• Головна
  • Технічні умови – основа сучасного виробництва
Новини компаній
09:00, 15 грудня 2021 р.

Технічні умови – основа сучасного виробництва

Новини компаній

Розробка власних технічних умов на продукцію сьогодні є поширеною практикою серед українських виробників. Адже це дає їм можливість самостійно вносити до нормативної документації всі необхідні зміни, коли виникає потреба, наприклад, у вдосконаленні технологічного процесу, запровадженні у виробництво інноваційних технологій, встановленні особливих вимог до продукції, введенні додаткового контролю якості тощо.

Технічні умови – це нормативний документ, що регламентує технічні вимоги до готової продукції, процесів її виготовлення, маркування, пакування, методів контролю, умов зберігання і транспортування. Розробляються вони як на підставі рішення виробника, так і на вимогу замовника продукції (споживача). При цьому необхідність у розробці ТУ може виникнути передусім у випадках, коли на продукцію не поширюється дія жодного з прийнятих стандартів, коли при її виготовленні застосовується відмінна від визначеної нормативними документами технологія виробництва чи сировина, а також коли потрібно посилити встановлені вимоги до продукції або ввести додаткові методи її контролю.

Технічні умови можуть розроблятись як на один конкретний вид (тип, марку, модель) продукції, так і на групу однорідної продукції, що планується до випуску і призначена для реалізації (постачання). Головне, щоб в ТУ були враховані вимоги всіх нормативно-правових актів і технічних регламентів, під дію яких підпадає дана продукція. Неприпустимо вводити в технічні умови положення, що ускладнюють ідентифікацію продукції або призводять до зниження рівня її якості, регламентованого чинними стандартами.

У якості офіційних нормативних документів можуть застосовуватись лише ТУ, внесені до Головного фонду технічних умов України та електронної бази даних «Технічні умови України». Тільки такі ТУ придатні для цілей оцінки відповідності продукції вимогам нормативно-правових актів, технічних регламентів та національних стандартів України.

Внесення технічних умов до бази даних здійснюється виключно за бажанням їх власника. Останній, не рідше одного разу на п’ять років з дати набуття чинності технічних умов, має організовувати їх актуалізацію відповідно до можливих змін законодавства, технічних регламентів, нормативних документів або змін в технологічних процесах. При недотриманні цих вимог, ТУ вилучаються з бази даних «Технічні умови України» і вже не можуть застосовуватись у якості офіційного нормативного документа, зокрема при декларуванні відповідності продукції або під час участі у тендерних торгах.

Звертаємо увагу на те, що до електронної бази даних «Технічні умови України» вносяться тільки ТУ та зміни до них, перевірені державними підприємствами, підпорядкованими Мінекономіки, що мають ліцензійні договори з ДП «Укрметртестстандарт».

Фахівці ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» мають багаторічний практичний досвід надання послуг у сфері стандартизації. Ми пропонуємо висококваліфіковану допомогу у вирішенні питань, пов’язаних з актуалізацією технічних умов, а саме: надаємо послуги з перевіряння, доопрацювання проектів технічних умов і змін до них, а також внесення ТУ (змін до ТУ) до Головного фонду та бази даних «Технічні умови України».

Технічні умови, перевірені незалежним від виробників і споживачів державним підприємством, є доказовою базою якості та безпечності продукції, що виготовляється за даним нормативним документом. Такі ТУ можуть бути застосовані при проведенні оцінки відповідності, участі у тендерних торгах та під час судових розглядів.

Чекаємо на Вас за адресою:

м. Запоріжжя, вул. Антенна,10.

Тел.: (061) 289-98-66.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Технічні умови #ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ #Укрметртестстандарт #контроль якості
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Звільнений з полону росіян перший заступник мера Енергодара розповів про катівні та 138 днів в одиночній камері
Знищені документи і воєнний стан: що не так з комерційною забудовою біля обласної бібліотеки у Запоріжжі
У Запоріжжі виявили водіїв, які працювали на автобусних маршрутах та виконували перевезення без необхідних документів
У Вільнянську виконали останню волю жінки, яка попросила після смерті передати всі заощадження хворим дітям та сиротам
Оголошення
live comments feed...