• Головна
  • У Запоріжжі погодили програму в 100 мільйонів гривень на медицину: сюди включені кондиціонери та котельні
13:50, 28 вересня

У Запоріжжі погодили програму в 100 мільйонів гривень на медицину: сюди включені кондиціонери та котельні

У Запоріжжі погодили програму в 100 мільйонів гривень на медицину: сюди включені кондиціонери та котельні

Вчора, 27 вересня, на сесії Запорізької міськради депутати внесли зміни і погодили збільшення фінансування Програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя» на 100 мільйонів гривень в 2023 році.

Про це стало відомо під час засідання двадцятої сесії Запорізької міської ради, повідомляє 061.

Найбільш обговорюваним питанням серед депутатів стала ідея виділення 16 мільйонів гривень на кондиціонери в лікарнях і 76 мільйонів гривень на встановлення модульних котелень.

У вересні стало відомо, що Національна служба здоров'я України не підписуватиме контракти з лікарнями без кондиціонерів у палатах. Саме тому в міськраді запропонували закласти 16,1 мільйона гривень на придбання кондиціонерів у кількості 755 одиниць для палат та ординаторських у лікарнях та пологових будинках, щоб забезпечити контрактування з НСЗУ на 2024 рік.

«З січня, якщо не буде законтрактований відповідний лікувальний захід, то фінансування ляже на місцевий бюджет», - повідомила голова тимчасової комісії з питань медицини Ірина Кулеш.

Після довгих обговорень стало відомо, що ці 16 мільйонів гривень пропонують вписати «як кошти місцевого бюджету та кошти з інших джерел, не заборонених законодавством».

Попередньо пропонували 76 мільйонів спрямувати на капітальний ремонт системи теплопостачання з встановленням вже закуплених модульних котелень на твердому паливі в міських лікарнях та пологових будинках (всього 12 об’єктів), але пізніше цю суму зменшили.

Ще 625 тисяч гривень хочуть закласти з місцевого бюджету на капремонт приймальних боксів для машин швидкої допомоги лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. Також 3,7 мільйона гривень спрямують на усунення аварійного стану та ліквідації підтоплення ПМСД №5. На реконструкцію приймального майданчику КНП "Міська лікарня № 9 закладають 2,5 мільйона гривень, а на ремонт системи електропостачання 10 лікарні зі встановленням дизель генератора ще 2 млн грн. На реконструкцію резервного живлення гінекологічного корпусу пологового будинку №3 закладають трохи більше мільйона гривень.

При цьому відомо, що реально в наявності із цих 100 мільйонів фактично є лише 40 мільйонів гривень на котельні. В інший частині програма була прийнята без наявності фактичних коштів

За рахунок перерозподілу зменшили видатки на 5,9 мільйона гривень і вже підготовлені пропозиції на збільшення видатків на 4,5 мільйона гривень, де левова частка піде на придбання обладнання в КНП "Паталогоанатомічне бюро" та фінансування деяких медзакладів. Економію в сумі 1,3 мільйона гривень направлять на утримання та облаштування захисних споруд в лікарнях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарні #видатки #кошти #гроші #виплати #кондиціонери #котельні #лікарні #пологові будинки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...