• Головна
  • Очільник Запорізької обласної прокуратури Віктор Приходько про рівень злочинності, повернення Серби та справу Марченко-Пустоварова
08:21, 20 липня 2021 р.

Очільник Запорізької обласної прокуратури Віктор Приходько про рівень злочинності, повернення Серби та справу Марченко-Пустоварова

Очільник Запорізької обласної прокуратури Віктор Приходько про рівень злочинності, повернення Серби та справу Марченко-Пустоварова

Керівник Запорізької обласної прокуратури Віктор Приходько майже рік перебуває на своїй посаді, але до цього часу встиг себе зарекомендувати, як не самий публічний голова відомства. Раніше з ним не було інтерв'ю, він не потрапляв в об'єктиви камер і не так часто давав особисті коментарі. Ми розпитали у нього, що змінилося в роботі у зв'язку з реформою окружних прокуратур, що сталося зі справою Марченко-Пустоварова, як Сербі вдалося уникнути арешту, скільки проваджень поліцейські не реєструють і, нарешті, що відбувається з рівнем злочинності в області.

Зустрічаємося ми з Віктором Приходьком в його особистому кабінеті. Він простягає руку і каже, що радий знайомству. Сідає, але не на своє крісло і за робочий стіл, а на стілець для відвідувачів навпроти нас, тим самим показує, що готовий спілкуватися на рівних. Під час нашої розмови на плазмовому телевізорі в робочому кабінеті йде трансляція засідання Верховної Ради. На наше запитання, чи завжди він стежить за пленарними засіданнями, він сміється і каже, що зазвичай цього не робить, але зараз в силу займаної посади не хотів би пропустити призначення нового міністра внутрішніх справ.

- Навесні пройшов ще один етап реорганізації прокуратури - місцеві прокуратури перейменували в «окружні», минулого року обласна прокуратура змінила свою назву. У зв'язку з реформою прокуратури в Україні, що взагалі глобально змінилося?

По-перше, реформа була проведена на виконання вимог законодавства. Цьому передували певні аналітичні дослідження, вивчення ситуації через призму координації діяльності правоохоронних органів прокуратури, оптимізація, а також певні дослідження, покладені в основу тих законопроектів, які були прийняті Верховною Радою.

З 15 травня у нас функціонують окружні прокуратури за наслідками реорганізації місцевих прокуратур. Замість 7 місцевих прокуратур створені 8 окружних прокуратур. Важливу роль в цьому відіграв адміністративно-територіальний устрій області і та реформа, що пройшла по створенню ОТГ і нових районів у межах Запорізької області. Якщо брати по районах, то 5 місцевих - замінили 5 окружних прокуратур – Бердянська, Мелітопольська, Василівська фактично замість Енергодарської, Пологівська (раніше мала назву Токмацька). В межах цих районів, територіально-адміністративне ділення так і залишилось, трошки змістились ОТГ. Три прокуратури залишилось і в місті Запоріжжі, але тепер вони називаються не перша, друга та третя місцеві прокуратури, а Вознесенівська, Дніпровська та Шевченківська окружні прокуратури. На весь Запорізький район була фактично з нуля створена Запорізька окружна прокуратура. Туди розподілений штат. Ми максимально ці питання узгоджували зі створенням органів поліції, оскільки там також відбулася реформа; наявністю судів, бо судова реформа тільки набирає обертів. Ми судам також надавали свої пропозиції, щоб вони їх врахували при створені судів, коли буде відбуватися укрупнення судів згідно територіального поділу органів поліції, прокуратури. Це потрібно, щоб було і зручно працювати, і щоб були дотримані всі вимоги.

Ці структурні зміни жодним чином не вплинули на ту нормативну і законодавчу базу на підставі якої функціонують органі прокуратури. Працюємо в тому ж режимі – від координації правоохоронних органів до процесуального керівництва в кримінальних провадженнях, представництва в суді інтересів держави в цивільних, господарських, адміністративних судах та інші функції.

-           У рамках цієї реформи було оголошено про так зване «перезавантаження» органів прокуратури, була передбачена атестація працівників, оптимізація. Що наразі зі штатною чисельністю, чи є потреба в кадрах в обласній, окружних прокуратурах?

