• Головна
  • Значне зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на технічні процеси на ЗАЕС, - ОВА
18:25, 7 лютого 2023 р.

Значне зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на технічні процеси на ЗАЕС, - ОВА

Постійна місія МАГАТЕ, яка працює на майданчику тимчасово окупованої Запорізької АЕС – найбільшої в Європі атомної електростанції, зафіксувала зниження рівня води в Каховському водосховищі.  Нещодавно в Енергоатомі повідомляли, що за проєктом станції великий ставок-охолоджувач розташований поблизу блоків ЗАЕС, тому рівень води в ньому вищий за рівень Каховського водосховища. Проте підстави для хвилювання все одно є.

Рівень у 13,2 м є мінімальним для забору води в охолоджувальний резервуар

Про це йшла мова під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке пройшло під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

У зв’язку з неконтрольованим скидом води на Каховській ГЕС, рівень води у Каховському водосховищу стрімко знижується, оскільки обсяги скиду перевищують обсяг наповнення.

"На сьогодні проблем з водозабором у верхньому б’єфі Дніпровської ГЕС немає, але рівень води у нижньому б’єфі неконтрольовано знижується. Через це великі населені пункти, які беруть воду з нижнього б’єфу, зокрема Енергодар, Мелітополь і Бердянськ уже сьогодні зіштовхнулись з проблемою водопостачання. Наразі ці міста перебувають у тимчасовій окупації, тому вплинути на ситуацію ми не можемо. Значне зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на технічні процеси на ЗАЕС. Рівень у 13,2 м є мінімальним для забору води в охолоджувальний резервуар. У разі зупинки подачі води почнуться проблеми з охолодженням реакторів, а це призведе до катастрофи", - цитує першого заступника голови ЗОВА Геннадія Тімченко прес-служба адміністрації.

В Кабміні впевнені, треба шукати варіанти комплексного розв'язання цих проблем, шукати альтернативні варіанти водопостачання.

Згідно зі спостереженнями експертів “Укргідроенерго” великий обсяг води, що скидається через Каховську ГЕС пов'язаний не з її пошкодженням, а з умисними діями російських окупантів, що відкрив шлюзи станції, побоюючись форсування Дніпра українськими військовими. У зв’язку з цим, Прем’єр-міністр доручив підготувати для Президента України інформаційні матеріали щодо реальної ситуації навколо Каховської ГЕС та водосховища з метою надання їй публічного міжнародного розголосу. У ситуації, що склалася, єдиний реальний вихід із ситуації - це міжнародний тиск на окупанта, аби змусити його закрити шандори та не допустити розгортання гуманітарної, екологічної та ядерної катастроф.

У підсумку Міненерго, Укргідроенерго, Держводагентству рекомендовано забезпечити раціональне використання водних ресурсів Каховського водосховища із дотриманням встановлених режимів роботи каскаду дніпровських водосховищ. Крім того, необхідно забезпечити пошук альтернативних технологічних рішень для безперебійної роботи водозаборів на підприємствах, що забезпечують питне водопостачання населенню Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей. Ситуація з подачею води до водойм-охолоджувачів реакторів на ЗАЕС, зважаючи на відсутність доступу української сторони до цього об'єкту, вимагає окремого регулювання за участі МАГАТЕ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Заес #Каховська ГЕС #водосховище
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...