• Головна
  • Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству
Новини компаній
16:00, 7 серпня 2021 р.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству

Новини компаній

Хортиця має стати сучасним і доступним культурним простором для всіх.

Цього року острів хочуть змінити на краще і зробити максимально цікавим та зручним для туристів.

Перша леді Олена Зеленська та заступник голови Офісу Президента Кирил Тимошенко відвідали Хортицю. Вони разом з представниками маломобільних груп населення – людьми з інвалідністю, людьми літнього віку, батьками з маленькими дітьми – ознайомилися з ходом перетворень в Національному заповіднику «Хортиця», котрий потрапив до списку державної програми “Велика реставрація”. Наразі тут триває оновлення знакових об’єктів: Кургану єдності України із флагштоком, Музею та громадського простору «Козацьке коло».

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-1

-Наше спільне завдання зробити цей легендарний острів символом сучасної безбар’єрності в України. Все, що зараз робиться, все виконується з урахуванням побажань та зауважень саме таких людей. Острів Хортиця, де буде збережено всю історико-культурну спадщину, стає сучасним та комфортним простором для всіх, — впевнена Олена Зеленська.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-2

Відродження Хортиці – ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яка реалізовується під його особистим контролем. Вона перебуває в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-3

-Ми фактично за дорученням Президента відновлюємо цей острів. Можна сказати, що нарешті ми відновлюємо туризм і у Запоріжжі також і рекреацію місцевого населення. Ми намагаємось створити відкриті об’єкти для всіх, — зазначив Кирило Тимошенко. — Близького тисячі об’єктів цього року знаходяться під програмою Президента «Велике будівництво». Більше ста з них відкриється цього року. Найперші об’єкти будуть готові до Дня Незалежності. У кожному регіоні є флагманські об’єкти, як, наприклад у Запорізькій області, — острів Хортиця. Вони на 99% вже готові. До того ж до 30-річчя Незалежності у кожному обласному центрі будуть відкриті величезні прапори від 50 до 100 метрів заввишки. У нас відкриті приймальні відділення, ми готуємо і відкриємо до першого вересня по всій Україні нові школи і садочки. Велике будівництво триває на великій швидкості.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-4

Партнером національного проєкту відродження Хортиці виступає компанія Метінвест. Метінвест залучився до проекту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-5

-Ключове, що компанія Метінвест та комбінат «Запоріжсталь», як соціально орієнтоване підприємство, яке націлені на те, щоб максимально покращувати міста, де живуть наші працівники, — зазначив директор з інжинірингу ПАТ «Запоріжсталь» Микола Петряков. — Сподіваємось, що соціальне партнерство держави і приватного бізнесу прискорить строки реалізації проєкту. Я особисто, працівники підприємства і мешканці нашого міста чекаємо завершення робіт на Хортиці. Ми будемо із задоволенням відвідувати оновлену Хортицю.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-6

— Понад 80 відсотків всіх культурних та історичних об’єктів потребують реставрації. Державними силами охопити такий об’єм важко, тому ми розвиваємо державно-приватне партнерство. Хортиця – це перший приклад, де ми залучаємо приватних інвесторів. Другий об’єкт – музей Пирогово у Києві, — розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. — Частину коштів для реставрації Хортиці, а саме понад 70 млн. грн. на виділило Міністерство культури та інформаційної політики. Понад 50 млн. грн. дає область, і частину коштів — інвестори. У країні сотні таких об’єктів. Це не просто ремонт, а реставрація, яка, зазвичай , досить копітка і недешева. Тому європейський досвід державно-приватного партнерства дуже допомагає вирішити це питання.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-7

Проєкт передбачає втілення низки безбар’єрних рішень, що вже є світовими стандартами. Наприклад, для людей з порушеннями зору будуть встановлені тактильні елементи, запроваджено аудіогід. Планується проводити екскурсії з сурдоперекладом. Стежка на пагорб з оглядовим майданчиком вже побудована під кутом 5%, що відповідає нормам ДБН з доступності. Також відповідно до норм, на кожні 0,8 м висоти тут облаштовані зони, де можна перепочити. Тобто пагорб з флагштоком стає максимально безбар’єрним та зручним для кожного відвідувача.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-8

Аби всі перетворення відбувались якісно та правильно, Метінвест виступив ініціатором створення проєктного офісу, який повністю керує процесом оновлення.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-9

-На острові Хортиця будуть втілені такі рішення доступності, яких немає ніде в країні. Острів стане взірцем для наслідування, елементи безбар’єрності будуть зібрані в одному місці. Це буде видимий і відчутний ефект, який дасть право позиціонувати острів як «повністю безбар’єрний». Насамперед, це будуть доступні маршрути, продумані місця відпочинку, уважний персонал.

Безбар’єрність буде скрізь: від стоянки до Музею. Наприклад, новий Музей відповідатиме усім нормам фізичної доступності та враховуватиме потреби аудиторії з ментальними порушеннями. А стежка Тараса матиме місця для відпочинку. Великий акцент робиться на доступній активності дітей і підлітків. На першому етапі це стосується ключових знакових об’єктівна Хортиці. Згодом ці рішення поширюватимуться на інші локації острова. Ми хочемо показати, що це можливо та це потрібно, — запевнила кураторка культурних проєктів Вероніка Селега.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-10

Метінвест також став ініціатором створення бренду острова Хортиця. Як раніше писала “Индустриалка”, презентація бренду острова Хортиця відбулась у Києві. Айдентику легендарного острова розробила команда агенції Bickerstaff.764.

Як запевняє директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій SCM Наталя Ємченко, сучасна айдентика є важливим елементом доступності та безбар’єрності. Острів Хортиця готується спілкуватися з відвідувачами зрозумілою візуальною мовою.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-13

-Все, що відбувається у 2021 році – це старт. Завдання першого етапу перетворень – задати темп, створити символ трансформації, створити нову візуальну мову. Зробити острів Хортиця актуальним, модним, цікавим. Зробити це місце живими, наповнити його життям. Потенціал величезний, не тільки регіональний, всеукраїнський, а й міжнародний. Все це – розробка концепції розвитку острова Хортиця, створення нового брендингу – для Метінвестує важливим елементом соціальної відповідальності в державно-приватному партнерстві відродження Хортиці, — запевнила Наталя Ємченко.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-14

Перша леді Олена Зеленська висловила впевненість, що облаштування елементів доступності на острові зробить його першим безбар’єрним туристичним об’єктом вУкраїні. Головне – бути в постійному діалозі з людьми та залучати до процесу надійних партнерів.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-15

-Безбар’єрність острова Хортиця – це великий комплекс заходів, де все має працювати. Від айдентики до звичайних вказівників. Все має бути зрозумілім та комфортним. І саме цим шляхом тривають перетворення на острові Хортиця – ми всі в цьому сьогодні переконалися. Де, як не на Хортиці, створювати безбар’єрний зручний простір для всіх і кожного? Люди хочуть сюди потрапити, людей сюди притягує. Адже острів Хортиця – це дійсно місто української сили. Насправді величним воно зможе стати лише тоді, коли ця велика сила та невичерпна енергія будуть доступні для всіх без виключення. Філософія безбар’єрності Хортиці в тому, аби ділитися своєю силою з усіма – завжди, легко, скрізь, — впевнена дружина Президента.

Нагадаємо, у Запоріжжі був підписаний Меморандум між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Групою Метінвест про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці.

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні завдяки державно-приватному партнерству, фото-18
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Запоріжсталь #Острів Хортиця #Відродження Хортиці #Велике будівництво
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...