• Головна
 • Лікування катаракти у Запоріжжі: фахівці Запорізької обласної лікарні проводять операції із заміни кришталика ока
Новини компаній
15:00, 27 вересня

Лікування катаракти у Запоріжжі: фахівці Запорізької обласної лікарні проводять операції із заміни кришталика ока

Новини компаній

З моменту затвердження військового положення в нашій країні, люди, чомусь, забули про існуючі проблеми пов’язані із власним здоров’ям. Однією з таких проблем є погіршення гостроти зору. Існує цілий спектр причин, які здатні на це впливати. Серед найпоширеніших проблем можна виокремити катаракту (помутніння кришталика). Хоч воно і звучить загрозливо, проте це не привід здаватися, адже наші фахівці Центру мікрохірургії ока знають ефективне рішення цієї проблеми.

Діагностика на базі нашого центру включає:

 • перевірку гостроти зору;
 • вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • визначення меж поля зору;
 • ОКТ (оптичну когерентну томографію);
 • ангіографію;
 • авторефрактометрію;
 • А і В – сканування (УЗД очей);
 • розрахунок і підбір ІОЛ (інтраокулярних лінз).

В нашій лікарні доступний повний спектр сучасних діагностичних послуг, що дає змогу провести системний аналіз органів зору та виявити катаракту на її ранніх проявах (без наявних симптомів).

Окрім того, ми підходимо до вирішення ваших проблем мультидисциплінарно. Кожен в кого наявні супутні патології, має унікальну можливість - перед операцією отримати консультації вузьких фахівців в межах лікарні. На базі лікарі наявне ультрасучасне оснащення, яке забезпечить максимальний комфорт, повну безпеку під час хірургічного втручання та приголомшений результат.

Лікування катаракти у Запоріжжі: фахівці Запорізької обласної лікарні проводять операції із заміни кришталика ока , фото-1

Історія пацієнтки

Вже протягом п'яти місяців Раїса Петрівна є переселенкою одного з окупованих міст нашої області. Ситуація в країні наклала свій відбиток на її життя та здоров’я - почав різко слабшати зір. Не гаючи часу, жінка одразу звернулася до Центру мікрохірургії ока Запорізької обласної лікарні.

- "Спочатку на оці був якийсь білий наплив, я називаю по своєму - більмо, який вже дійшов до зіниці. І коли воно вже зачепило зіницю, я зрозуміла що слід їхати до лікарні. Мені сказали, що перш ніж ставити кришталик треба прибрати це пятно...", - пацієнтка Центру мікрохірургії ока ЗОКЛ пані Раїса, 76 років

Після належної діагностики лікарі змогли встановити пацієнтці точний діагноз – катаракта. Це помутніння кришталика ока, що призводить до зниження гостроти зору із подальшими затуманенням і спотворенням кольору. Якщо не вживати відповідних заходів, захворювання може прогресувати та призвести до повної сліпоти. Як правило, така патологія має косметичний дефект, та потребує негайної заміни кришталика.

"Я знаю що в Запорізькій обласній лікарні достойна кафедра та лікарі, тому вирішила звернутися саме до вас по допомогу", - додає пані Раїса

ІОЛ - інтраокулярна лінза або штучний кришталик. Це так звана лінза-імплант, яку застосовують в мікрохірургії ока для заміни власного кришталика. Зазвичай заміна проводиться при катаракті чи для корекції поганого зору пацієнта.

Лікування катаракти у Запоріжжі: фахівці Запорізької обласної лікарні проводять операції із заміни кришталика ока , фото-2

Особливості проведення операції:

Операція із заміни кришталика є цілком безпечною та малотравматичною. Лікарі застосовують метод факоемульсифікації, коли за допомогою мікроскопа видаляється власний кришталик, а на його місце встановлюється інтраокулярна лінза (штучний імплант).

Основною функцією, яку виконує кришталик, є заломлення світла на сітківку ока. При розвитку катаракти, проникність світла погіршується, що призводить до погіршення зору. Тож заміна мутного кришталика на штучний стає єдиним надійним вирішенням даної проблеми.

Заміну кришталика проводять при міопії (короткозорості), далекозорості, астегматизмі, а також при віковій далекозорості (коли читати зблизька стає проблематично). Такі операції називають рефракційною заміною кришталика.

Звичайно існують й інші варіанти лікування, наприклад, за допомогою лазерної корекції. Але варто знати, що задля повного відновлення зору цей спосіб може не підійти. Адже скрізь існують свої протипоказання і така процедура не є винятком: патології рогівки, катаракта, глаукома, цукровий діабет та ін..

Лікування катаракти у Запоріжжі: фахівці Запорізької обласної лікарні проводять операції із заміни кришталика ока , фото-3

Спеціалісти-офтальмологи радять повну заміну кришталика в наступних випадках:

 • Короткозорість вище -15
 • Далекозорість від +6 і вище
 • Астигматизм
 • Вікова далекозорість
 • Поєднані патології: короткозорість та астигматизм, далекозорість та глаукома
 • Протипоказання для лазерної корекції зору
 • Спадкові патології кришталика

В деяких випадках, тимчасовим, вирішенням проблеми є окуляри чи контактні лінзи. Однак такий метод є не надійним, адже нагальна проблема нікуди не зникає, і аби остаточно її позбутися необхідна допомога офтальмохірургів.

Стало складніше дивитися телевізор без окулярів? Не вдається розгледіти номер маршрутки, а замість знайомих облич бачите розмиті обриси? Не зволікайте! Записуйтесь на консультацію до кращих фахівців Центру мікрохірургії ока прямо зараз!

Телефони контакт-центру:

(095) 214-61-45

(068) 689-59-97

Сайт: https://zokb.org.ua/?lang=uk

Фейсбук: https://www.facebook.com/zokb.official

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Запорізька обласна клінічна лікарня #операції із заміни кришталика ока
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...