• Головна
 • Як правильно обрати бігову доріжку?
Новини компаній
14:44, 26 вересня

Як правильно обрати бігову доріжку?

Новини компаній

Якщо ви любите бігати, можна купити бігову доріжку. Користь від тренувань на такому тренажері буде така сама, як і від бігу на вулиці. До того ж займатись зручно вдома, навіть в умовах війни. Давайте разом розглянемо переваги снаряда, а також особливості його вибору.

Плюси бігової доріжки

Бігова доріжка – це ефективний тренажер, який забезпечить тренування серцево-судинної системи, розвиток витривалості, зміцнить тіло і імунітет, допоможе зняти стрес і втратити зайву вагу. До інших переваг снаряду можна віднести:

 • Можливість дотримуватися того самого темпу обраний час, що ідеально для темпових тренувань.

 • Бігати можна на рівному покритті з амортизацією, що мінімізує травми.

 • Значно простіше рахувати каденс, тренувати дихання, контролювати техніку і слідкувати за пульсом.

 • Можливість налаштовувати та тримати потрібні інтервали.

Тренуватись можно де завгодно, відсутня залежність від погоди за вікном, а також обмежуючі обставини.

Класифікація і конструкція бігових доріжок

Бігова доріжка складається з полотна, поручнів, монітора з показниками швидкості, дистанції, часу. Також передбачені пульсометри, системи безпечного відключення і додаткові аксесуари (транспортувальні колеса, утримувачі гаджетів).

Розрізняють звичайні (механічні), магнітні і електричні бігові доріжки. Механічний снаряд працює без електроприводу та рухається за рахунок зусиль спортсмена. У моделей з магнітним механізмом навантаження хід буде більш плавний, у механічних полотно може рухатись ривками. Швидкість задається самостійно, що досить зручно. Ще один плюс механічного тернажера в тому, що йому не потрібне електроживлення. Але цей варіант не підходить бігунам зі слабкими ногами, людям із варикозом та осередками травм. У механічних доріжок є обмеження щодо вибору кута нахилу, тому треба зупинятися, щоб змінити його. Можна обрати як компактні варіанти вагою 20 кг, так і більш об’ємні варіанти з вагою до 200 кг.

Електрична бігова доріжка приводиться в рух за допомогою електромотора і працює з параметрами, що встановлюються на моніторі. Можна контролювати темп, обирати програму, налаштовувати кут нахилу. Передбачені датчики пульсу, іноді вбудовані мультимедіа. Для дому краще обирати складні і компактні тренажери. Вони будуть займати мінімум місця, не шумні і досить зручні. З іншого боку треба дивитись на програми і функції, які передбачені. Для тренажерного залу підійдуть професійні моделі з більш складними налаштуваннями і великим и габаритами.

Критерії вибору бігової доріжки

Спочатку треба визначитись з бюджетом покупки, розміром і вагою бігової доріжки. Важливо щоб тренажер зручно розмістився в кімнаті. До інших важливих параметрів вибору відносяться:

 • Характеристики бігового полотна, зокрема його ширина та довжина.

 • Продумайте, скільки людей і як часто будуть користуватись біговою доріжкою, яку вагу вона витримати повинна. Від цього залежить вибір конструкції, матеріалів.

 • Чи потрібні монітори часу, пульсу, швидкості. Панелі контролю є у всіх бігових доріжок, але вони різні.

 • Максимальна швидкість та потужність мотора.

 • Амортизація та стійкість конструкції.

 • Характеристики внутрішніх частин та матеріалів.

Стандартною вважається бігова доріжка із шириною 40 см і довжиною 120-140 см. Такі габарити підходять бігуну практично будь-якого зросту і займають менше місця. Можна розвивати швидкість до 6-8 км/год. Для високих спортсменів потрібен снаряд довжиною 150 см. Чим швидше і потужнішим буде біг, тим довшим крок при бігу і тим довшим має бути полотно.

Максимальна швидкість бігової доріжки – граничні значення руху полотна. Чим швидше біг, тим вища потрібна потужність. Потужність також пов'язана з максимальною вагою користувача, яка вказана в характеристиках доріжки. Для домашніх тренувань достатньо буде мотора з потужністю 1,5 к.с. Професійні моделі комплектуються двигунами до 5 к.с.

Діапазон нахилу полотна відрізняється у моделей бігових доріжок. У найпростіших і найдешевших механічних бігових доріжках його взагалі може не бути. У електричних снарядів нахил можна перемикати на бігу. У більш дорогих бігових доріжок найширший діапазон налаштувань.

Амортизація і рама бігової доріжки

Завдяки амортизації біг на доріжці буде безпечним. За амортизацію бігової доріжки відповідає дека – міцна та гладка багатошарова плита під біговим полотном. Між декою та рамою вбудовуються силіконові, гумові, пружинні або повітряні деталі-компенсатори з різним ступенем жорсткості. Ця складна система і гасить удари ніг.

Всі технічні деталі бігової доріжки кріпляться до рами, що знаходиться довкола бігового полотна. Це фактично скелет усієї конструкції, і саме на неї зіскакують бігуни в процесі тренування, тому рама має бути міцною. Рами бігових доріжок бувають сталеві або із алюмінія. Другий варіант краще, адже легше, жорсткіше і міцніше. До того ж є захист від корозії.

Як користуватись біговою доріжкою?

Коли бігова доріжка у Запоріжжі вже куплена, потрібно правильно нею користуватись. Важливо дотримуватись кілька простих правил:

 • Щоб наблизити умови роботи до вуличних, потрібно виставити кут нахилу на 1,5-2 градуси. Це імітація опору повітря і вуличного рельєфу.

 • Провітрюйте кімнату, щоб забезпечити потрапляння кисню.

 • Взуття і одяг мають бути зручними.

 • Потрібно зберігати безпеку. Спину варто тримати прямо і не дивитись під ноги. Під час руху доріжки не можна зіскакувати з неї.

 • Під час бігу не рекомендується притискатись надто близько до моніторів попереду. Тримайтеся приблизно на середині полотна. У деяких моделей бігових доріжок є спеціальні мітки збоку, вони вказують, де потрібно перебувати під час бігу.

Більшість бігових доріжок дозволяють автоматично встановити час, швидкість, кут нахилу. Можна легко змінити ці показники і налаштувати під себе. Якщо обрати якісний тренажер і дотримуватись всіх правил тренування, результат буде вражаючим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...