• Головна
  • 1,5 млн євро допомоги для України зібрали міжнародні партнери ГО «УААСП» завдяки діяльності благодійного фонду Creators for Ukraine
Новини компаній
15:00, 12 грудня 2022 р.

1,5 млн євро допомоги для України зібрали міжнародні партнери ГО «УААСП» завдяки діяльності благодійного фонду Creators for Ukraine

Новини компаній
1,5 млн євро допомоги для України зібрали міжнародні партнери ГО «УААСП» завдяки діяльності благодійного фонду Creators for Ukraine, фото-1

Велику роль у ході війни грає всебічна підтримка України іноземними державами – це постачання зброї та гуманітарної допомоги, надання прихистку українським біженцям тощо. На культурному фронті триває своя боротьба, адже розвиток та популяризація української культури на світовому рівні є важливими складовими для побудови міцного фундаменту європейської держави.

В березні цього року радою директорів міжнародної конфедерації товариств авторів і композиторів CISAC, партнерів громадської організації «Українська Агенція з Авторських та Суміжних Прав», було створено благодійний фонд Creators for Ukraine для збору коштів на підтримку українських творців та біженців.

1,5 млн євро допомоги для України зібрали міжнародні партнери ГО «УААСП» завдяки діяльності благодійного фонду Creators for Ukraine, фото-2

За 9 місяців діяльності фонду, завдяки внескам понад 30 організацій колективного управління з усього світу, було зібрано та розподілено близько 1,5 мільйона євро, з них 650 тисяч євро надійшли безпосередньо в ГО «УААСП». Про такі вагомі результати діяльності фонду повідомив генеральний директор ГО «УААСП» Валерій Харчишин, відвідавши щорічний «Семінар товариств Центральної та Східної Європи», який проводять партнери громадської організації. Про спрямування бюджету фонду під час семінару відзвітували представники польського товариства авторів ZAIKS – ідейних натхненників та одних з ініціаторів заснування Creators for Ukraine.

https://www.instagram.com/p/CmEB2hANl1I/

Із загальної суми, перерахованих в Україну надходжень, 17,7 мільйонів гривень було виплачено громадською організацією українським творцям, про це йдеться на сайті агенції:«ГО «УААСП» вже було проведено 1549 виплат фінансової допомоги українським авторам на суму 17,7 млн грн. Кожен автор, що довірив права в управління ГО «УААСП» або співпрацює з видавцями-партнерами нашої організації, та звернувся з початку війни до агенції, отримав фінансову підтримку. Також на рахунок держави перераховано податків на суму 3,4 млн грн, що є вагомим внеском в економіку нашої країни. Окрема подяка фонду Creators for Ukraine за допомогу на утримання офісу ГО «УААСП», завдяки якій є можливість функціонувати та допомагати нашим авторам».

Основна частина бюджету фонда, з загальної суми в 1,5 мільйона євро, була направлена в країни, що надали прихисток мільйонам українцям, в тому числі митцям та членам їхніх родин – Польщу, Словакію, Румунію, Молдову та Угорщину: в організації колективного управління – ZAIKS, SOZA, LITA та ARTISJUS, а також міжнародні організації – Червоний Хрест та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) для допомоги біженцям та творцям, які потребували фінансової підтримки.

Під час свого виступу на «Семінарі товариств Центральної та Східної Європи» генеральний директор ГО «УААСП» та лідер гурту «Друга Ріка» Валерій Харчишин зауважив, що основою для створення будь-якого суспільства чи держави є культура, а організація колективного управління правами – це дзеркало тієї ж культури. Валерій звернув увагу європейських колег на виконану ГО «УААСП» роботу та подякував за надану партнерами допомогу українським авторам:

«Не дивлячись на те, що моя промова знову пронизана словом «support», мені не соромно просити про підтримку, ба більше – дякувати за неї. За три роки ми досягли неабияких успіхів:

  • у боротьбі з корупцією у сфері управління майновими правами;
  • приборканні шахраїв та афілійованих з ними осіб;
  • ідентифікували суб’єктність головної авторської організації колективного управління в Україні;
  • запровадили низку законодавчих ініціатив та змін до законів.

Ще одне загальне надбання перебуває нині на підписі у Президента. Це євроінтеграційний «Закон про Авторське право та Суміжні права», запровадження якого було одним із 7 зобов’язань України на шляху отримання статусу кандидата у члени ЄС. Ми не знаємо, наскільки він гарний чи поганий, не набувши практичного досвіду застосування. Але головне — ми маємо можливість працювати, а не говорити. І, якби не війна, ви б не почули від мене оцього благання про «support», з яким асоціюється вся Україна останні кілька років, а лише – слова подяки. І впевнений, що згодом запросимо вас розділити нашу перемогу, як морально, так і матеріально, збільшивши надходження.

Я вірю і знаю, що ми переможемо. Європа переможе. Світ переможе зло. Бо навіть у темряві, без тепла, світла та зв’язку ми чуємо і бачимо добро. Щиро дякуємо за підтримку! І, повірте, ми цього не забудемо. Дякуємо конфедерації CISAC. Дякуємо фонду Creators for Ukraine. Слава Україні!».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...