• Головна
  • «Ми не шукаємо винного, нам просто хочеться працювати»: запорізькі волонтери просять владу налагодити нормальну комунікацію
19:51, 12 квітня 2022 р.

«Ми не шукаємо винного, нам просто хочеться працювати»: запорізькі волонтери просять владу налагодити нормальну комунікацію

«Ми не шукаємо винного, нам просто хочеться працювати»: запорізькі волонтери просять владу налагодити нормальну комунікацію

Сьогодні, 12 квітня, низка запорізьких волонтерів провели прес-конференцію, де розповіли про нагальні проблеми та свою діяльність. З початку війни небайдужі мешканці Запоріжжя об'єдналися у різні волонтерські рухи та організації, щоб допомогти всім тим, хто залишився без засобів для існування, без можливості купити продукти, ліки, засоби гігієни та багато іншого.

Про це повідомляє 061.

Люди з різних сфер - бізнес, розважальна індустрія, спорт, політика, право, культура в період військової агресії Росії стали допомагати Запорізькому краю та його мешканцям. Хтось почав варити протитанкові «їжаки», допомагати захисникам України з обмундируванням, закупівлею необхідного обладнання, допомагають людям на окупованих територіях продуктами та медикаментами, забезпечують усім необхідним переселенців.

Запорізькі волонтери, які займаються доставкою невеликих гуманітарних вантажів на окуповані території області, розповіли про те, що останні два дні вони зіткнулися з тим, що вони не можуть виїхати та доставити вантаж без спеціального дозволу від ЗОВА. Про те, що такий документ потрібний волонтерам, дізналися вже на українських блокпостах на виїзді з міста. Люди стурбовані тим, що не можуть дістатися територій, де гуманітарна катастрофа та населення перебувають на межі виживання.

«Наші волонтери їздять із Запоріжжя на окуповані території, а ще є люди, які звідти приїжджають сюди. Там люди враховуючи весь ризик, знаходять якийсь бусик, завантажуються тут і назад не можуть завести продукти. Їм кажуть: їдьте, беріть дозволи до ЗОВА. Як людина з Кам'янки має їхати до адміністрації та брати там дозволи?! Виходить, він тут повинен залишатися з ночівлею або якось усе документально оформити, щоб отримати можливість завести туди. Таких людей тисячі. Це безглуздий процес. Та нехай він це туди відвезе та просто нагодує людей», - розповів волонтер Рудольф Акопян.

«Ми не шукаємо винного, нам просто хочеться працювати»: запорізькі волонтери просять владу налагодити нормальну комунікацію, фото-1

Активісти наголошують на тому, що є гостра необхідність налагодити комунікацію з обласною владою для нормальної взаємодії та більш ефективної роботи за допомогою всіх мешканців регіону.

Волонтер Юрій Ловчиков розповідає, що обласна адміністрація ще на початку березня домовилася з деякими майданчиками, де можливий прийом залізничних вагонів з гуманітарною допомогою. Логісти, залізничники та транспортники обрали найбільш зручні площадки для таких гуманітарних центрів.

«З 5 березня волонтери-сортирувальники та волонтери-навантажувачі, водії розпочали роботу. З 5 березня по 1 квітня на кількох майданчиках волонтери прийняли тризначну цифру вагонів. Всі вони були відсортовані. Тобто ми не є розпорядниками вантажів, а просто виконуємо свою роботу з обробки, сортування, а потім, за заявкою ЗОВА, ми відправляли її на конкретну територію або місце. Це було ефективно та працювало аж до 1 квітня. Потім трапилося таке: нашого головного комунікатора та волонтера затримали правоохоронні органи. По суті він виконував функцію комунікатора між нами та облдержадміністрації, а до вантажів мав опосередковане відношення. Не знаю, точно затримали його чи запросили, але як факт він був там дві доби. Власне, після цього ми зрозуміли, що змінилося керівником гуманітарного штабу. Звичайно ж, керівнику необхідно розібратися в ситуації, що склалася. У нас минуло дві інвентаризації. За 12 днів квітня зайшли близько 4 вагонів, а їх всього стоїть понад 100. Стали з'являтися нові майданчики і, якщо чесно, ми не розуміємо, чому так довго відбувається етап наступності і зараз мені здається, що ми працюємо на 5-10% від можливостей. Ми не шукаємо винного, нам просто хочеться працювати», – прокоментував Ловчиков.