Звісно, що є. Ці питання дуже актуальні і у нас є певна проблематика. Загальновідомий факт, що далеко не всі змогли пройти тести, деякі люди взагалі звільнялися за своїми внутрішніми переконаннями у зв’язку з цією атестацією. За новим штатним розписом, у нас є близько 30% вакансій. Це нормальний процес будь-якого реформування.Кардинальних труднощів в роботі у зв’язку з цим ми не відчуваємо. Колектив у нас професійний. Штат на тих посадах, що є визначальними, він укомплектований.

Реформування взагалі проходило у два етапи – спочатку у 2015 році була зменшена штатна чисельність з 15 до 10 тисяч взагалі по органам прокуратури, а наразі оптимізація склала ще близько 30%.

-          Щодо визначальних посад – чи всі окружні прокуратури мають керівний склад?

Керівників мають всі. У нас є одна вакансія в Шевченківській окружній прокуратурі – першого заступника. На сьогоднішній день вже оголошений добір саме в Запорізьку обласну прокуратуру. Положення відповідні розроблені, комісія по цьому добору створена, процес триває. Впевнений, що найближчим часом усі ці вакансії будуть заповнені.

-          Менше місяця назад у Запоріжжі сталася жахлива історія, що пов’язана з насиллям – жінку на робочому місці жорстоко побив колишній чоловік. Потерпіла неодноразова скаржилася на побиття до поліції, але слідчі довгий час не робили ніяких дій стосовно цього.  Чи була взагалі якась реакція прокуратури на бездіяльність поліції?

Безпосередньо я дізнався про цей випадок завдяки засобам масової інформації з сюжету одного з телеканалів. З’ясовано, що сама подія відбулася в магазині 27 червня, а саме провадження було зареєстровано наступної доби. Але зареєстровано воно було за заявою іншої особи, яка також перебувала в цей час в магазині та отримала тілесні ушкодженні від цього ж чоловіка. Загальне провадження за фактом хуліганства було зареєстровано через два дні, коли вже пішов розголос.Генеральний прокурор не раз звертала увагу, що домашнє насильство є дуже пріоритетним напрямком. Від нього потерпають усі – як жінки, так і чоловіки, а в більшій мірі діти. Це поле битви насамперед органів поліції, оскільки це превентивність. Ми зобов’язані відслідковувати такі випадки, перевіряти чи належна оцінка була їм надана правоохоронцями та яким чином триває прийняття кінцевого рішення. Тут відразу було призначено службове розслідування. Наразі воно поки що триває. Ініційовано воно було прокуратурою та направлено до Національної поліції області. Відомо, що провадження було зареєстровано через два дні, хоча закон вимагає приймати такі рішення протягом доби. По факту публікацій, виступу у ЗМІ стало відомо, що потерпіла декілька разів зверталася до правоохоронних органів. За наслідками службового розслідування можуть бути прийнятті інші рішення.

-          Протягом 2020 року, скільки було зареєстровано фактів приховування злочинів поліцейськими шляхом їх не реєстрації або заниження реальної кваліфікації?

Це наша повсякденна робота, що проводиться систематично. Як правило раз на десять днів прокурори, що здійснюють повноваження за наглядом за органами, що проводять дізнання, досудове розслідування, оперативно-розшукову діяльність на відповідній території шляхом перевірки реєстраційних даних – журналів, інших документів, проводять таку перевірку. Вони з’ясовують чи повно відображено, внесено, чи правильно кваліфіковано. Випадків саме умисного перекваліфікування за останній рік немає, бо такі спроби тягнуть вже кримінальну відповідальність і такі дії спотворюють обставини, наслідки діяння.

За 2020 рік було встановлено 559 випадків, де не реєстрували кримінальні правопорушення, списувалися заяви чи повідомлення до матеріалів, як такі, де не вбачали ознаки злочинів. В цьому році за 6 місяців було зареєстровано таких проваджень 302. Важко сказати, що більше укривають чи краще працює прокуратура. Хоча, мабуть, ми загострювали увагу на цьому питанні і стало надходити менше скарг. Потрібно надати належне і керівництву ГУНП, бо вони також ініціюють такі питання. Також виявляє такі факти і Нацполіція, і МВС і за їхньою ініціативою вже нами вони реєструються.

-          Цього року виповнюється рівно п'ять років історії з викриттям зловживань на тендерах при будівництві шкільних стадіонів та міського парку в Мелітополі. У числі обвинувачених екс-заступник мера Запоріжжя і екс- заступник голови обласної ради. Уже двічі суд першої інстанції повертав обвинувальний акт прокурорам. В останній раз судді заявили про невідповідність у тій частині, що не той орган затверджував обвинувальний акт. Як ви це можете прокоментувати?

