• Головна
  • У Запоріжжі на будівлі заводу з’явився мурал, присвячений проблемі домашнього насильства, - ФОТО
16:20, 25 серпня 2023 р.

У Запоріжжі на будівлі заводу з’явився мурал, присвячений проблемі домашнього насильства, - ФОТО

У Запоріжжі на будівлі заводу з’явився мурал, присвячений проблемі домашнього насильства, - ФОТО

У Запоріжжі стріт-арт художник Денис Ліптон за ініціативи патрульної поліції та міського департаменту культури створив стінопис, присвячений темі домашнього насильства. Героями муралу є жінки, чоловіки та діти, які в кожний період життя потрапляли в коло насильства.

Про це повідомляє 061.

Відповідний мурал з’явився на стіні однієї з будівель, що належить заводу «Гамма» або 77-му заводу, як його звикли називати в Запоріжжі.

На ньому зображена серія коміксів, що розповідають про різні випадки та форми насильства в сім’ї. Адже є безліч форм насильства – фізичне, сексуальне, психологічне, економічне. Цькуванню та булінгу найчастіше піддаються діти. Голова громадської організації «Об'єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» Ірина Куратченко зауважує, що від домашнього насильства страждають не лише жінки та діти, але й чоловіки, а особливо літні чоловіки, яких кривдять дорослі діти.

«Я підготував декілька макетів та ми зупинилися на цьому. Спочатку він був чорно-білий, потім коли я розфарбував його, то створив три палітри кольорів. Цей паблік-арт був створений та спрямований на мешканців цього міста. Це такий умовно дім, ніби сусід кожного з нас, щоб люди бачили, що насправді є така проблема. Можливо, хтось побачить в них себе і це підштовхне когось на дію – хтось наважиться розказати про насильство, хтось набереться сміливості допомогти знайомим. Для мене особисто це дуже близька тема. Кожен з нас виріс у певних обставинах та умовах. Я думаю, що це можливість замислитись і можливо звернутись за допомогою. Тут можна побачити булінг, алкоголь, знущання над підлітками, коли вітчим або мачуха погано відноситься до своїх дітей, агресивна поведінка та багато іншого.Ми використали прості теми, щоб і дитина могла зрозуміти, і будь-яка середньостатистична людина», - розповідає про ідею автор стінопису Денис Ліптон.

Митець каже, що сама робота на площі в близько 120 метрів зайняла в нього близько 50-60 годин, але через погодні умови та прив’язку до комунальників, що надавали автовишку, розтягнулося все десь на три тижні. Для стінопису використовували фасадну латексну фарбу та аерозольні балони.

«Я сам робив десь 60% роботи, допомагав мені ще один запорізький вуличний митець Влад, моя дружина та просто небайдужі люди, що допомогли прибрати тут смітник та створити умови для роботи. Я всім вдячний», - згадує Денис.

Стінопис у Запоріжжі закликає містян не замовчувати насильство в сім’ї. Адже є багато інстанцій, що можуть надати прихисток та допомогу, аби розірвати нездорові стосунки, що приносять шкоду фізичному і ментальному здоров’ю.

Керівник департаменту культури Сергій Білов каже, що хотіли розмістити цей арт в центрі міста, але через те, що тема доволі тяжка, то не хотіли обирати основною локацією парки та сквери.

«Ми звернули увагу на цю будівлю, вона стояла така покинута, брудна. Завдяки цій спільній роботі привели до ладу цю територію і показали, що мистецтво має не виключно декоративний характер, а ще й несе в собі смисли, передає проблематику, допомагає замислитися та задуматися над проблемою», - зазначає Білов.

Голова патрульної поліції у Запорізькій області Олександр Борзенко каже, що тема домашнього насильства вона завжди актуальна.

«Домашнє насильство дуже глобальна проблема, що вражає всі версти населення і дітей, і дорослих. У зв’язку з повномасштабною війною я не скажу, що наразі таких випадків значно побільшало, ситуація корелюються і є на рівні 2021, 2022 року. Але є позитивні зміни в законодавстві, що вплинули на ситуацію - у нас є спеціальні приписи і мехвнізм дій для людей, які потребують відповідної допомоги. Також законодавець у нас впровадив такі дієві інструменти, як оцінка ризиків та тимчасово заборонний припис. І тепер у поліцейських є більше інструментів для того, щоб виключити рецидивність цієї ситуації», - додає Олександр Борзенко.

Головний патрульний зауважує, що крім адміністративної відповідальності, в окремих випадках до кривдника можуть застосовуватись і кримінальне провадження. Мова йде про нанесення середніх та тяжких тілесних ушкоджень, здійснення сексуального насильства та в окремих випадках економічного.

На муралі є табличка з QR-кодом, що веде в мобільний додаток"Крила", де міститься жіночий календар з прихованою кнопкою для виклику правоохоронців у випадку насильницьких дій. У Запоріжжі діють громадські організації психологів, правозахисників, що можуть надати безкоштовні консультації і допомогу.

Варто додати, що у Запоріжжі було створено кризову кімнату, де можуть отримати допомогу постраждалі від домашнього та гендерно зумовленого насильства, проте правозахисники зазначають, що таких безпечних просторів у місті недостатньо і їх має бути набагато більше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мурал #стінопис #домашнє насильство #патрульна поліція #Денис Ліптон #культура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...