Представники добровольчих формувань висловилися за те, щоб максимально спростити паперову тяганину із запитами до волонтерських організацій та органів влади.

«Зрозуміло, що має бути якась система, але у воєнний час важливо її максимально спростити. Можливо зробити ХАБ і систематизувати це все, щоб якісь волонтерські організації відповідали за конкретний волонтерські підрозділи, хтось опікувався переселенцями. Зараз майже всі волонтерські центри допомагають ЗСУ, теробороні та переселенцям одночасно. Там величезні черги і всім доводиться стояти у них. На руки видають умовно пачку макаронів, зубну щітку, пасту та шампунь. Коли ти намагаєшся пояснити, скільки у мене у підрозділі бійців, то відповідають: ну ви ж один прийшли, вам одному й видаємо. На аргументи про те, невже треба зняти всіх людей, щоб їх зараз нагодували, особливо не реагують. Ми ж не просимо багато – ми не об'їдаємось, але ж є якісь потреби, і ми знаємо, що щось приходить із Європи. Наразі є установка видавати людині в руки певний мінімальний набір. Є прохання до нашої влади, щоб це якось систематизувати та спростити», - зазначив один із бійців батальйону "Азов".

Керівник міського центру допомоги Дмитро Матюхін розповів, що нормальна координація рятує життя. Наразі дуже важливо об'єднати зусилля волонтерів та влади.

«Так, зараз є якась прірва. Волонтерський рух швидко схоплює проблему та готовий її оперативно вирішити. Для державних структур треба написати 20 заяв і витребувати купу довідок тому, хто потребує допомоги. У тих умовах, у яких ми зараз перебуваємо, потрібно максимально мінімізувати цю прірву між владою та волонтерами», - пояснив Матюхін.

Волонтери, які працюють із дітьми, зазначають, що велику допомогу отримують від благодійних організацій у ЄС. Вони готові приймати на реабілітацію дітей з інвалідністю по одному листу, не потрібні висновки неврологів, проходження якихось обстежень та комісій.

Також волонтери обговорили необхідність внутрішньої комунікації, щоб розуміти, хто яким профільним напрямком займається та всі зусилля об'єднати на одній платформі. Це дозволить у майбутньому не дублювати одну й ту саму заявку, а оперативно та адресно надавати допомогу тим, хто цього справді потребує.

«По волонтерських центрах, де видають памперси чи якусь допомогу для малозабезпечених, є люди, які ходять щодня по всіх волонтерських центрах та збирають усі ці пакети. Ми розуміємо, що цих людей треба якось контролювати. Ще одна проблема – ми не можемо верифікувати людей, які просять у нас броники, каски тощо. Складно розуміти, хто вони, навіть якщо це знайомі знайомих. Є рішення, які зробили одесити ще до 2014 року. Ми його доопрацювали зараз для Запоріжжя та зараз починаємо впроваджувати. Це програма, вона є і в мобільному додатку, і ПК. Там можна зареєструвати склади, які є у волонтерів, можна побачити весь стік заявок, які сипляться з усіх структур – ТРО, ЗСУ, решта. Заявки військові всі мають бути верифіковані і тоді всі ми розуміємо, що на цьому складі умовно є каски, там десь берці, ще десь щось інше. Так ми зможемо все зібрати швидко та однією машиною відвести. Так ми зможемо побачити обсяг споживання та заощадити час», - повідомляють представники Об'єднання Волонтерів Запоріжжя.

«Ми не шукаємо винного, нам просто хочеться працювати»: запорізькі волонтери просять владу налагодити нормальну комунікацію, фото-2

Волонтери також повідомили, що за їх інформацією, деякі іноземні донори направили так звані «стоп-листи» і тимчасово припинили відвантаження гуманітарної допомоги у Запоріжжі через непорозуміння, погане інформаційне поле на тему гуманітарки та відсутність публічної звітності від влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волонтери #гуманытарний штаб #ЗОВА #населення #війна #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...