Мені відомо про цю справу лише в загальних рисах, тому що Запорізька обласна прокуратура не розслідувала дане кримінальне провадження, не здійснювала у ньому процесуальне керівництво…

-          Тобто зараз ви лише підтримуєте обвинувачення?

Ми і не підтримуємо. Наш працівник входить до складу групи, де старший керівник з Харківської прокуратури. Тобто ми десь технічну роботу здійснюємо, а підтримується обвинувачення Харківською обласною прокуратурою. Ними внесена апеляція і всі документи реагування, позиція формується ними. Чому повертається обвинувальний акт? Такі повноваження є у суду і це передбачено законом.Наскільки вони є предметом певних механізмів затягування процесу з боку будь-якої сторони – захисту, обвинувачення, усі ці питання більше до науковців чи теоретиків. Моя особиста думка – дещо потрібно спростити цей порядок. Якщо обвинувальний акт вже заходить у суд, то там вже є строки.

Наприклад, у нас є інші кримінальні провадження, які у попередньому розгляді у судді перебувають понад рік, три роки! Фактично не відбувається попередній розгляд і не тому, що там повертається раз в день цей обвинувальний акт. Є установлені строки його розгляду, коли суд має його розглянути, але ж не рік. Я все розумію, що є відпуски, бувають хвороби, інші події, що можуть стати на перешкоді, але ж розумні строки порушуються . Це факт. І важко казати, чи є зловживання чи немає. Буває, що затягуються процеси, губляться свідки, втрачаються докази, падає актуальність і суспільний резонанс. Є нас кримінальні провадження по організованій злочинній групі, де вчинялись загальні кримінальні злочини, такі як вимагання, рекети.

-          Це про справу Аветисянів йде мова? Що зараз з ними?

Там з незрозумілих причин понад рік не відбувається попереднє засідання, йде повернення обвинувальних актів. Фактично йде маніпуляція з викладенням речовим чи словесним, не то слово туди поставили, щось недописали. Такі речі не повинні відбуватись, а вирішуватись вони повинні безпосередньо вже в залі суду. Такі факти мають місце. Ми на них реагуємо відповідно до закону – оскаржуємо у встановленому порядку. Якщо суд вищої інстанції бачить підстави для зміни цього рішення, то він повертає на розгляд, якщо не бачить, то ми виправляємо ті помилки, на які вказав суд, і направляємо до суду повторно.

Стосовно цього провадження, то там 30 червня було винесене рішення, що мені, як прокурору незрозуміле. По статті, яке передбачає довічне позбавлення волі, особи звільняються і відпускаються з залу суду, їм змінюється запобіжний захід на особисте зобов’язання. Мені це зовсім не зрозуміло. Чи оцінить це суспільство? Не знаю. Ми маємо по державі такі випадки, коли змінюються таким особам, що обвинувачуються у вчиненні особливо тяжких злочинів, запобіжний захід і вони виходять та вчиняють нові злочини. Вони розцінюють це як безкарність, вседозволеність. Або ж вони можуть взагалі уникати від відповідальності, там проходять строки, на свідків вчиняється тиск, документи якимось чином змінюються. Йде просто тяганина і особи уникають відповідальності.

-          Чи можна оскаржити в такому випадку рішення щодо зміни запобіжного заходу?

Воно не оскаржується. Сам факт обрання в суді або зміни запобіжного заходу не підлягає оскарженню. Ми подавали апеляцію у загальному порядку. Такі випадки законом передбачені, коли допущені загальні помилки Кримінального процесуального кодексу. Апеляційний суд за вмотивованими висновками може прийняти таке рішення про перегляд. Ми це рішення зі своєї сторони оскаржуємо, поки ще апеляцією воно не розглядалося. Подивимося.

-          Напрошується тут питання стосовно оскарження рішення по колишньому керівнику запорізької міліції Володимиру Серби. Його повернення через 7 років перебування у розшуку стало справжньої несподіванкою для багатьох запоріжців, як і обрання йому досить м’якого запобіжного заходу. Яка позиція прокуратури?

