• Головна
  • “Перевірено.Запоріжжя”: інформаційні маніпуляції і фейки в запорізькому інфопросторі 3-7 липня 2023 року
14:21, 11 липня

“Перевірено.Запоріжжя”: інформаційні маніпуляції і фейки в запорізькому інфопросторі 3-7 липня 2023 року

“Перевірено.Запоріжжя”: інформаційні маніпуляції і фейки в запорізькому інфопросторі 3-7 липня 2023 року

Дії української армії залишаються в топі повідомлень з фейками і маніпуляціями, які тиражують  колаборанти і окупанти в телеграм-каналах окупованої частини Запорізької області і пропагандистських російських медіа. Так, 40% усіх фейків були саме про ЗСУ. Збройні сили України на каналах окупантів і колаборантів продовжують демонізувати, українських військовослужбовців називають не інакше як «бойовики Зеленського», «Збройні формування України», «українські терористи», «карателі», «нацисти». Цього тижня риторика про “українських карателів” збільшилася просто в рази. Іноді в одному дописі цей вислів зустрічався кілька разів, повторюваний колаборантами, ніби мантра. При цьому, в дописах вкрай рідко використовують офіційну назву армії - Збройні Сили України, таким чином, очевидно, цілеспрямовано ігноруючи факт існування як незалежної української держави, так і наявності у неї офіційної армії, яка наразі виконує свою основну функцію: захищає країну від вторгнення російських агресорів.

Цього тижня ЗСУ знову нахабно звинувачували у обстрілах нібито цивільного населення містаТокмак та Василівка, смт Акимівка, селища Любимівка Михайлівського району, селища Новомихайлівка Чернігівського району, а також продовжували маніпулювати темою провокацій «зі сторони Зеленського» на ЗАЕС, просуваючи ще один розповсюджений наратив про “ядерний тероризм”. Також колаборанти розганяли інформацію про “звірства укронацистів” проти цивільного населення, руйнування “житла і судеб” людей тощо. Не припиняють колаборанти вводити в оману своїх читачів із приводу свого статусу, називаючи себе “владою Запорізької області”, готуючи підгрунтя до проведення так званих «виборів» в окупованих регіонах. Для цього свою піар компанію цинічно розгорнула провладна партія РФ «Єдина Росія» з фейковими історіями про те, як скоро всі підуть до відремонтованих шкіл, і знову про тарифи і платіжки до російськихбанків, про “знищення” історії міст Запорізької області та багато іншого.

За період моніторингу з 3 по 7 липня майже не змінилася і картина головних маніпуляторів і фейкометів регіону. Цього тижня лідером з маніпуляцій став телеграм-канал окупаційної влади «Южный Плацдарм». На каналібуло зафіксовано 33% маніпуляцій від загальної кількості контенту. З великим відривом від інших він продовжував вводити в оману населення тимчасово окупованих територій Запорізької області. «Токмак Сегодня» (27% маніпуляцій від загальної кількості дописів), «Бердянск Актуально» 26%, «Энергодар Сегодня» (22%). Продовжували продукувати маніпуляції в кожному п’ятому матеріалі Мелитопольская районная администрация и Володимир Рогов.

Абсолютним лідером з фейків цього тижня стал «Евгений Балицкий» - головний розповсюджувач фейків щодо ЗСУ, контрнаступу та територіальної цілісності України: майже 92% дописів у нього були фейковими. Телеграм-канал «Энергодар Сегодня» опублікував на своєму каналі 78% фейків, а «Южный Плацдарм». – 56%. Найменше фейків було зафіксовано на каналах "Администрация Города Мелитополь" – 23% та «Токмак Сегодня» - 25% фейкових публікацій від загальної кількості на каналі.

Всього ж телеграм-каналах було виявлено 88 маніпуляцій (або 17%) і 192 фейки (38%) від загальної кількості дописів в телеграм-каналах), це майже в півтори рази більше, ніж минулого тижня. Такими стали результати моніторингу 10 телеграм-каналів колаборантів, які розповсюджують інформацію на і щодо тимчасово окупованих територій Запорізької області.

Подивимося детальніше, про що писали в колаборантських телеграм-каналах.

Фейки про вивезення християнських цінностей з Києво-Печерської  лаври та вигнання православних

Однією з топ-тем цього тижня на каналах окупантів, колаборантів та російських державних ЗМІ стало вивезення з Києво-Печерської лаври християнських цінностей, включно з мощами святих із лаврських печер.

Там заявили, що таких домовленостей нібито було досягнуто між Києвом і ЮНЕСКО, а християнські цінності мали «передати музеям Італії, Франції, Німеччини та Ватикану».

Цю інформацію прокоментував в.о. гендиректора „Національний заповідник Києво-Печерська лавра“ Максим Остапенко,

«Таких планів у заповідника не було і не буде. Українські пам’ятки будуть зберігатися в Україні і наша держава зробить все, щоб ці пам’ятки були захищені, в тому числі від російських агресорів», – каже Максим Остапенко.

Балакуча голова російської пропаганди, що йменує себе так званим «очільником громадського руху «Мы вместе с Россией» Володимир Рогов вчергове збрехав на федеральному телеканалі «Росія-1».

