• Головна
  • SSL-сертифікат: що це і для чого потрібно?
Новини компаній
11:00, 8 вересня 2022 р.

SSL-сертифікат: що це і для чого потрібно?

Новини компаній

Що таке SSL сертифікат? Це цифровий сертифікат, завдяки якому можна засвідчити справжність веб-сайту. Крім цього він дає можливість користуватися зашифрованим з’єднанням. Своєю назвою завдячує абревіатурі від Secure Sockets Layer. Це протокол безпеки, що створює зашифроване з'єднання між веб-сервером і веб-браузером.

Наявність такого сертифіката дуже важлива для компаній. Оскільки таким чином вони показують відвідувачам, що онлайн-транзакції повністю захищені, а конфіденційність та безпека забезпечені. Завдяки цьому зловмисники не можуть зчитувати або змінювати інформацію, що передається між двома системами. Це дуже важливо, оскільки в іншому випадку шахраї можуть скористатися даними користувачів. 

Щоб зрозуміти чи захищений сайт за допомогою SSL, потрібно подивитися на рядок з адресом. Якщо поряд з ним показується піктограма замка – все добре, сайт захищено. 

Навіщо потрібний SSL-сертифікат

В першу чергу SSL-сертифікати сайтів потрібні для забезпечення безпеки даних користувачів, підтвердження прав власності на сайт, запобігання створенню підробленої версії сайту зловмисниками та забезпечення довіри з боку користувачів.

Якщо використання веб-сайту передбачає вхід до системи, введення особистих даних, таких як номери кредитних карток, або перегляд конфіденційної інформації, такої як дані медичної страховки, або фінансової інформації, важливо зберегти конфіденційність цих даних. SSL-сертифікати допомагають зберегти конфіденційність онлайн-транзакцій та гарантують користувачам, що веб-сайт є справжнім та безпечним для введення особистих даних.

Також це дуже важливо для людей, які займаються введенням бізнесу. Оскільки тільки при наявності такого сертифікату можна отримати веб-адрес в форматі HTTPS, а не в форматі HTTP. Чому від використання варіанта HTTP краще відмовитися? Все дуже просто – майже всі браузери позначають такі сайти, як небезпечні. Це суттєво зменшує кількість користувачів, які переходять на такі сайти. 

Сертифікат SSL допомагає захистити таку інформацію, як:

  • Облікові дані для входу до системи.

  • Операції з платіжної картки та інформацію про банківський рахунок.

  • Особисту інформацію: повне ім'я, адресу, дату народження, номер телефону.

  • Юридичні документи та контракти.

  • Медичні документи.

  • Конфіденційну інформацію.

Як отримати SSL-сертифікат

Сертифікат SSL можна отримати безпосередньо в центрі сертифікації. Їх також називають організаціями, що сертифікують. Кожного року такі організації видають мільйони SSL-сертифікатів. Вони відіграють важливу роль у роботі інтернету та забезпечують прозору та надійну взаємодію в мережі.

Що відбувається після закінчення терміну дії SSL-сертифіката?

Термін дії SSL-сертифікатів не триває вічно. Термін дії SSL-сертифікатів не повинен перевищувати 27 місяців. По суті це означає, що SSL-сертифікат можна використовувати протягом двох років. Плюс власник сайту має до трьох місяців на продовження терміну дії попереднього сертифіката.

Одна з причин, чому SSL-сертифікати мають обмежений термін дії полягає у тому, що вся інформація дуже швидко змінюється, а це означає, що її потрібно через деякий час перевіряти заново, щоб переконатися в тому, що вона все ще актуальна. Особливо це актуально для інтернет-сторінок. Адже й компанії, й сайти можуть продаватися та купуватися. При зміні власників також змінюється інформація, що стосується SSL-сертифікатів. Обмежений термін дії SSL-сертифікатів забезпечує актуальність та точність інформації, що використовується для автентифікації серверів та організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
У Запоріжжі головний лікар приватної клініки оформлював фіктивну інвалідність чоловікам призовного віку
Звільнений з полону росіян перший заступник мера Енергодара розповів про катівні та 138 днів в одиночній камері
У Запоріжжі виявили водіїв, які працювали на автобусних маршрутах та виконували перевезення без необхідних документів
Внаслідок ракетного удару по будинку в Запоріжжі загинув чоловік, що виїхав з окупованого села
Оголошення
live comments feed...