• Головна
  • У Запоріжжі 16% містян сортують сміття: що думають люди про основні проблеми поводження з відходами
14:30, 10 грудня 2022 р.

У Запоріжжі 16% містян сортують сміття: що думають люди про основні проблеми поводження з відходами

У Запоріжжі 16% містян сортують сміття: що думають люди про основні проблеми поводження з відходами

Громадська організація «Запоріжжя без сміття» провела дослідження ситуації у сфері поводження з відходами у місті. Через анкетне опитування дізналися думку 704 мешканців Запоріжжя віком від 18 років щодо основних проблем з утилізацією відходів.

Про це повідомляє 061 з посиланням на презентацію та результати дослідження ГО «Запоріжжя без сміття».

Більшість опитаних громадян вважають проблему відходів актуальною навіть під час війни, вказуючи що це впливає на здоров’я людей і тварин та стан довкілля в цілому.

Дослідження показало, в місті постійно сортують сміття 16% мешканців. Частина містян готові до збільшення тарифу на обслуговування відходів, якщо це дозволить створити кращі умови для роздільного збору.

На питання «Куди ви зазвичай здаєте вторинну сировину?» 31.2% опитуваних відповіли, що ставлять біля смітника, 28.9% - здають в пункти прийому вторсировини, 22.4% - сказали, що віддають речі переселенцям або родичам; 7.1% - відправляють до громадських організацій та 4,2% зазначили, що сортують на роботі.

Небезпечні відходи (батарейки, медичні відходи, термометри, тощо) 53% відсотків опитаних відносять до спеціальних пунктів. Третина мешканців викидають це все у смітник і 12% зберігають вдома.

При цьому опитувані респонденти відповіли, що вони готові сортувати, якщо будуть надані кращі умови. Так, 37.7% заявили, що для цього їм потрібні баки біля будинку для окремих видів вторсировини (пластик, скло, папір, метал); 30.4% зазначили, що необхідні, як мінімум баки біля будинку для змішаної вторсировини, 14.7% повідомили, що готові сортувати, але їм не вистачає знань про те, як правильно це робити і 12,8% відповіли, що хотіли б знати, де знайти найближчі пункти, куди здавати вторсировину.

Саме для цього громадські активісти створили таблицю з пунктами прийому вторсировини в кожному з районів міста з зазначенням того, які види відходів вони приймають у населення.Станом на в місті працює близько 50 пунктів прийому.

Щодо оцінки діяльності влади, то близько 70% мешканців вважають що «влада робить недостатньо» або «нічого не роблять». 21% не знає про діяльність влади, ще 8% відповіли «роблять достатньо».

При цьому відомо, що у КП "Комунтрансекології" Запорізької міськради ще до війни зародилась ініціатива запустити «Екобус»- спеціальний автомобіль, який буде по графіку стояти в різних районах міста і приймати від мешканців небезпечні відходи у складі побутових (ртутні лампи, термометри, тощо).Цей проєкт так і не був реалізований і кошти на нього також поки не були виділені

«Якщо оцінювати чи в достатній мірі містяни обізнані, то я б сказав так: в тих умовах що є, те що 16% людей постійно розділяє відходи - це добре. При цьому, щоб до цього процесу доєдналось більш широке коло людей не вистачає інфраструктури, як от баки у дворах тощо, так і популяризації роздільного збору, а також інформації як це все працює.

Зараз грошей на інфраструктуру що влада, що бізнес не будуть витрачати, тож варто приділити увагу плануванню, розробити стратегію того що ми будемо робити після перемоги.

Також і громадським активістам, і владі дуже важливо до будь якого будівництва масово проводити інформ компанію, інакше люди просто не будуть знати як з тими баками поводитись», - прокоментував результати дослідження Іван Калоша, член ГО "Zero Waste Zp".

Громадські активісти зазначають, що є велика потреба пріоретизувати проблему.

«Якщо містяни частіше будуть писати email в мерію, чи напишуть у Facebookсвоєму депутату, чи навіть залишать заявку на сайті 15-80 про те, що в них у дворі немає баків для сортування, чи спитають чому так, тоді баки у дворах з'являться швидше», - зазначив наостанок Іван Калоша.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як працюють під час війни компанії у сфері поводження з відходами.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повадження з відходами #громадська думка #дослідження #опитування #сміття #сотрування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...