• Головна
  • «Нас просто попрохали»: нові господарі захоплених заводів на окупованій частині Запоріжжя стверджують, що вони не є їх власниками
15:00, 22 лютого 2023 р.

«Нас просто попрохали»: нові господарі захоплених заводів на окупованій частині Запоріжжя стверджують, що вони не є їх власниками

«Нас просто попрохали»: нові господарі захоплених заводів на окупованій частині Запоріжжя стверджують, що вони не є їх власниками

Окупація українських територій супроводжується рейдерськими захопленнями підприємств та націоналізацією чужого майна. У російському Єдиному державному реєстрі юридичних осіб (ЄГРЮЛ) почали з'являтися компанії, зареєстровані в Запорізькій області.

Про це повідомляє проєкт «Важные истории», повідомляє 061.

У червні 2022 року українська HD-group, яка володіє хлібозаводами у Запорізькій та Херсонській областях, повідомила, що під час окупації озброєні люди захопили територію Бердянського хлібозаводу та призначили нового власника підприємства. Хлібозаводи HD-group у Мелітополі якийсь час продовжували роботу, поки від них не вимагали платити за сировину через російські банки та перераховувати податки до бюджету Росії. HD-group відмовилася працювати у російській юрисдикції та втратила контроль над своїми підприємствами.

У жовтні 2022 року в російському ЄДРЮЛ було зареєстровано ТОВ «Бердянський хлібокомбінат». Підприємство перейшло під контроль двох мешканців Москви: директором став Микола Петрунін, а єдиним власником – Павло Євстигнєєв.

Судячи з відкритих джерел, Євстигнєєв ніколи не мав відношення ні до України, ні до хлібобулочного виробництва. Він працює в автоломбарді «На Ризі» та офіційно отримує 200–250 тисяч рублів на рік.

Євстигнєєв стверджує, що до Бердянського хлібокомбінату стосунку не має: «Там [в ЄДРЮЛ] багато чого написано, я ніяким заводом не володію. Там уже звертаються до податкової за дорученням, щоб це все виправити та прибрати».

У вересні 2022 року із Запорізької області було видворено відомого мелітопольського політика та бізнесмена Віктора Романова. Родина Романових володіла базами відпочинку, фермерським господарством та виробництвом мінеральної води, а незадовго до війни придбала місцевий молокозавод. У них відібрали будинок, готель та як мінімум частину бізнесу.

Власником Мелітопольського молокозаводу в російському ЄДРЮЛ стало ТОВ «Нижньогірський консервний завод» із Криму. Воно належить Тетяні Тибекіної та Ігорю Булатову.

Булатов стверджує, що його компанія ніяка не власник: «Нас просто попрохали, щоб його [Мелітопольський молокозавод] не пограбували. Усі питання — до панів із тимчасової адміністрації Запорізької області: коли вони скажуть нам забратися — нам якась різниця? У нас у власності нічого немає у Запорізькій області. Я не можу збагнути, як ми можемо бути власниками. У ЄГРЮЛ може бути написано все, що завгодно».

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Мелітополі окупанти «віджали» завод автотракторних запчастин на користь російських бізнесменів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#власник #захоплені підприємство #рейдерські захоплення #кошти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...