• Головна
  • Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”
Новини компаній
09:00, 19 липня

Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”

Новини компаній

Початок повномасштабної війни докорінно змінив життя жителів Запоріжжя. Наближеність до фронту й регулярні обстріли також негативно вплинули й на запорізьких спортсменів. Багато юних вихованців покинули місто, а можливостей для тренувань стало набагато менше. МФК “Металург” у 2022 році пережив складні часи, однак керівництво клубу й тренери подбали про те, щоб зберегти умови для розвитку вихованців та існування професійної футбольної команди в місті.

Так, після повномасштабного вторгнення пріоритетним завданням для клубу було збереження у Запоріжжі єдиної професійної футбольної команди, яка отримала право виступати у новому сезоні в Першій лізі. Разом з цим деякі об'єкти, що входили до структури КП "МФК "Металург", а також частину спорядження було передано на потреби ЗСУ. Тим не менш, обидві команди "Металурга", маючи у своєму розпорядженні стадіон "Славутич-Арену" та тренувальні поля на території дитячо-юнацької школи, розпочали підготовку до сезону 2022/23 у рідному місті, де й планували грати домашні матчі чемпіонату.

Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-1

Вимушена евакуація команд

У жовтні 2022 року через жахливі обстріли Запоріжжя керівництво негайно ухвалило рішення евакуювати обидві команди. У короткий термін клуб переїхав до Києва, де потрібно було шукати з подальшою орендою тренувальні поля і стадіон, який би відповідав вимогам, щоб приймати суперників у Першій та Другій лізі. Незаплановане відрядження, орендні видатки на житло й спортивну інфраструктуру в іншому місті серйозно збільшили навантаження на бюджет клубу.

На жаль, переїзд та трагічні події позначилися і на психологічному стані гравців. Поки команда залишалася у Запоріжжі, їй вдавалося утримувати лідерські позиції у своїй групі. Із жовтня "Металург" започаткував 4-матчеву серію без перемог. Лише наприкінці першої частини сезону, обігравши "Скорук" та "Кремінь", запорізький клуб виконав своє головне завдання на сезон, потрапивши у "Чемпіонську групу" Першої ліги.

Пройти повноцінний підготовчий збір до весняної частини сезону в рідному місті знову не судилося. Хоча при цьому працівники комунального підприємства щоденно продовжували доглядати і тримати у належному стані поля навчально-тренувальної бази та стадіону "Славутич-Арена".

Об’єднання з дитячою футбольною школою й КП “Титан”

З нового 2023-го року до структури КП "МФК "Металург" приєдналися дитяча футбольна школа та КП "Титан", що у свою чергу призвело до ще більших витрат. Дитячі команди футбольної школи КП "МФК "Металург" брали участь у Зимовому Кубку ДЮФЛУ, виїжджали на закордонні турніри.

Подивитися наочно на зміни в структурному складі МФК можна нижче в таблиці.

Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-2

Попри той факт, що багато талановитих дітей покинули Україну, у запорізькій школі щоденно тривав тренувальний процес усіх вікових категорій – від U-7 до U-17. До 24 лютого 2022 року в школі "Металурга" займалися 886 дітей. На момент приєднання до структури КП "МФК "Металург" залишилося 306 дітей (станом на січень 2023 року). З того часу простежується позитивна динаміка приросту – на даний момент у школі КП "МФК "Металург" виховується вже 474 дітей.

Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-3

Результати й досягнення

Попри важкий рік нещодавно команди вихованців школи "Металурга" U-14 та U-15 привезли до Запоріжжя бронзові медалі з міжнародного турніру, що проходив у Болгарії.

Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-4

Також запорізька команда вийшла до "Чемпіонської групи", де несподівано для багатьох стала одним із претендентів на медалі у Першій лізі. "Металург" обійшов у турнірній таблиці клуби, які мають значно більший бюджет. Перемоги над житомирським "Поліссям" та львівськими "Карпатами" були найбільшими сенсаціями у Першій лізі. "Металург" забронював собі місце у зоні перехідних матчів за вихід у Прем'єр-лігу та був за крок від завоювання бронзових медалей. Вже після сезону головний наставник команди отримає звання кращого тренера сезону, хоча "Металург" фінішував у "Чемпіонській групі" на 4 місці.

Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-5
Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-6

Перехідні матчі за вихід в українську Прем'єр-лігу ще раз змусили всю Україну поважати запорізький клуб. У першій номінально домашній грі у Львові "Металург" переміг рівненський "Верес" 1:0, а от матч-відповідь вже повністю склався на користь суперника – 6:1. Та попри це, за підсумками найважчого сезону в своїй історії, пов'язаного з війною та фінансовими труднощами, "Металург" довів свою конкурентоспроможність навіть на фоні клубів із кращими фінансовими можливостями.

Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-7
Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-8

Створення жіночої команди

Ще однією важливою подією для клубу стало створення жіночої команди, яке є вимогою для отримання ліцензії для участі в Прем'єр-лізі. З квітня 2023 року на базі КП "МФК "Металург" було створено дівочу секцію для школи та дорослу жіночу команду, яка розпочала підготовку до сезону в Першій лізі. Чемпіонат стартує у серпні 2023 року. На даний момент до тренувального процесу залучається 18 дівчат.

Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-9
Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-10

Фінансові складнощі клубу

Після приєднання дитячої школи до структури КП "МФК "Металург" нагальним завданням залишається реорганізувати робочий процес та оновити матеріально-технічну базу, щоб діти мали більш якісні умови для тренувань. Штучне поле №7 перебуває в незадовільному стані та потребує капітального ремонту. Для цього необхідно додаткові кошти – очікувана вартість заміни 8 смуг поля складає 1 500 000 гривень.

Окрім цього, оскільки проведення офіційних змагань на території Запорізької області заборонялося військовою адміністрацією, у березні 2023 року обидві професійні команди "Металурга" знову відправилися у вимушене відрядження до міста Моршин Львівської області. Граючи не в Запоріжжі, доводилося витрачати більші кошти на харчування, тренувальний процес та внутрішню логістику, ніж це було закладено у бюджеті. Середньомісячні витрати підприємства у цей період з урахуванням професійних команд та футбольної школи складали 2 160 000 гривень. При цьому команди провели у відрядженні понад 3 місяці. Подивитися зміни у бюджеті порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення можна нижче в таблиці.

Вимушена евакуація, вихід до “Чемпіонської групи” й створення жіночої команди: як війна вплинула на запорізький МФК “Металург”, фото-11

Наразі футболісти «Металурга» готуються до нового сезону. До 5 липня футболісти тренувалися в Запоріжжі, а потім вирушили знову на збір до Моршина, який триватиме до 20 липня.

“Щодо того, де базуватиметься команда та гратиме домашні матчі чемпіонату, це питання ще не вирішене. Наша завдання – провести максимально ефективну підготовку до сезону, який стартує вже наприкінці місяця”, - розповів Володимир Микитін, головний тренер МФК “Металург”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МФК “Металург” #Чемпіонська група #Прем'єр-ліга
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...