• Головна
  • Поточна ситуація на валютному ринку України
19:30, 26 липня

Поточна ситуація на валютному ринку України

Поточна ситуація на валютному ринку України, фото-1

Ситуація на валютному ринку України виявилася досить передбачуваною. До середини літа істотно зріс попит на долари і збільшилася кількість транзакцій, що здійснюються з метою конвертації гривні в американську валюту. Пропозиція доларів також збільшилася. Для того щоб будь-яких проблем з обміном не виникало, Нацбанк України вирішив знизити інтервенції, розраховуючи, що це сприятиме підтримці балансу.

Що нового на валютному ринку?

Весь минулий тиждень на ринку спостерігалося помірне зростання як попиту, так і пропозиції іноземної валюти. У результаті цього на клієнти банківських організацій помітили, що стало спостерігатися скорочення обсягу чистого продажу доларів покупцям. Популярні валюти для конвертації залишаються такими ж затребуваними, як і на початку року. Протягом першого півріччя 2023 року НБУ встиг продати іноземну валюту на суму понад 12 млрд доларів. У середньому обсяг купівлі валюти США становив 2 млрд на місяць.

При цьому представники Національного банку впевнені в тому, що міжнародних резервів країни, як і раніше, достатньо для того, щоб задовольнити всі потреби фізичних і юридичних осіб в іноземній валюті, що виникають. Завдяки цьому протягом наступних кількох місяців буде ефективно підтримуватися стабільність на валютному ринку. На початку липня, за попередньою оцінкою, НБУ, резерви України становили приблизно 39 млрд доларів. Цієї суми має вистачити для фінансування щонайменше 5 місяців майбутнього імпорту.

Наскільки стабільна ситуація на валютному ринку

Представники державних фінансових організацій та експерти вважають, що у стабільності валютного ринку України сумніватися не доводиться. За останній час надходження фінансової допомоги від більшості міжнародних партнерів виявляється набагато більшим, ніж обсяги інтервенцій Нацбанку України, що реалізуються для того, щоб своєчасно покрити різницю між попитом і пропозицією та уникнути порушення балансу на валютному ринку.

Деякі джерела повідомляють, що чистий продаж американської валюти в червні 2023 року загалом скоротився на 100 млн. доларів. При цьому істотна частина коштів (704 млн доларів) була витрачена на обслуговування держборгу в іноземній валюті, а також на його погашення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Валюта #Валютний ринок #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...