• Головна
  • В Якимівці окупанти знову маніпулюють темою ремонту доріг
21:16, 12 вересня 2022 р.

В Якимівці окупанти знову маніпулюють темою ремонту доріг

В Якимівці окупанти знову маніпулюють темою ремонту доріг

На окупованих територіях Запорізького краю представники псевдо органів влади продовжують маніпулювати темою ремонтів та реконструкцією доріг. Цього разу окупаційна влада ще з кінця серпня оголосила про масштабне відновлення доріг в Якимівці, «що не ремонтувалися 30 років», але наразі ремонти зупинилися нібито через необхідність проведення експертизи. «Перевірено. Запоріжжя» розбирався, яким чином насправді проходить експертиза доріг і чому окупанти брешуть.

В Telegram-каналі окупаційної влади «Типичная Акимовка» 5 вересня з’явився допис про те, що ремонт доріг в Якимівці неочікувано зупинився, але влада запевнила, що все під контролем.

«Якимівський асфальт відправлено на експертизу якості. Подібну процедуру проходить кожна дорога у Російській Федерації. Саме з цим пов'язане зупинення дорожніх робіт в Якимівці. Якщо експерти визнають склад полотна таким, що відповідає стандартам РФ, дорожні роботи на нашій сировині підуть набагато швидше і ми будемо впевнені, що нові полотна прослужать дуже довго, а не розтануть навесні разом зі снігом як було при Україні», - говориться в пості «Типичной Акимовки».

Хто саме відбирав проби асфальту і яка лабораторія перевіряє якість вкладеного асфальтобетону невідомо, як окупанти не кажуть і про те, який саме асфальтобетонний завод вони відкрили і яку спецтехніку використовують.

Відомо, що дорожники в Україні не зупиняють ремонти, щоб провести експертизу, а проводять контроль якості на всіх етапах ремонту та реконструкції – перед початком, під час укладання асфальту і після завершення робіт.

«Перевірено.Запоріжжя» звернувся до Служби автомобільних доріг у Запорізькій області з проханням надати роз’яснення, яким чином взагалі здійснюють експертизу якості дорожнього покриття при ремонті доріг.

«Україна інтегрувала європейський підхід до контролю якості та має багаторівневневу структуру перевірки якості дорожніх робіт.  Перед початком ремонтно-будівельних робіт виконується вхідний, а в період реалізації об'єкта – операційний контроль якості матеріалів і періодичний контроль якості асфальтобетонної суміші.  Цей контроль здійснюють після того, як суміш пройшла приймальні випробування. Під час асфальтування проводиться контроль технологічних процесів: укладання ущільнення асфальтобетонної суміші. При прийманні вже завершених робіт, здійснюється відбирання кернів (спеціальної проби, - прим. ред) з метою контрольних випробувань асфальтобетону», - розповіли у Службі автодоріг.

Спеціалістка зі  зв’язків з громадськістю Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Лілія Стрелкова пояснює, що, у випадку отримання незадовільних результатів під час будь-якої стадії ремонту, роботи не приймаються та переробляються за власний рахунок підрядника. Саме це дає змогу провести якісні капітальні ремонти без будь-якого «танення разом зі снігом навесні».

Крім того, протягом 2019-2021 років, з початку дії програми “Велике будівництво”, на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, було відремонтовано понад 600 км автодоріг державного значення. Деякі відновлені дороги ведуть до архітектурних та історичних пам’яток, а також до курортів Азовського узбережжя, як, наприклад, дорога Н-30 Василівка - Бердянськ, яка веде до однойменного курортного міста чи Т-08-20 Якимівка - Кирилівка, яка поєднує курортне селища з найбільшим аквапарком України. 

Тому пояснення про повне зупинення дорожніх робіт на строк більше тижня заради експертизи якості не є правдоподібним, як і твердження про те, що при Україні “дороги тануть зі снігом”.

Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та командою Перевірено.Запоріжжя і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ремонт доріг #реконструкція #люди #якість #дорожнє покриття #асфальт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Оголошення
live comments feed...