• Головна
  • Псевдоголова Кирилівки вигадала черговий фейк про лікарів, які «усі поїхали та кинули людей»
18:11, 26 липня 2022 р.

Псевдоголова Кирилівки вигадала черговий фейк про лікарів, які «усі поїхали та кинули людей»

Псевдоголова Кирилівки вигадала черговий фейк про лікарів, які «усі поїхали та кинули людей»

Окупаційна влада Кирилівки у соцмережах розповідає про те, що у курортному селищі на берегу Азовського моря склалася катастрофічна ситуація з медициною – сімейні лікарі первинної ланки виїхали з громади, а ті, що залишилися, – відмовляються надавати медичні послуги населенню. Саме тому на допомогу покликали військових лікарів з рф, які буквально врятували маленьке селище і усіх пацієнтів. «Перевірено Запоріжжя» розбирався з тим, чому це фейк і яка насправді ситуація з медициною у Кирилівці.

В Telegram-каналі окупаційної влади «Южный Плацдарм» 25 липня вийшов допис звідеосюжетом про те, як російські лікарі з міноборони розгорнули мобільний госпіталь у Кирилівці, щоб надавати допомогу жителям, які її потребують. В ньому псевдоголова військово-цивільної адміністрації Кирилівки Катерина Уманець розповідає, як військові лікарі з рф фактично врятували від неминучої смерті жителів Кирилівки, яких кинули напризволяще місцеві лікарі.

«Я вдячна військовим лікарям, які погодилися прийняти наших людей, бо проблема з медициною дуже гостра. Цивільні лікарі відмовляються приймати і лікувати людей, які підтримали те, що відбувається на звільнених територіях. Нашим бабусям і дідусям нікуди йти, бо лікарі первинної допомоги тут усі поїхали і кинули людей. А без первинного огляду профільні лікарі просто не приймають», - зазначила у відеосюжеті псевдоголова військово-цивільної адміністрації Кирилівки Катерина Уманець.

Також у відеосюжеті представниця військової бригади лікарів розповідає, що їй дуже шкода людей, бо місцева медицина тут раніше була уся платна.

«Перевірено. Запоріжжя» звернувся за коментарем до законно обраного голови Кирилівської селищної ради Івана Малеєва, який зазначив, що ця інформація не відповідає дійсності.

«Наші сімейні лікарі працюють, як і раніше. Вони обслуговують те населення, що залишилось, а це близько 50-60%. Наскільки мені відомо, то до громади завезли військових лікарів і вони розказують про те, що наші цивільні лікарі усіх покинули. Це неправда. Про платну медицину це також не відповідає дійсності. У нас діє програма медичних гарантій від держави, також на медицину виділялися кошти з місцевого бюджету», - зазначає Іван Малеєв.

Директорка місцевої "Амбулаторії загальної практики сімейної медицини" Ірина Мохур запевняє, що абсолютно всі лікарі залишилися на місцях і виконують свою роботу.

«Лікарі нікуди не поділися, всі вони працюють від України. У нашій установі 4 лікаря – три лікаря загальної практики і один лікар-педіатр. Ми працюємо з НСЗУ і уся медична допомога надавалася безкоштовно. Там, де амбулаторна допомога, то, звичайно, що ліки купували в аптеці за власний кошт, але всі необхідні обстеження – загальний аналіз крові, сечі, цукор і усе те, що передбачалося програмою, людям надавали безкоштовно. У нас діяла програма «Доступні ліки», була підтримка від місцевої влади для осіб з інвалідністю і забезпечення їх медикаментами, для пацієнтів з цукровим діабетом ліки надавали безкоштовно», - каже Ірина Мохур.

Керівниця сімейної амбулаторії згадує, що навіть під час бойових дій, в Кирилівці онкохворі отримували необхідні медичні препарати з аптеки за кошти місцевого бюджету до останнього, поки комунальна аптека мали ці ліки в наявності. Це ж стосується надання інсуліну для хворих на цукровий діабет.

«За час війни неодноразово нам привозили гуманітарну допомогу – гіпотензивні засоби, сердцево-судина група та інше. По можливості, ми їх людям роздавали безкоштовно. Зараз вже нічого з цього немає. Та влада, що зараз є, поки що нам жодного медичного препарату не надала, а тільки роздають чомусь електричні плитки, а чим людям лікуватися – невідомо. Наскільки я розумію, військових лікарів завезли не для надання медичної допомоги, а так, консультативно на певний час, а не на постійній основі», - повідомила Ірина Мохур.

Тож окупаційна влада Кирилівки у вигляді Катерини Уманець відверто бреше про лікарів, що поїхали або відмовляються надавати допомогу людям в той час, як окупаційна влада не може забезпечити амбулаторію жодним лікарським засобом.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що окупанти вирішилипоставити керувати курортним селищем Кирилівка на березі моря активістку мелітопольського «Антимайдану», авторку фейку «про сіль» на російському телебаченні і учасницю проросійських мітингів Катерину Уманець.

Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та 061 і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарі #амбулаторія #сімейна медицина #населення #первина ланка #фейк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Оголошення
live comments feed...