• Головна
 • Монтаж відкатних воріт своїми руками: Переваги та підводні камені
Новини компаній
11:00, 3 серпня 2023 р.

Монтаж відкатних воріт своїми руками: Переваги та підводні камені

Новини компаній

Відкатні ворота є конструкцією, в якій полотно рухається паралельно паркану. Головною особливістю відкатних воріт є відсутність у отворі будь-якої напрямної, так як ворота стоять на двох роликових опорах, розташованих праворуч або ліворуч від проїзду, а сама конструкція знаходиться над рівнем землі на деякій відстані. 

lyHo_ALTNoa_7ieKelZqDStAkTjq9oB9wfTUjDvBM5OyyyQFA9n17C8-tA_t4hV2tnnr4Jg4Tg6hHvNCYwXofplSg4TOnStuX55rHNdpOCV6HDBCoRoVulWMWp9dw6OFtetcX_aClFml

З чого складається відкатна брама

Самонесучі, або їх ще називають консольні відкатні ворота мають наступні складові елементи:

Що з себе представляє кожен з даних елементів?

Каркас стулки

Каркас для відкатної брами виготовляють з металевих труб. Для того, щоб зробити його дворівневим беруть т-профіль. Розміри визначаються виходячи з ширину отвору додаючи до цих значень ще половину на хвостовик, який може бути прямокутним або трикутним.

 Матеріал для обшивання

Обшивати каркас відкатної брами можна тим матеріалом, який гарно переносить дію зовнішнього середовища. До таких матеріалів можна віднести профнастил, дерево, металевий штакетник, жалюзі тощо. Зашивати можна одразу весь каркас з обох боків або ж тільки ту частину, яку видно з надвору. 

Закладний швелер

Щоб встановити каретки потрібне спеціальне місце. Його організують забетонувавши праворуч або ліворуч спеціальну закладну. Її роблять зі швелера та арматури. Також є варіант купити готовий комплект, який складається з швелера, на якому розміщені отвори під вкручування арматури з різьбою, сама арматура та набір шайб та гайок. З таким комплектом не потрібно буде купувати додатково регулювальні опори.

Фурнітура для відкатної брами

Елементи для самонесучої конструкції такі як роликові каретки та направляючий профіль входять до спеціальної фурнітури для відкатних брам. Також в цьому комплекті є верхня та нижня пастка (уловлювач), кінцевий та верхні ролики, а ще торцева заглушка.

Автоматика для відкатної брами

Автоматизують свої відкатні ворота не всі. Це не є обов’язковим атрибутом даного типу воріт. Але все ж з автоматикою управляти брамою краще та веселіше. Особливо якщо на вулиці атмосферні опади або мороз. До обов’язкових елементів для автоматизації входить двигун, кінцеві вимикачі, пристрій керування (наприклад, пульт), зубчата рейка (кількість її залежить від розміру проєму).

Як зробити відкатні ворота своїми руками

Деякі стверджують, що відкатні ворота мають дуже просту конструкцію, що не потребують виготовлення креслення. Але з власного досвіду зазначимо, що з ним купувати всі необхідні матеріали значно простіше, та й процес виготовлення та встановлення значно полегшується. 

Отже, при самостійному виготовленні насамперед рекомендуємо накреслити креслення майбутньої стулки. Далі закупити всі матеріали, які знадобляться в процесі виготовлення та встановлення.

Наступним етапом йде виготовлення закладної та бетонування її. 

Далі варимо каркас стулки, встановлюємо його на проєм та паралельно монтуємо комплектуючі. Якщо плануєте встановлювати автоматику також на цьому етапі приварюємо зубчату рейку до нижньої частини каркасу. 

Останній етам – обшиваємо каркас обраним для цих цілей матеріалом. Також встановлюємо замок або ж автоматику. 

Ціна виготовлення відкатною стулки

Кожного хвилює питання у скільки обійдеться відкатна брама. Хочемо зазначити, що при самостійному виготовленні ворота обійдуться в два, а то й в три рази дешевшими, ніж при замовленні «під ключ». 

При розрахунку вартості враховуються багато ключових моментів. Розглянемо приблизні розрахунки на прикладі стулки на проєм 4 метри з квадратним хвостовиком:

 • Т-профіль – 16 м*250 грн = 4000 грн;

 • Профільна труба 30*20 мм – 8 м*74=592 грн;

 • Профільна труба 60*40 мм – 4 м*96 грн=384 грн;

 • Фурнітура – 3345 грн;

 • Обшивка профнастиловим листом – 8 кв. м.*230 грн = 1840 грн;

 • Ґрунт, фарба, пісок та інші допоміжні матеріали – 3000 грн.

Приблизний розрахунок показав, що такі ворота обійдуться в 13 200 грн. 

Що можна використати в якості обшивки

Основа зсувних воріт виготовляється із міцних матеріалів, наприклад профільних труб або т-профілю. До обшивки менше вимог, але вона виступає важливим завершальним елементом, оскільки виконує декоративну функцію. До найпоширеніших матеріалів для обшивки воріт відносять:

 • дерево;

 • метал;

 • профнастил;

 • сайдинг.

Зазначимо, що при обшивці деревом потрібно враховувати той факт, що ворота будуть самі по собі тяжкі, та ще й вага може збільшуватися при підвищеній вологості. То ж в цьому випадку потрібно купувати фурнітуру з великим запасом міцності. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...