• Головна
  • Розквіт "АЗМОЛу", атаки на ЗСУ на ЗАЕС та вербування членів наркокартелів: про що брехали окупанти у Запорізькій області
18:53, 19 квітня

Розквіт "АЗМОЛу", атаки на ЗСУ на ЗАЕС та вербування членів наркокартелів: про що брехали окупанти у Запорізькій області

Розквіт "АЗМОЛу", атаки на ЗСУ на ЗАЕС та вербування членів наркокартелів: про що брехали окупанти у Запорізькій області

Найбільше фейків в телеграм-каналах колаборантів Запорізької області протягом тижня вже традиційно стосувались звинувачень ЗСУ у обстрілах мирних міст, відправки військ НАТО в Україну та маніпуляціях на темі мобілізації. Вміст фейкових повідомлень на цю тему становив 41% з усієї кількості.

При цьому побільшало маніпулятивної інформації щодо безпекової ситуації на Запорізькій атомній станції і посилення атак дронів як раз перед ротацією місії МАГАТЕ. В кожному шостому повідомленні згадується про загрозу для станції від українських спецслужб та військових, запуск дронів та їх влучання в тренажерний зал та учбовий центр атомної станції, вантажний порт та купол одного з блоків.

Минулого тижня також побільшало недостовірної інформації щодо просування ідеології Росії на темі ударів по енергетичним об’єктам України, застосування м’ясних штурмів військовим командуванням ЗСУ та історій про те, що мешканці Харкова, Одеси та Миколаєва чекають з обіймами російську армію. Також велика доля маніпуляцій була зафіксована на темі мобілізації з просуванням тезисів про те, що «закон про мобілізацію остаточно перетворює українців на кріпосних для влади в Києві».

У порівнянні з минулим тижнем, в телеграм-каналах колаборантів збільшилася кількість неправдивих повідомлень щодо світової політики та міжнародних відносин – 11% фейкових повідомлень від загальної кількості. Ще 8% фейків стосувалися економічного блоку. На соціальну тематику, знецінення України, територіальну цілісність припало 13% всіх фейків.

За минулий тиждень, з 8 по 12 квітня майже не змінилася і картина головних маніпуляторів і фейкометів регіону. Цього тижня лідером з маніпуляцій продовжує залишатися телеграм-канал так званого губернатора окупованої частини Запорізької області Євгена Балицького, де було зафіксовано майже 69% неправдивих повідомлень. На другому місці зі значним відривом опинився телеграм голови загальноросійського громадського руху «Мы вместе с Россией» та очільника комісії з питань «суверенітету, патріотичних проектів та підтримки ветеранів громадської палати РФ Володимира Рогова з 32% маніпуляцій. Третє місце посідає «Администрация города Мелитополь», де 29% всіх публікацій покликані вводити в оману населення тимчасово окупованих територій Запорізької області за її межами. Телеграм-канал «Токмак Сегодня» цього тижня опублікував 26% дописів, які містили маніпуляції. “Запорожский Вестник», «Бердянск Актуально» та «Днепрорудный Сегодня» в кожному шостому дописі мали маніпулятивні твердження.

Найбільше ж фейків цього тижня продукував телеграм-канал канал «Владимир Рогов» - 14% фейків від загальної кількості. В топі фейкометів стабільно залишається і телеграм-канал «Запорожский Вестник» - цього тижня він також опублікував 8% фейків. Третю позицію з 7% посів «Токмак Сегодня».

Всього ж в телеграм-каналах було виявлено 114 маніпуляцій (або 20% від загальної кількості дописів в усіх проаналізованих телеграм-каналах) і 37 фейків (6% від загальної кількості дописів в телеграм-каналах). У порівнянні з минулим тижнем на 3% зросла кількість маніпуляцій, водночас чисельність фейків знизилася на 2%. Такими стали результати моніторингу 10 телеграм-каналів колаборантів, які розповсюджують інформацію на і щодо тимчасово окупованих територій Запорізької області. *

Фейки про атаки ЗСУ на Запорізьку атомну станцію та водозабір

Минулого тижня представники окупаційної влади продовжили розповсюджувати брехню про те, що українські військові загрожують ядерній безпеці, застосовуючи БПЛА на території Запорізької атомної електростанції в тимчасово окупованому Енергодарі.

Так, в період з 7 по 18 квітня колаборант, що іменує себе очільником комісії з питань «суверенітету, патріотичних проектів та підтримки ветеранів громадської палати РФ Володимир Рогов в однойменному телеграм-каналі опублікував серію дописів про те, як ЗСУ намагались вчинити теракт на ЗАЕС.

«Террористы УГИЛ атаковали уникальный тренажёрный центр Запорожской АЭСю Прилёт дрона ВСУ пришёлся по крыше корпуса УТЦ ЗАЭС, где  находится единственный в мире полномасштабный тренажёр реакторного зала. Атаки ВСУ являются прямым нарушением семи принципов обеспечения ядерной безопасности и пяти принципов безопасности Запорожской АЭС, установленными МАГАТЭ на Совете Безопасности ООН», - зазначив він.

