Окупанти хочуть розпочати навчання в школах Мелітополя: чому це небезпечно
Окупаційна влада Мелітополя продовжує створювати свою псевдореальність в захопленому місті. То вони розповідають про нові дитячі садочки, а тепер розказують про те, що батькам школярів треба дуже терміново подати документи, бо начебто саме зараз формується наповненість класів перед новим навчальним роком. Крім того, з кінця червня окупанти лякають батьків тим, що позбавлять їх батьківських прав, якщо вони не віддадуть дітей до шкіл під управлінням окупантів.
Проєкт "Перевірено.Запоріжжя" розказує, чому це маніпуляція і що не так із заявою окупантів.
В Телеграм-каналі Новый Мелитополь з посиланням на так званий Департамент освіти зазначається, що батькам школярів треба швидко визначитися із навчальними закладами, де будуть навчатися їхні діти з 1 вересня.
"Департамент образования просит родителей школьников определиться с учебными заведениями, в которых будут обучаться дети. До 15 июля необходимо подать документы в выбранную школу, поскольку сейчас формируется численность школьников и определяется наполняемость классов", - йдеться у дописі.
За словами міського голови Мелітополя Івана Федорова, не можна водити дітей в школи та дитячі садки, відкриті окупантами.
"Це не кваліфіковані працівники, не підготовлені кадри і це небезпечно", - сказав Федоров під час брифінгу в Медіацентрі Україна.
Він також зазначив, що в Мелітополі в сфері освіти працює 2800 співробітників, з них погодились співпрацювати з окупантами не більше ніж 260 - 270 людей, тобто 10%.
"Чому немає чіткої цифри, бо є люди, які спочатку погодились співпрацювати, але коли отримали зарплату, відмовились і намагаються повернусь в систему освіти України. Це більше технічні працівники, а не освітянські", - каже Федоров.
Саме через те, що навчати дітей нікому, окупанти набирають вчителів в Новосибірську для відрядження їх до Херсонскої і Запорізької областей для налагодження навчального процесу.
"Не можна водити дітей до рашистських шкіл. Перш за все, це небезпечно. Ми бачили по тих терактах, які робили рашисти на території України, що жінки і діти для них нічого не варті. Ніхто не зможе відповідати за безпекову ситуацію у цих закладах», - розповів міський голова.
«Зараз ми намагаємось налашутувати систему освіти, щоб вона продовжила працювати онлайн з 1 вересня або з тієї дати, з якої поставить завдання Міносвіти", - повідомив Іван Федоров і уточнив, що в перших числах серпня українська влада вийде з пропозицією щодо проходження навчального процесу.
Він також запевнив, що більше ніж 40% школярів виїхали з міста і не збираються продовжувати навчальний процес на території Мелітополя.
"Більше ж 70% виявили бажання продовження навчання онлайн в українських школах", - додав мер.
Нагадаємо, наприкінці червня та на початку липня Федоров коментував заяву окупантів щодо позбавлення батьківських прав батьків, які відмовляються водити дітей до школ та дитячих садків.
"Як вони це уявляють собі, я не розумію, але це ще один метод шантажу", - коментував тоді мер.
Проєкт "Перевірено.Запоріжжя" звернувся за коментарем до адвоката, голови Запорізького відділення Асоціації адвокатів України Дмитра Майстро, аби уточнити, чи це можливо.
"Позбавити батьківських прав можливо лише у судовому порядку і тільки за певних підстав. Звернемося до статті 164 Сімейного кодексу України:
1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Цей перелік підстав є вичерпним. Зверніть увагу, що ось саме за ухилення батьків від виконання своїх обов’язків щодо забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти передбачено позбавлення батьківських прав, але тільки в судовому порядку!", - прокоментував адвокат.
Майстро також звернув увагу, що на тимчасово окупованих територіях російські окупанти іїх посібники не мають жодного права вчиняти будь-які юридичні діі щодо громадян України. Тим більше, проводити якісь суди чи судилища, які можуть стосуватися прав і інтересів громадян України.
Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та 061 і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.