«Мы русские православные люди – это основа нашего мировоззрения и всех побед. Если говорить про лавру, то четко поставлены сроки, когда нужно освободить ее монахам, которые там сотни лет находятся – освободить к 4 июля, к Дню Независимости США. Это такой «подарочек», чтобы выгнать православных со святых мест, которые являются местами паломничества для всех адекватных людей на постукраинском пространстве», - прокоментував Рогов.

“Перевірено.Запоріжжя”: інформаційні маніпуляції і фейки в запорізькому інфопросторі 3-7 липня 2023 року, фото-1

І це, звичайно, маніпуляція, бо ніхто не намагається вигнати православних, а лише ведуться правомірні дії про повернення лаври в користування держави. Більш того, ніяких вимог про 4 липня, які Рогов асоціює чомусь з Днем Незалежності США не стояли . Насправді ж ще 10 березня 2023 року стало відомо, що Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року.. 12 квітня комісія Мінкультури з прийому-передачі державного майна після двох тижнів недопуску до приміщень монастиря, розпочала роботу в Києво-Печерській лаврі та зафіксувала порушення користування Лаврою представниками УПЦ (МП). Ще 6 червня міністр Культури опублікував важливий документ у якому була вимога до ченців УПЦ (МП) покинути Лавру, але представники УПЦ МП відмовилися це робити.

Росіяни називають «постановою» відео, коли російські військові з білим прапором здаються в полон

Все той же Володимир Рогов назвав фейковим відеоролик, де російські військові здаються на бронетехниці в полон ЗСУ.

«Поражает бедность фантазии и реквизита.Очевидно, что бюджет традиционно разворовали. При этом снимающий пробегает немалое расстояние, чтобы записать это видео. Как человек, несколько раз присутствовавший при переходе на мирную сторону и сдаче в плен ВСУшников и причастный к его организации, могу сказать, что каждый раз, даже по предварительной договорённости, это очень напряжённое действие, в процессе которого нервы у всех на пределе. Последнее, что придёт на ум участнику событий, это снимать данный процесс. Скучно, девочки», - написав Рогов.

Ми вирішили перевірити, що це за ВІДЕО, яке Рогов видає за вороже ЦИПСО. З’ясувалося, що це відео з’явилося в ефірі світових ЗМІ, зокрема, dailymail, BILDта німецького WELT у жовтні 2022 році під час звільнення Херсонщини.

За словами британського журналіста Девіда Патрікаракоса, на відео показано узгоджену капітуляцію. Росіяни та українці заздалегідь домовилися про здачу в полон і саме тому вдалося записати це відео

Фейки про влучні удари російської армії виключно по військовим цілям

Пропагандисти на каналах окупаційної влади продовжують брехати про свої «влучні» атаки по військовим базам бойовиків та нацистам, але насправді армія РФ здійснює цинічні удари по цивільним об’єктам, які не використовувалися для військових цілей.

Так, в ніч на 2 липня окупанти здійснили черговий ракетний удар по селищу Комишуваха, що в Запорізькому районі. Була зруйнувала гімназія «Джерело», де в мирний час навчалося близько 700 дітей.

Колаборант Володимир Рогов в своєму телеграм-каналі стверджував, що нічні вибухи пролунали в місцях розташування військовслужбовців ЗСУ, в районах складів техніки та боєприпасів.

Але голова громади Юрій Карапетян наголосив, що ворог вдарив по цивільним об’єктам, в яких не знаходились військові.

«Коли ворог бачить, що на фронті не може нічого зробити і вплинути на ситуацію, починає гатити по мирному населенню, по об’єктам інфраструктури, де немає жодного військового. Хочу наголосити на тому, що тут не було ні одного військового. Ця школа була як пункт Незламності, сюди в разі будь-яких потреб могли прийти люди, отримати допомогу», - додав Карапетян.

Аналогічна ситуація нещодавно трапилася і в Оріхові, де окупанти вдарили по будівлі школи, яка працювала як пункт незламності. Загинули 7 людей, ще 11 отримали травми.

Також Рогов похвалився влучною роботою армії РФ по військовим цілям на Дніпропетровщині 5 липня.

«По предварительной информации, поражён склад с вооружениями и боеприпасами ВСУ - детонация после прилёта продолжалась несколько минут. Днепропетровск является логистическим центром, из которого осуществляется переброска оружия и боеприпасов ВСУ на Запорожский фронт», - написав він.

Насправді ж того дняпісля опівночі оборонці з ПвК "Схід" збили над областю безпілотник "Шахед-136".

Інших атак на регіон цієї ночі не зафіксовано. В усіх містах та районах було тихо", - написав голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Пізніше 7 липня він зазначив про те, що «наша тактическая авиация отрабатывает ФАБами по местам скопления боевиков ВСУ и сосредоточения их тяжёлой техники на Запорожском фронте».

В результаті цього відпрацювання в Гуляйполі загинула 56-річна мирна мешканка.

"Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фейки #маніпуляції #окупанти #брехня #безпека #ЗСУ #тиражування #окупанти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Оголошення
live comments feed...