• Головна
  • Основні типи картриджів для лазерних і струменевих принтерів та їхні особливості
Новини компаній
09:00, 11 грудня 2023 р.

Основні типи картриджів для лазерних і струменевих принтерів та їхні особливості

Новини компаній

Картридж - витратний матеріал, який є у будь-якого друкувального пристрою. Тим часом дещо зневажлива назва "розхідник" аж ніяк не означає малозначність такого пристрою. По-перше, без картриджа жоден принтер або БФП не здатні видати жодного відбитка. А по-друге, на практиці витратні матеріали приносять виробникам основний прибуток від продажу техніки для друку. Так, не дивуйтеся, вартість оригінального картриджа іноді можна порівняти з ціною нового струменевого принтера початкового рівня.

Уся справа в маркетинговій політиці, якої дружно дотримуються абсолютно всі виробники: ціни на принтери та БФП занижуємо, а на витратні матеріали, навпаки, завищуємо. Ось чому в Україні заправка картриджів - затребувана споживачами послуга: завдяки їй можна істотно заощадити на експлуатації друкувального пристрою. А які картриджі взагалі існують? Давайте розберемося!

Основні типи картриджів для лазерних і струменевих принтерів та їхні особливості, фото-1

Картриджі на перший, другий, третій розрахуйся!

Взагалі, такі витратні матеріали діляться на види не тільки залежно від конструкції та призначення, а й за іншими критеріями. Наприклад, усі знають, що багато виробників встановлюють у свої апарати витратні матеріали зі зменшеним ресурсом - так звані стартові картриджі. Для чого вони так роблять? Щоб змусити споживача купити вже повноцінний комплект картриджів, оскільки кількість відбитків, одержувана за допомогою стартового витратного матеріалу, катастрофічно мала.

Оригінальні картриджі - це ті, які випускає виробник друкувального пристрою. Відповідно, заправлений проходив процедуру відновлення ресурсу чорнила або тонера. Але існують ще й сумісні витратні матеріали, які виготовляє інший бренд, аналогічні (такі формально не підходять, але за фактом можуть використовуватися на даному принтері) і відновлені - це б/в картриджі, які стали непридатними, в які майстри вдихнули нове життя.

Однак давайте тепер з'ясуємо, як картриджі діляться залежно від конструктивних особливостей і призначення.

Основні типи картриджів для лазерних і струменевих принтерів та їхні особливості, фото-2

Види картриджів: 5 типів, 5 різних доль

Кожен картридж має свій ресурс, тобто кількість відбитків, на яку він розрахований. Виробники наводять такі дані, але на практиці все залежить від інтенсивності заповнення площі аркуша, тому комусь витратний матеріал видасть набагато більшу кількість відбитків, а іншим - меншу. А тепер назвемо основні види картриджів:

  • Чорнильний - спеціальний відсік із чорнилом, використовується в струменевих принтерах. У монохромних пристроїв він один, у кольорових - кілька.
  • Тонер-картридж - контейнер із пластику, в якому міститься спеціальний порошок (тонер). Такі витратні матеріали призначені для БФП і принтерів, що використовують лазерну технологію. Також тонери встановлюються в копіювальному обладнанні.
  • Драм-картридж - такий різновид складається з фотобарабана та інших компонентів, за допомогою яких тонер переносять на паперовий аркуш.
  • Принт-картридж - пристрій початкового рівня, що складається з фотобарабана і контейнера з тонером. Застосовується в недорогих моделях принтерів і БФП.
  • Картридж для матричного принтера - хоча матричні друкувальні пристрої вже практично не зустрінеш удома або в офісі, вони затребувані там, де є потреба в отриманні дешевих монохромних відбитків текстових даних. Яскравий приклад - друк квитанцій у банках. Являють собою спеціальну стрічку, укладену в виготовлений із пластику корпус.

Під час вибору принтера важливо звернути увагу на застосовуваний тип друку і з'ясувати, в яку суму обійдеться експлуатація пристрою з урахуванням вартості оригінального картриджа. У більшості випадків альтернативи заправці просто не існує. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...