• Головна
  • У Запоріжжі на лаві підсудних опинилася посадовиця КП, яка сама собі встановлювала надбавки
13:00, 1 червня

У Запоріжжі на лаві підсудних опинилася посадовиця КП, яка сама собі встановлювала надбавки

У Запоріжжі на лаві підсудних опинилася посадовиця КП, яка сама собі встановлювала надбавки

Жовтневий районний суд Запоріжжя визнав винною в порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів заступницю директора КП «Запоріжжя» Запорізької обласної ради.

Про це повідомляється в реєстрі судових рішень, передає 061.

Протоколи в суд передали співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. Вона помітили, що посадова особа сама собі встановлювала надбавки в період 2021-початку 2022 року в розмірі 40-50% від посадового окладу. Заступниця при цьому не повідомила про конфлікт інтересів голову Запорізької обласної ради

В судовому засіданні обвинувачена свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень не визнала. Зазначила, що під час перебування директора у відпустці, вона виконувала її обов’язки. Суми надбавок вона узгоджувала із директоркою телефоном або у месенджерах.

Директорка КП «Запоріжжя» Лариса Мефедьова повідомила, що на підприємстві діє колективний договір, яким передбачено виплата надбавок за інтенсивність, але не більше 50 % від посадового окладу. В самому колективному договорі вказано, що директор комунального підприємства має право нараховувати сам собі премію в розмірі не більше 50 % від посадового окладу, таке й вказано в постанові Кабінету Міністрів України. Узгоджувати розмір надбавок з Запорізькою обласною радою директори комунальних підприємств не повинні.

Прокурор вказала, що узгодження із директором, шляхом переписки в телефонному режимі, кількості надбавки, не впливає на кваліфікацію адміністративних правопорушень, та не передбачено взагалі законом. Під час перебування на лікарняному або у відпустці, директор не має жодних повноважень із здійснення керівництва, а тому не має права узгоджувати розміри надбавок.

Розглянувши всі обставини справи, суд все ж побачив в діях посадової особи склад адміністративних правопорушень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Письмовими доказами встановлено, що Наталя Працевита не повідомляла про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, а підписуючи накази «Про надбавки» вона діяла саме в умовах реального конфлікту інтересів. Вона мала б утриматись від здійснення оцінки результатів своєї роботи та, відповідно, внесення пропозицій щодо визначення конкретного розміру надбавки, а за потреби повинна була надати керівнику вищого рівня, необхідну інформацію, на підставі якої їй змогли б визначити конкретний розмір премії.

Також суд встановив, що твердження, що КП «Запоріжжя» не є підзвітним Запорізькій обласній раді не заслуговують на увагу, адже п. 1.3 статуту підприємства зазначено, що воно є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним Запорізькій обласній раді.

Суд визнав заступницю директора винною в адміністративному правопорушенні і встановив розмір штрафу в 3400 гривень. Це рішення пані Працевита намагалася оскаржити в апеляційному суді, проте невдало.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запоріжжі депутат міськради потрапив під суд за виплату матеріальної допомоги своєму помічнику.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #керівник #посадовий оклад #гроші #штраф #корупційне правопорушення #конфлікт інтересів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...