• Головна
  • Верховний суд визнав законним застосування переговорної процедури закупівлі послуг з вивезення сміття у «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ»
Новини компаній
09:00, 26 травня 2023 р.

Верховний суд визнав законним застосування переговорної процедури закупівлі послуг з вивезення сміття у «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ»

Новини компаній
Верховний суд визнав законним застосування переговорної процедури закупівлі послуг з вивезення сміття у «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ»

Верховний Суд не задовольнив касаційні скарги Антимонопольного комітету України та ТОВ "Екотехнологічна компанія "Гранік" та своїм рішенням фактично повністю підтримав позиції застосування переговорної процедури замовників з визначеним виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у місті Запоріжжі – ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ».

Вже більше двох років – з 15 січня 2021 року по 18 квітня 2023 року суди розглядали спори, що виникли між компаніями, які спеціалізуються на поводженні з відходами.

Низкою нормативних актів було закріплено за органами місцевого самоврядування всі повноваження щодо поводження з побутовими відходами. Насамперед це стосується вибору на конкурсній основі виконавця послуг на вивезення твердих побутових відходів.

Верховний суд визнав законним застосування переговорної процедури закупівлі послуг з вивезення сміття у «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ», фото-1

Ще у 2019 році Запорізька міська рада провела конкурс на визначення такого виконавця послуг із вивезення побутових відходів на території міста. У конкурсі брали участь три компанії «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ», "Умвельт-Україна" та "Екотехнологічна компанія "Гранік". Оцінювання відбувалося за такими критеріями – наявність спецтехніки та рівень її зношеності; наявність робітників з відповідною кваліфікацією, досвід виконання робіт, щоденний контроль за технічним станом та виконання регламентних робіт, проведення медичного огляду у водіїв; майданчик для зберігання автотранспорту, система відстеження сміттєвозів, цінова пропозиція та багато іншого. За підсумками конкурсна комісія виставила найвищі бали «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» (45 балів), друге місце віддали "Граніку" (16 балів). Результати цього конкурсу ніхто ніколи не намагався заперечувати.

На сесії Запорізької міської ради від 29.01.2020 року «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» за підсумком конкурсу визнали юридичною особою, якій довірили здійснювати збирання та перевезення побутових відходів на території всього міста Запоріжжя. Саме цей факт і став підставою для проведення переговорної процедури закупівлі різних установ та підприємств з компанією-переможцем ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ».

Проте застосування переговорної процедури не сподобалося найближчим конкурентам ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» - екотехнологічній компанії «Гранік». Вони хотіли, як і раніше брати участь у конкурсах та отримувати замовлення на вивіз сміття від різних комунальних та державних структур та вважали несправедливим застосування обмежень у вигляді переговорної процедури. Близько двох років суди різних інстанцій досліджували всі проблемні моменти у цьому провадженні. Спочатку Окружний адміністративний суд Києва, потім Шостий апеляційний адміністративний суд, а тепер вже і остання інстанція – Верховний суд України підтвердили, що застосування переговорної процедури є цілком законним, оскільки ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» справедливо було визначено переможцем конкурсу та єдиним виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у місті.

«Верховний Суд констатує, що оскаржувані рішення судів першої та апеляційної інстанцій ґрунтуються на правильно встановлених фактичних обставинах справи, яким надана належна юридична оцінка із дотримання норм матеріального та процесуального права. Територіальним відділом освіти Комунарського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради (замовником) в повідомленні про намір укласти договір викладено обґрунтування, з посиланням на нормативні документи, що підтверджують наявність умов застосування саме переговорної процедури закупівлі згідно вимог статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі».», - зазначається в Позиції Верховного Суду.

Паралельно із судами, конкуренти намагалися скасувати низку тендерів, укладених із ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ», як із виконавцем послуг із вивезення твердих побутових відходів. Замовники послуг (а це не тільки територіальні відділи освіти, а інші комунальні підприємства та установи) у своїх поясненнях наголосили на тому, що вони жодним чином не порушували закон, а діяли згідно з Правилами надання послуг по поводженню з побутовими відходами, затвердженими постановою Кабміну № 1070, де зазначено, що послуги з вивезення сміття надаються суб'єктом господарювання, визначеним органом місцевого самоврядування на конкурсній основі в установленому порядку.

Це рішення суду остаточно розставило всі крапки над «і» та надає можливість повноцінно надавати послуги з вивезення сміття та виконувати всі передбачені угодами зобов'язання.

«Верховний суд підтримав та залишив у силі рішення першої та апеляційної інстанції. В Позиції зазначається, що згідно Закону України «Про відходи» власники, наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Таким чином всі ці власники, наймачі, користувачі джерел утворення побутових відходів мають укладати договори з позивачем – ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ», як з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів. Це дуже важливо, що Верховний Суд беззаперечно визначив, що укладати договори необхідно з виконавцем послуг, що був обраний в законодавчому порядку органами місцевого самоврядування. А оскільки виконавець один, то підставою для укладення договору є відсутність конкуренції з технічних причин», - прокоментувала судове рішення керівниця юридичного відділу Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» Вікторія Щелкунова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...