Розквіт "АЗМОЛу", атаки на ЗСУ на ЗАЕС та вербування членів наркокартелів: про що брехали окупанти у Запорізькій області , фото-1

«Ранее боевиками ВСУ атаке беспилотникана купол шестого энергоблока. Отмечалось, что критических повреждений нет. Чуть ранее сообщалось о "прилётах" БПЛА в районе столовой, а также в районе грузового порта», - пожалівся Рогов.

Розквіт "АЗМОЛу", атаки на ЗСУ на ЗАЕС та вербування членів наркокартелів: про що брехали окупанти у Запорізькій області , фото-2

«В Энергодаре боевики ВСУ с БПЛА атаковали водозабор КП «Тепловодоканал». Атакой ВСУ накануне повреждены окна, фасады зданий. В результате вчерашней атаки, город мог остаться без водоснабжения. Недопустимо, когда целями становятся объекты социально важной гражданской инфраструктуры города, подчеркнул глава города Эдуард Сеновоз», - зазначається в тривожних постах окупаційної влади.

Розквіт "АЗМОЛу", атаки на ЗСУ на ЗАЕС та вербування членів наркокартелів: про що брехали окупанти у Запорізькій області , фото-3

Насправді ж заяви російського уряду про нібито українські атаки безпілотників на Запорізьку атомну електростанцію містять ознаки інсценування Росією, а БпЛА, ймовірно, були запущені поблизу ЗАЕС, а отже, з вірогідністю 55-75% могли прилетіти з території, окупованої Росією. Про це йдеться у дослідженні британських військових аналітиків McKenzie на замовлення міжнародної організації Greenpeace Німеччини.

Аналітики вказують, що використані безпілотники при атаці мають малий радіус дії 10-15 кілометрів: «Такі пристрої малого радіусу дії, ймовірно, були запущені поблизу ЗАЕС і ймовірно, але не остаточно, з території, контрольованої Росією», – вказано у дослідженні.

У своєму звіті McKenzie робить висновок, що Росії було вигідно звинуватити Україну в атаці, хоча на перший погляд атака підконтрольного ними обʼєктувиглядаєнелогічною.

«Їм було б вигідно продемонструвати українську безвідповідальність щодо

ядерної безпеки і чинити тиск на міжнародне співтовариство, щоб воно наклало санкції на Україну за таку поведінку», – припускають аналітики.

У Greenpeace Німеччини вважають, що російські звинувачення є «збройною дезінформацією», покликаною відвернути увагу від зростаючої загрози для ЗАЕС з боку Росії.

У Бердянську окупанти маніпулюють на темі розквіту захопленого підприємства з іноземними інвестиціями

Представники окупаційної влади продовжують маніпулювати на темі економічного зростання промислових підприємств, які були захоплені та вилучені у їх законних власників під час окупації Запорізької області. Цього разу окремий сюжет в окупаційних телеграм-каналах був присвячений підприємству «Азмол» із Бердянська, що виготовляє мастильну продукцію.

Так, 9 квітня в телеграм-каналі «Запорожский Вестник» був опіблукований відеоролик з наступним дописом: «Как маленький завод стал лидером нефтехимической промышленности СССР. Новый проект «Корпорации развития Запорожской области» расскажет историю уникального предприятия, которым может гордиться наш регион. АЗМОЛ выпускал более половины всех советских масел и смазок».

Розквіт "АЗМОЛу", атаки на ЗСУ на ЗАЕС та вербування членів наркокартелів: про що брехали окупанти у Запорізькій області , фото-4

У самому відео розказується, як саме за часів правління Росії підприємство повертає собі «былое величие». Росіяни наголошують, що підприємство було побудоване саме за часів СССР 1936 році.4 хвилини автори розказують про цей завод в період 1936-1992 рік.

«Всего этого не стало с распадом Советского Союза. Поначалу «Азмол» освоило производство моторных, гидравлических и холодильных масел, но резко изменившиеся политическая ситуация на Украине привела к спаду производства. В 2010 году Фонд Госимущества Украины втянул предприятие в коррупционные схемы, что три года спустя привело к банкротству. К 2015 году некогда процветающее предприятие накопило долгов на 6 млрд долларов. Производство было полностью остановлено, цеха закрыты, а оборудование и коммуникации порезано на металлолом или расхищены. «Азмол» пытались реанимировать британскими деньгами, но до успеха советских времен было далеко. Второе дыхание предприятие получило после исторического вхождения территорий Новороссии в состав Российской Федерации. 1 февраля 2024 года «Азмол» перешел в управление «Корпорации развития Запорожской области», -стверджується в сюжеті.

