• Головна
  • Радіаційний захист пацієнтів – обов’язок медзакладів
Новини компаній
09:00, 27 серпня 2021 р.

Радіаційний захист пацієнтів – обов’язок медзакладів

Новини компаній

Одним з провідних методів діагностики багатьох захворювань у сучасній медицині є комп’ютерна томографія (КТ). Тривимірні знімки, отримані шляхом спірального рентгенівського сканування, дають лікарю оперативну, точну і детальну інформацію про найнезначніші відхилення у будові та структурі внутрішніх органів, кісток, тканин і кровоносних судин пацієнта, допомагаючи йому своєчасно поставити правильний діагноз та призначити ефективне лікування. Однак, серед недоліків обстеження на комп’ютерному томографі є те, що організм людини зазнає певного впливу іонізуючого випромінювання.

Через променеве навантаження, якому піддається пацієнт під час проведення КТ, особливу увагу потрібно звертати на уникнення необґрунтованого призначення таких процедур, забезпечення радіаційного захисту пацієнта та медперсоналу під час їх проведення, а також здійснення контролю вихідних параметрів комп’ютерних томографів. Стосується це й інших видів діагностичного радіологічного обладнання, зокрема рентгенівських апаратів, флюорографів, мамографів, та ортопантомографів (приладів для панорамних рентгенівських знімків зубів і щелепо-лицьової ділянки).

Чинне законодавство обмежує дозволену дозу іонізуючого опромінення, отриману в процесі клінічної діагностики чи лікування. Серед основних причин її перевищення фахівці називають невідповідність технічного стану медичного обладнання встановленим нормам. Тому, відповідно до «Загальних правил безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання у медицині», затверджених у 2017 році Держатомрегулювання та МОЗ України, адміністрація медичного закладу незалежно від форми власності має забезпечувати проведення перевірки дозоформувальних параметрів медичного діагностичного радіологічного обладнання з періодичністю, встановленою нормами та правилами з радіаційної безпеки та технічною документацією виробників даного обладнання.


Фахівці ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» на базі дозиметра RaySafe X2 надають послуги:

  • з контролю вихідних параметрів медичного обладнання (рентгенівських діагностичних апаратів, флюорографів, мамографів, комп’ютерних томографів, ортопантомографів), а саме: вимірювання потужності експозиційної дози, часу експозиції, поглинутої дози, стабільності вимірювання тощо;
  • з контролю ефективності засобів індивідуального захисту (вимірювання свинцевого еквівалента).

Висококваліфікований і досвідчений персонал, який має спеціальну підготовку, та сучасне метрологічне обладнання забезпечують якісне і своєчасне надання зазначених послуг!

Чекаємо на Вас за адресою:

 м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10

Тел.: (061) 289-98-65

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...