• Головна
  • У Запоріжжі суд заборонив громадську організацію керованого кремлем козачого отамана
10:12, 1 червня

У Запоріжжі суд заборонив громадську організацію керованого кремлем козачого отамана

У Запоріжжі суд заборонив громадську організацію керованого кремлем козачого отамана

Запорізький окружний адміністративний суд задовольнив позовну управління юстиції про заборону громадської організації «СПІЛКА КОЗАКІВ УКРАЇНИ ВІЙСЬКО ЗАПОРОЗЬКЕ» через сепаратистські дії та пособництво державі-агресору.

Про це повідомляється в реєстрі судових рішень, передає 051.

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції звернулося до суду з вимогою заборонити (примусово розпустити) громадську організацію СПІЛКА КОЗАКІВ УКРАЇНИ ВІЙСЬКО ЗАПОРОЗЬКЕ, яка була заснована в 2000 році. Засновниками відповідно до матеріалів реєстраційної справи стали: Регіональна громадська організація «Спілка козаків Придніпров`я «придніпровський КОШ», Херсонська паланка Козацького Війська Запорозького Низового, «Козацьке військо Запорозьке Низове», Спілка козаків Донбасу «Вільність», Полтавський міський козацький курінь Козацького Війська Запорозького Низового, Ніжинський козачий полк «Відродження» імені братів Золоторенко, Харківсько-Слобожанська обласна паланка війська Запорозького. Підставою для закриття організації стало те, що протиправна діяльність членів цієї ГО та її керівника розслідується в рамкам кримінального провадження про колабораційнудіяльність.

«Організація здійснює свою діяльність із порушенням чинного законодавства України, а сама діяльність не відповідає заявленій меті та визначеним завданням, зазначених в статутній діяльності. Керівник та члени зазначеного об`єднання з метою посилення проросійських настроїв серед населення України проводять активну антиукраїнську інформаційно-пропагандистську діяльність шляхом поширення певних стереотипів щодо взаємовідносин між Україною та Росією, підтримують терористичну діяльність та контакти з урядом і ЗС РФ», - зазначається в тексті позову.

Судом встановлено, що керівник СПІЛКИ КОЗАКІВ УКРАЇНИ ВІЙСЬКО ЗАПОРОЗЬКЕ Олександр Панченко , будучи одним з активних громадських діячів проросійського спрямування Запорізької області, з початку 2014 року на постійній основі здійснював планомірну роботу з організації заходів деструктивного характеру, сповідуючи при цьому культ шанування радянських традицій і «російського миру». 29 червня 2021 року у Мелітополі за ініціативи Панченко було відкрито. «канцелярію Мелітопольського куреня козацького війська Запорозького низового», що за задумом останнього мала виконувати функцію так званої «народної поліції» (інша назва - «козацька дружина»).

Розглянувши всі матеріали справи, суд постановив заборонити «Спілку козаків», а все майно, кошти та інші активи громадської спрямувати до державного бюджету.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що голова Запорізької обласної ради Олена Жук скасувала попередні розпорядження про нагородження Почесними грамотами облради чотирьох зрадників, які під час воєнних дій в Україні перейшли на бік ворога. В їх числі і псевдо козак Олександр Панченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#козаки #громадська організація #Мінюст #СБУ #колаборанти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...