По-перше, наша позиція законна. Ті повноваження, що покладені на нас з підтримання публічного обвинувачення, вони забезпечені. Тривалий час ця людина знаходилась у розшуку. Кримінальне провадження в порядку заочного засудження і сам обвинувальний акт був спрямований до суду. З незрозумілих причин цей обвинувальний акт тривалий час не розглядався. Зараз особа з’явилася, проводяться певні перевірки стосовно відповідності перебування у розшуку.

Так, в розшуку він перебував, але не у міжнародному. Він дійсно прибув з Турції і це дозволило йому перетнути кордон. Судом був обраний стосовно нього такий захід, як затримання з метою доставлення до суду з метою обрання запобіжного заходу. Клопотання прокурора було про тримання його під вартою, враховуючи суспільний резонанс, обставини кримінального правопорушення, ризики – ухиляння, він не є мешканцем Запорізької області, тут його нічого не тримає. Але суд обрав йому особисте зобов’язання з місцем дислокації у місті Дружковка Донецької області. Ми звернулися з апеляцією на це рішення, а оскільки він не з’явився пізніше на два засідання, а сторона захисту звернулася з клопотанням про відеозв’язок через погіршення стану здоров’я. Ми звернулися на зміну йому запобіжного захисту, оскільки всі підстави для цього є – він і не збирається з’являтися до суду, а це ускладнює розгляд справи, втрачається актуальність процесів. Нам було відмовлено у задоволенні клопотання про зміну запобіжного захисту. На сьогодні процес триває у режимі відеоконференції.

-          Як формується черга на отримання службового житла для працівників прокуратури?

Не так давно відбулися зміни у законодавстві. Раніше були вимоги, що особи, які призначені у нову місцевість одразу стають на чергу, отримують житло і таке інше. Сьогодні ми живемо у інших реаліях. У нас є певний фонд службового житла, створена відповідна житлова комісія, яка відслідковує усі ці питання. Жодних перепон немає. Будь-який працівник, який бажає стати на чергу для отримання службового житла, може це зробити. Взагалі нам потрібно створювати такі гідні умови для працівників, а це не лише заробітна плата, але і соціальний захист. Ми працюємо над цим питанням, щоб органи місцевого самоврядування більш відкрито до цього підходили, надавали допомогу. Бо той фонд, що є, він створений по місту Запоріжжю, зрозуміло, що тут було створено більше умов, можливостей, оскільки є вторинне житло, будується нове житло. По районах з цим більш тяжко і є певна проблематика.

-          Скільки зараз осіб перебувають у цій черзі?

Зараз це лише 34 особи. В нас є 9 службових квартир, у яких мешкають люди. Ми постійно перебуваємо на зв’язку з органами місцевого самоврядування, щоб нам збільшили цей фонд. Ці рішення приймаються саме ними і ці питання від нас не залежать.

-          А ви самі проживаєте у орендованому житлі чи у службовому?

Я проживаю в орендованому.

-          Ви переїхали до Запоріжжя разом зі своєю родиною чи вони так і залишилися у Кіровоградській області?

Ми проживаємо зараз окремо. У мене сину 14 років і змінювати дислокацію на цьому етапі не зовсім на користь дитині. Він навчається у школі, до закінчення йому залишилося три роки навчання. Немає передумов для того, щоб змінювати школу, вчителів, репетиторів, друзів, усе звичне середовище. Це ж не перша моя посада, де я працюю з відривом від сім’ї.

-          І мабуть не остання.

Так, це вже як всевишньому буде видно. Фактично з 2002 року я працюю не за місцем свого постійного проживання. Моя родина постійно в іншому місці.

-          У вас же двоє синів наскільки нам відомо?

Так, старший син в мене вже дорослий. Йому 23 роки.

-          Також в органах прокуратури працює?

Ні, він працює взагалі в іншій сфері. У нього своє доросле життя. 

-          Як взагалі відволікаєтесь після робочого тижня. Може у вас є якесь хобі чи спорт?

Після роботи я займаюся роботою (сміється). Так відбулося через реформування – було дуже багато процесів у зв’язку з цим – прийом на роботу, формування штату, керівного складу, організаційні заходи, що полягають в координації, підведені підсумків, напрямків роботи. Вільного часу взагалі не так багато, але я намагаюсь займатися спортом по можливості.

-          Яким саме спортом?

Міні-футболом. З дитинства займаюсь футболом і дуже його люблю. Зараз по мірі можливості, намагаюсь пограти в футбол.

-          Декілька слів про ваших заступників. Серед них також є люди з Кіровоградської області, ми так розуміємо, що ви запросили їх, бо вже працювали з ними.