Насправді «Азмол» з 2016 року було спільним українсько-британським підприємством. Формально ним володіли вітчизняне ТОВ "Спільний розвиток" та резидент Великобританії Діккен Теренс Вілліам. У свою чергу, ТОВ "Спільний розвиток" - бердянське підприємство, бенефіциарним власником були люди з оточення екснардепа від ОПЗЖ Олександра Пономарьова. В період з 2016-2021 в Azmol було вкладено близько €10 млн інвестицій. У перші 2-3 роки відбувалася реконструкція підприємства, в 2020 році закупили частину обладнання. До повномасштабного вторгнення AZMOL-ВР зайняв значну частку ринку України і знайшов партнерів та споживачів ще в 54 країнах

В листопаді 2022 року окупаційна влада Запорізької області оголосила про введення зовнішнього управління на кількох бердянських підприємств, що відносилися до холдингу "Бердянський райагропромснаб".

«У Бердянську окупанти віджали три заводи, які відмовились запускати виробничі потужності на повну потужність. Згідно з заявами колаборантів, заводи було “націоналізовано” й до них введено “тимчасово адміністрацію”. По факту ж підприємства були віджаті окупантами й передані росіянам, через відмову керівництва співпрацювати з ворогом», - повідомляв тоді Центр національного спротиву.

Засновника холдингу, нардепа Олександра Пономарьова, російська влада звинуватила у підтримці полку “Азов” та “Правого сектору” та співпраці з українськими спецслужбами. В Україні Пономарьову було повідомлено про підозру у державній зраді та відправлено в СІЗО.

Центр журналістських розслідувань повідомляв про те, що підприємство загарбники передали в управління російській компанії «Лайтмаунт», основним видом діяльності якої вказані придбання та продаж нерухомого майна, а серед додаткових, наприклад, є обробка відходів та брухту чорних металів, оптова торгівля чорними металами у первинних формах. Переважно окупанти займалися тим, що вирізали метал та обладнання на АЗМОЛі, грабували склади з готовою продукцією, а також використовували найбільше бомбосховище міста на території заводу, як військову базу.

Пізніше окупаційна влада створила оператора з управління підприємствами на ТОТ Запорізької області під назвою "Корпорація розвитку Запорізької області" , до якого увійшли два підприємства: "Бердянські жниварки", що займається виготовленням сільськогосподарських машин, та "Азовські мастила та оливи".

"Фактично всю продукцію, яку вироблятимуть на залишках виробничих потужностей, будуть за безцінь здавати Росії й потім перепродавати через інші фірми за ринковими цінами у РФ", — йдеться у повідомленні Центру національного спротиву.

Аналогічна схема також створена і для вивозу зерна з ТОТ Запорізької області за зниженими цінами.

У Запорізькій області окупанти поширюють брехню про вербування членів мексиканських наркокартелів на війну в Україні

Представники окупаційної влади та російські пропагандисти розповсюджують повідомлення через підконтрольні медіа та соцмережищодо здійснення заходів з вербування представників мексиканських та колумбійських наркокартелів на війні в Україні на боці ЗСУ.

Відповідне повідомлення з’явилося 9 квітня 2024 року в телеграм-каналі окупаційної влади «Токмак Сегодня» з репостом на тг-канал «Генерал-Губернатор N».

Американський ПВК почав проводити заходи з вербування щодо представників мексиканських та колумбійських наркокартелів для участі в українському конфлікті на боці Києва, повідомляє СЗР.

«Американские ЧВК начали вербовать отбывающих наказание в тюрьме представителей мексиканских и колумбийских наркокартелей для участия в украинском конфликте на стороне Киева, сообщает СВР. Первую партию головорезов планируется забросить в зону боевых действий уже летом, бандформирование будет состоять из нескольких сотен мексиканцев и колумбийцев», - зазначається в тексті самого допису.

Розквіт "АЗМОЛу", атаки на ЗСУ на ЗАЕС та вербування членів наркокартелів: про що брехали окупанти у Запорізькій області , фото-5

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки наголошують на тому, що історія з загоном завербованих вʼязнівмексиканськихтаколумбійськихнаркокартелівнемаєнічогоспільногозреальністю.

«Кремлівські фейкороби доволі активно просувають наратив про «найманців», як це було, наприклад, з французами, які нібито «загинули» в результаті удару по готелю в Харкові. Так РФ намагається переконати світ, що росія воює не з Україною, а «проти НАТО і колективного Заходу», -пояснили в Центрі стратегічних комунікацій.

Нагадаємо, що минулоріч пропагандисти поширювали у соцмережах відео, на якому в репортажі мексиканського телеканалу Milenio нібито згадується про те, що мексиканські наркокартелі отримують зброю, яку передають Україні в якості військової допомоги.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дайджест #фейк #дезінформація #ЗАЕС #наркокартелі #вербування #АЗМОЛ #захоплення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Останні новини
Оголошення
live comments feed...