вдумайтесь в эту цифру: 1412 нарушений закона, из них 892 уголовных преступления», - зазначає телеграм-канал.

Злочини спецпідрозділу Kraken, Роботине та ППО: про що брехали окупанти у Запорізькій області, фото-1

В самому повідомлені серед перелічених нібито злочинів «кракенівців» зазначають про «ґвалтування громадян, запідозрених у проросійських настроях», «зґвалтування жінок на територіях, які були під контролем РФ до “Харківського наступу”, «грабіж населення під виглядом конфіскації майна на потреби ЗСУ», «використання вогнепальної зброї у перестрілках з бійцями інших підрозділів», «72 випадки вбивств громадян, у яких підозрюваними проходять кракенцы».

Сам допис має багато ознак дезінформації та маніпуляцій. По-перше, твердження про отримання документу від анонімного поліцейського з Харкова є типовим прийомом для додання "достовірності" інформації. Відсутність конкретних деталей про джерело викликає сумніви в правдивості.

В тексті наводяться серйозні звинувачення проти підрозділу "Кракен" та інших військових підрозділів без надання конкретних доказів. Наприклад, численні випадки згвалтувань, грабежів, вбивств тощо (де? коли? хто саме це вчинив?)

Злочини спецпідрозділу Kraken, Роботине та ППО: про що брехали окупанти у Запорізькій області, фото-2

Використання таких термінів як "бандформирование", "нацики", "пытает, похищает, убивает, грабит, насилует" створює негативний образ і підсилює емоційне навантаження тексту. Це є типовою тактикою маніпуляції, щоб викликати у читачів гнів або страх.

Багато тверджень в тексті є надто загальними та не мають конкретних деталей. Наприклад, "всё их следственные мероприятия блокируются", "у некоторых честных полицейских нет на каждого нацика собранных материалов". Це створює враження правдивості, але не дає можливості перевірити факти.

В тексті наводяться конкретні цифри про кількість злочинів (1412 порушень закону, 892 кримінальних злочини), але відсутні докази або джерела цих даних. Це може бути спробою надати вагу звинуваченням без реальних підтверджень.

Якщо розглядати зображення, де наведено документ, то першочергово впадає в око відсутність офіційних печаток або підписів, що може свідчити про фальсифікацію.

Ми звернулися за коментарем до пресслужби ГУНП у Харківській області, проте на момент виходу матеріалу відповідь на коментар так і не надали

Отож текст та супровідний документ, ймовірно, є частиною дезінформаційної кампанії, спрямованої на дискредитацію українських військових підрозділів.

Володимир Рогов вже втретє зманіпулював про захоплення росіянами селища Роботине на Запоріжжі

Представники окупаційної влади продовжують вводити в оману населення в питаннях територіальної цілісності України. Зокрема, вони поширюють недостовірні повідомлення щодо захоплення ряду населених пунктів у Харківській та Запорізькій області.

Так, голова руху «Ми разом із Росією», співголова координаційної ради з інтеграції нових регіонів при Громадській палаті Росії Володимир Рогов вже втретє повідомив про захоплення армією РФ населеного пункту Роботине на Запоріжжі.

«Работино - наше! Отличные новости поступают от наших воинов с передовой на Ореховском направлении Запорожского фронта. Русские воины продолжают громить нацистов и освобождать Запорожскую область от бандеровской оккупации. После тяжёлых боёв возвращён под полный контроль ВС РФ н.п. Работино»», - написав він в однойменному телеграм-каналі ще 30 квітня.

Злочини спецпідрозділу Kraken, Роботине та ППО: про що брехали окупанти у Запорізькій області, фото-3

Пізніше 5 травня він написав про захоплення Очеретино і зазначив, що чекає підтверджнення по Роботине.

А вже 15 травня написав наступне: «Теперь официально: Работино наше. Группировка "Днепр" полностью освободила населенный пункт Работино Запорожской области, - Министерства обороны РФ».

Водночас Сили оборони України спростовують цю інформацію.

«Хочу наголосити на тому, що Роботине досі перебуває під контролем Сил оборони України. Інформація у соцмережах (про нібито захоплення росіянами.) не відповідає дійсності. Це той випадок, коли в окупантів немає реальних перемог, вони намагаються створити їх штучно для свого споживача», — розповів в ефірі Армія TV начальник служби зв’язків з громадськістю 118 окремої механізованої бригади старший лейтенант Дмитро Пелих

За його словами, станом на сьогодні в самому Роботиному є позиції, які утримують підрозділи Сил оборони.

«Окупанти мають можливість заходити на околиці Роботиного. Вони заїжджають на кросових мотоциклах. І оскільки зараз піднялася «зеленка», то є кілька ДРГ-груп, які заходять. Але у нас є всі засоби бачити їх пересування в онлайн-режимі та ми реагуємо всіма наявними вогневими засобами: артилерією, мінометами, дронами тощо», — додав речник.

Він також розповів, що окупанти практично не використовують бронетехніку на цьому напрямку. «Масштабних колон немає, раз на два-три дні може проскочити одна БМП, але вона не доїжджає навіть до їхніх позицій. Всі сектори проглядаються нами 24/7», — зазначив він.

Окупанти збрехали про загиблих і поранених в Одесі від дій української ППО

Проросійські телеграм-канали та блогери вже не вперше перекладають відповідальність за загиблих та постраждалих осіб від дій російської армії на роботу української ППО. Цього разу вони збрехали про жертви внаслідок ракетного удару, який припав на прибережну зону в одному з елітних районів Одеси.

Так, окупаційний телеграм-канал «Запорожский Вестник» опублікував цинічний допис про те, що саме від дій української ППО в Одесі загинули та постраждали люди.

«В Одессе украинская ПВО убила двоих человек, пострадали порядка 17-ти жителей. В Одессе осколками ракеты украинской ПВО задело множество невинных прохожих. По сообщениям местных телеграм-каналов, погибли два человека, ранено порядка семнадцати. На видео — результат работы украинской ПВО, которая представляет реальную угрозу прежде всего для мирных жителей», - написав телеграм-канал.

Злочини спецпідрозділу Kraken, Роботине та ППО: про що брехали окупанти у Запорізькій області, фото-7

Насправді ж Росія під час удару по Одесі ввечері 29 квітня застосувала балістичну ракету "Іскандер" із касетним боєзарядом.

"Удар було здійснено балістичною ракетою Іскандер із касетним боєзарядом. Це невибіркова зброя, використання якої може призвести до значних жертв серед цивільного населення. Слідство має підстави вважати, що рішення про використання саме такої зброї було ухвалено офіцерами зс рф свідомо, аби вбити якнайбільше мирних українців", — зазначив генеральний прокурор Андрій Костін і додав відео моменту ураження.

За словами генпрокурора, слідство має підстави вважати, що рішення про використання саме такої зброї було ухвалене офіцерами збройних сил РФ свідомо, аби вбити якомога більше мирних українців.

Нагадаємо, що всього кількість загиблих під час цього ракетного удару збільшилася до шести. У тяжкому стані перебували восьмеро людей, з них четверо у вкрай тяжкому, зокрема чотирирічна дівчинка. Серед поранених - ректор Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фейки #дайджест #дезінформація #брехня #окупанти #телеграм-канали
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Оголошення
live comments feed...