• Головна
  • У Запорізькій області самопроголошена “влада” створила фейкову печатку, вкравши символіку і ідентифікаційний номер ЗОВА
09:57, 23 серпня 2022 р.

У Запорізькій області самопроголошена “влада” створила фейкову печатку, вкравши символіку і ідентифікаційний номер ЗОВА

Самопроголошений губернатор Запорізької області Євген Балицький час від часу оприлюднює свої “накази” з фейковою печаткою, на якій зображені символи Запорізької області, нахабно вкрадені окупантами у України. Також на ній значиться код ОКПО (російський аналог ЄДРПОУ), який повністю співпадає з ЄДРПОУ Запорізької обласної військової адміністрації. Власне йдеться про те, що колаборанти вкрали символи запорізької влади також, як і ідентифікацію. Правда, це тільки підкреслює фейковість влади, до якої себе приписують колаборанти, бо в російських реєстрах юридичних осіб не зареєстрована ані «военно-гражданская администрация Запорожской области», ані будь-яка організація з таким ОКПО.

Для того аби зрозуміти, про що, власне, йде мова, публікуємо “наказ” Балицького від 23 червня про курс гривні. 

У Запорізькій області самопроголошена “влада” створила фейкову печатку, вкравши символіку і ідентифікаційний номер ЗОВА, фото-1

У шапці “документа” та на “печатці” зображено герб Запорізької області. Його було затверджено ще 27 липня 2001 року рішенням Запорізької обласної. 

Герб, відомий запоріжцям, виконаний золотом, глазур'ю. На малиновому полі зображений козак із шаблею на лівому боці та рушницею на лівому плечі. Клейноди — символи козацької епохи, вказують на те, що запорізька земля успадкувала принципи демократії, які були властиві Запорізькій Січі. Булава вказує на владу Президента — глави держави, гаранта державного суверенітету і територіальної цілісності України. Пернач символізує виконавчу владу на місцях, бунчук — взаємодія між усіма гілками влади в області, литаври — символ народного волевиявлення.

Наразі всі ці символи можна побачити і на “документах” окупантів.

Проект “Перевірено.Запоріжжя” звернувся за коментарем до директора департаменту культури та інформаційної політики ЗОВА Владислава Мороко, який пояснив, чому печатка окупантів фейкова і навіщо вони вкрали українські символи. 

“Печатки окупантів є фейковими. Вони не мають  під собою ніякого підґрунтя, оскільки в Запорізькій області існує лише одна Запорізька обласна військова адміністрація і вона знаходиться в місті Запоріжжі. Окупанти щосили хочуть показати, що вони існують, що працюють в правовому полі, але росія - це сучасна країна-фейк, яка намагається бути тим, чим вона не є. Для того, аби людям здавалось, що вони (окупаційна влада, - ред.) легітимні  вони намагаються використовувати символи, притаманні тій чи іншій території. Наразі вони взяли герб, який схожий на герб Запорізької області, але зрозуміло, що не існує юридично жодної Запорізької окупаційної адміністрації. Є виключно російська окупаційна армія, яка загарбала території”, - розповів Мороко. 

Він також пояснив, що спочатку окупаційна влада на своїх гербах малювала герб Олександрівська (так називалось Запоріжжя до 1921 року), але та символіка не сприймалась. 

“Вони почали мімікрувати, намагатися бути схожими на владу України. Проте їхні печатки і документи не є правовими та не можуть підтвердити жодну  їх дію”, - додав посадовець. 

За словами Мороко, всі дії окупантів, у тому числі, в копіювання державних символів, будуть предметом розгляду правоохоронних органів, які після деокупації території будуть фіксувати та проводити розслідування щодо злочинів окупаційних російських військ. 

Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та 061.ua і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#герб #окупанти #Мелітополь #Балицький #фейк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Оголошення
live comments feed...