• Головна
  • Місія МАГАТЕ в Україні з метою захисту світу від ядерної катастрофи
20:04, 30 серпня 2022 р.

Місія МАГАТЕ в Україні з метою захисту світу від ядерної катастрофи

Місія МАГАТЕ в Україні з метою захисту світу від ядерної катастрофи

 У зв’язку із загостренням ситуації на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), пов’язаної з її постійними обстрілами та загрозою витоку радіоактивних матеріалів, в Україну в терміновому порядку прибули експерти місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Місія МАГАТЕ на чолі з її главою Рафаелем Гроссі прибула до Києва напередодні запланованого візиту на Запорізьку АЕС та повинна обов’язково відвідати станцію з метою виконання трьох основних завдань: фізичний захист, ядерна безпека та гарантії нерозповсюдження ядерних матеріалів.

До складу місії МАГАТЕ, яка на запрошення України відвідає ЗАЕС, увійшли 14 міжнародних експертів, які мають значний досвід в сфері атомної енергетики та забезпечення ядерної безпеки.

Разом з цим, російська сторона, яка погодилась на допуск місії МАГАТЕ на ЗАЕС продовжує умисно обстрілювати коридори, якими місія має дістатися станції не дивлячись на всі попередні домовленості.

Окупанти навмисно наносять удари по вказаним маршрутам з метою переконати представників МАГАТЕ заїхати на ЗАЕС через тимчасово окуповані території України, такі як АР Крим або ОРДЛО.

Однак, позиція України незмінна, вона передбачає доступ на станцію тільки лише через підконтрольну територію України, з подальшим негайним відведенням російських військ та демілітаризації ЗАЕС, а на станції повинен залишитися лише український персонал.

Кожного дня ми перебуваємо під загрозою ядерної катастрофи, радіація не обирає хто ти за національністю.

Запорізька АЕС є найбільшою та найпотужнішою атомною електростанцією Європи, тому в разі виникнення на ній аварії з радіаційним викидом загроза забруднення може сягнути далеко за межі України до Західної Європи та спричинити катастрофічні наслідки.

Саме тому зараз всі цивілізовані та найпотужніші країни світу повинні вжити всіх вичерпних заходів аби зберегти життя мільйонів людей та майбутніх поколінь та захистити їх від ядерної катастрофи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #МАГАТЕ #миссия #росія #ЗАЕС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...