Там лише один заступник з Кіровоградської області. Це перший заступник – Коваль Андрій Васильович. В безпосередньому підпорядкуванню ні я з ним, ні він зі мною не працювали. Я його знаю, як фахівця, що також, як і я, займав посади на початку від самого низу – був стажистом, помічником прокурора району, старшого слідчого прокуратури, заступника прокурора району, прокурором району, потім міста, міжрайонного прокурора, заступника прокурора області і до сьогоднішньої посади. Він працював в органах прокуратури досить тривалий час - понад 20 років в органах прокуратури Кіровоградської області. Коли я працював прокурором одного району, він працював прокурором іншого району. Я знаю його ділові і особисті якості і тому запропонував його кандидатуру на цю посаду.

Серед інших заступників – двоє місцевих – Наталя Максименко та Петро Черний. Третій заступник - Олександр Баганець, останнє його місце роботи це Офіс ГПУ, та прокуратура Києва.

-          Для керівного складу цього достатньо?

Що стосується заступників, то я вважаю, що це оптимальний варіант. Він же не взятий просто зі стелі, все формувалося згідно того навантаження, наявності окружних прокурор, кількості прокуратур і по тим функціям, що на сьогодні є.

-          На якому етапі наразі знаходиться розслідування справи стосовно недопуску ЗМІ до будівлі Запорізької міської ради та перешкоджання журналістській діяльності?

Досудове розслідування проводиться слідчим управлінням ГУНП у Запорізькій області. Нашим підрозділом обласної прокуратури здійснюється процесуальне керівництво в даному кримінальному провадженні. Воно однозначно перебуває на контролі. Є певний обсяг цих слідчих дій, які потрібно було виконати – здійснити доступ, провести обшуки і таке інше. Там є і певні труднощі, що носять сугубо процесуальний характер. Необхідний перелік слідчих дій на сьогодні проведений. Є питання по певним експертизам: чи потрібно їх призначати та чи зможуть вони нам надати необхідні відповіді. Слідство там відбувається динамічно та системно, великий обсяг там напрацьований. Рішення будем приймати однозначно. Ви ж розумієте, що на той час були такі умови локдауну і все це було прописано через управлінські, організаційно-розпорядчі рішення, в тому числі і колегіальні. Нам потрібно дуже прискіпливо підійти до цього. Є так звані виконавці і саме вони підпадають під негатив, але здебільшого вони виконують, чиюсь волю і волю розпорядника, що дає такі вказівки.

-          Чи можемо ми розраховувати, що до кінця роки розслідування буде завершено і передано до суду?

У нас на сьогоднішній день близько 7 кримінальних проваджень перебуває у органах досудового розслідування, що пов’язані з перешкоджання журналістській діяльності. Найбільш актуальне проводження це щодо недопуску до міськради, оскільки воно мало масовий характер. Є питання до діяльності керівництва міської ради, ви знаєте, що буквально минулого тижня там відбулося. До речі по цій ситуації (невідомі молоді особи потрапили до сесійної зали та зайняли місця депутатів, - прим. ред) зареєстровані провадження щодо перешкоджання депутатської діяльності та захват органів місцевого самоврядування. Там питань дуже багато.

Що стосується прийняття рішення до кінця року, я вважаю, що ми так довго тягнути не будемо і рішення потрібно приймати. Можливо, там потрібно ще провести певні дії, вказівки прокурорами надаються.

-          Чи взагалі є у прокуратури якийсь топ пріоритетних напрямків діяльності?

Насамперед наш основний обов’язок – координація діяльності правоохоронних органів. На рівні держави і регіонів визначаються загальні пріоритети діяльності правоохоронних органів з урахуванням місцевої специфіки.

