• Головна
  • У Запоріжжі депутати не підтримали збереження муніципального театру танця
12:48, 31 травня

У Запоріжжі депутати не підтримали збереження муніципального театру танця

У Запоріжжі депутати не підтримали збереження муніципального театру танця

На сайті електронних петиції міської рада набрала необхідну кількість голосів (більше 750) петиція до міськради «Про скасування рішення щодо ліквідації Запорізького муніципального театру танцю». Сьогодні її розглянули на позачерговій сесії міськради.

Про це повідомляє 061.

Наприкінці минулого року на сесії Запорізької міської ради депутати проголосували за реформу муніципальних театрів і створення «Дому Актора».

У департаменті культури і туризму Запорізької міської ради вирішили провести реорганізацію муніципальних театрів. Мова йшла про діяльність Запорізького муніципального театру-лабораторії «Ві» та Запорізького муніципального театру танцю. Замість них планувалося створити нову установу під назвою «Муніципальний театр «Дім актора». Посадовці пояснюють, що муніципальні театри потребували повного перезавантаження через неефективних стратегій розвитку та маркетингу; відсутність розуміння цільової аудиторії театрів; плинність кадрів; відсутність бюджету розвитку. На утримання театрів міська рада щорічно витрачала понад 14 мільйонів гривень. За рахунок оптимізації планують скоротити витрати на 6,3 мільйони гривень.

Проте співробітники театру танцю, його відвідувачі та небайдужі запоріжці з цим не погоджуються і просили депутатів переглянути попереднє рішення і зберегти цю установу.

«Запорізький муніципальний театр танцю має багаторічну історію та дуже сильний колектив. Я закликаю вас об’єктивно розглянути цю ситуацію. Рішення про реформу від 7 грудня було прийнято на основі недостовірної подачі інформації. Театр на сьогодні може бути обличчям нашого міста. Навіть, під час війни є повні аншлаги. Театр обслуговує переселенців, які є льготною категорією і безкоштовно відвідує відстави. Прошу вас прийняти справедливе рішення», -закликав з трибуни депутат райради та народний артист України Олег Григор’єв.

Депутат Запорізької міськради Сергій Ільченко підняв питання про те, що керівництво департаменту культури ввело в оману депутатський корпус.

«Керівниця департаменту культури сказала відверту брехню щодо штату театру в частині того, що з 60 людей лише близько 12 – артисти театру. Так, там працює близько 60 людей. Частина з них віддано захищає батьківщину. Нам надавали недостовірну інформацію про можливу роботу театрів в ПК, що не належать міськраді. Це стосується, наприклад, ПК «Металургів» та ПК «ЗАлК». Я не можу зрозуміти, чи ми справді економимо, чи ми хочемо просто забрати собі величезні палаци, що потребують величезного фінансування», - прокоментував Сергій Ільченко.

В департаменті культури зазначили про те, що в березні 2023 року Запорізькою міською радою отримано погодження від Держмистецтв щодо виключення з базової мережі закладів культури Запорізького муніципального театру танцю та Запорізького муніципального театру-лабораторії. З кінця березня вже внесено відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб про початок процедури ліквідації юридичної особи Запорізького муніципального театру танцю, попереджено первинні профспілкові організації про закриття установи та вивільнення працівників. Саме тому в департаменті культури назвали недоцільним скасування попереднього рішення ради.

«Просимо не підтримувати цю петицію, бо вона є маніпулятивною. Сам театр не знищується, творчі одиниці переходять в іншу установу. Реформу було презентовано в Мінкульті та отримано погодження. Артисту театру танцю хотіли би працювати в новій установі, проте їх «підігріває» керівництво театру, що це нібито зрада. Конкурси на посаду художнього та артистичного персоналу пройде в червні. Ми шукаємо приміщення для нової установи, а поки театри залишаться в своїх будівлях. Важливо зазначити, що зараз на вистави театру танцю продається десь 30-50 квитків, що становить 15-20% від кількості зали. Згідно статистичного опитування про існування театру знають лише 0,9% містян », - зазначив заступник директора департамента культури Сергій Білов.

Депутат Дмитро Гладкий зазначив, що історія з 0,9% обізнаності про існування театру – це в першу чергу не доопрацювання департаменту культури в частині популяризації культурних установ.

Ще частина депутатів наголосила на тому, що представники департаменту культури не доповідали і не надали певного розуміння ситуації членам тимчасових комісій.

Врешті-решт депутати не підтримали рішення про збереження театру танця та призупинення його ліквідації.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#театр танцю #збереження #люди #актори #підтримка #люди #безпека
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...