Загальні пріоритети – це боротьба з корупцією, протидія правопорушенням в бюджетній сфері, викриття злочинів проти довкілля, насильство в сім’ї, земельні відносини, особливо зараз, коли набув чинності ринок землі. Буквально напередодні запуску ринку землі Держгеокадастр видав розпорядження щодо надання 3 тисяч гектар «під городництво» особам, що не мають взагалі до цього відношення. Ну, і що це за городництво по 3 тисячі гектар? Там є кримінальні правопорушення і ми реагуємо в порядку представництва. Для нашого регіону дуже актуальне питання – захист земель прибережної смуги Азовського моря. За втручання прокуратури було повернуто близько 17 гектар прибережної смуги, де були виявлені незаконні рішення органів місцевого самоврядування, самозахвати. Вартість цих земель в судовому порядку встановлена в близько 1 мільярд гривень. Повернуто землі також і під будівлями, що були там збудовані на загальній площі більше 3 тисяч квадратних метрів. Якщо брати надра, то закінчено два кримінальних провадження по видобутку близько 250 тисяч корисних копалин вартістю в 1,5 мільярда гривень. Також актуальним є питання з використання земель НАН України. Таких земель на території області дуже багато, бо до їх числа входять 13 підприємств на Запоріжжі. Навіть на фоні держави це значний показник. В користуванні перебуває близько 20 тисяч га. Як правило, усі ці землі використовуються не самими підприємствами, а за договорами про надання послуг їх використовують фактично суб’єкти приватного бізнесу та якісь незрозумілі надавачі послуг, які потім не спрямовують результати посівних та збиральних заходів - зерно, урожай на ці підприємства, а намагаються їх звернути на власну користь або занижують їх. За наслідками 2020 року у нас є три такі кримінальні провадження, де встановлено шкоду понад 30 мільйонів гривен. Обвинувальні акти направлені до суду. В ході розслідування, яке супроводжували співробітники Служби безпеки України, з поля було «завернуто» урожаю на 17 мільйонів гривень, що завезли неконтрольовано. Були встановлені випадки, коли вказували одну кількість, а вона не відповідає дійсності, чи взагалі ніхто документи не складає. На сьогодні у нас триває збір урожаю по цим підприємствам, є кримінальні провадження, проводяться слідчі дії, бо зловживання носять масовий характер.

Тобто напрямки визначаються за наслідками аналізу певних періодів. Наприклад, на півроку визначаються пріоритети, проблематика, провели координаційну нараду і подивилися, де ми недопрацьовуємо. Це ж стосується і загальнокримінальної злочинності, є питання до вчинення розбоїв, пограбувань, вбивств, тяжких тілесних ушкоджень. Протягом п’яти останніх років ми спостерігаємо зниження загальнокримінальної злочинності.

-          Був період, коли Запорізька область декілька років була у топ-3 регіонів з найвищим рівнем злочинності. Яка ситуація зараз?

Зараз ми в десятці. Ми бачимо позитивну динаміку із року в рік. Зменшення є по всім напрямках, але якщо порівнювати з окремими регіонами – десь 9 вбивств, а у нас 45. Нібито і є зменшення, але в порівнянні це не дуже добре. Можливо, і не зовсім доцільно порівнювати регіони по обсягу населення, території та складнощами, що там є. У розрізі статистики злочинів на 10 тисяч населення, ми перебуваємо на 11 місті. Наприклад, у 2008 році ми перебували на 3 місці. Динаміка позитивна є, але не можна на цьому заспокоюватися. Потрібно працювати з окремими кримінальними порушеннями. Ви ж слідкуєте, у нас дуже зухвалі злочини, що носять організований характер. Кожного дня, як поліція, так і інші органи під процесуальним керівництвом прокуратури відпрацьовують у напрямках обігу з наркотичними речовинами, підакцизними товарами, запобігання рейдерським захопленням. У першому півріччі, наприклад, поліція закінчила провадження по рейдерству, де лише майно підприємств оцінюється на 250 мільйонів. Захопити підприємства намагалася група рейдерів на чолі з силовим прикриттям.

Дуже багато роботи проводять оперативні служби, органи правопорядку в цілому, а це не лише слідчі, а також патрульні, карний розшук, підрозділи по боротьби з обігом наркотичних речовин, кіберполіції та багато інших.

Є певні питання що потребують доопрацювання – це внесення змін в КПК. Це стосується затримання злочинців. Нажаль, на сьогодні особа, яка вчинила особливо тяжкий злочин, такий як вбивство, і не була встановлена і затримання безпосередньо після цього злочину, вона не може бути просто затримана без рішення суду, навіть, якщо хтось випадково її впізнає. А це вже певні можливості для приховування від органів досудового розслідування і таких деталей, нюансів дуже багато.Найголовніше, що сьогодні є спільне бачення органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, що потрібно працювати разом на результат для покращення соціально-економічної ситуації в регіоні, забезпечення прав громадян на безпеку у тому числі. Працювати в Запорізькій області комфортно, тут немає супротиву, конфліктних ситуацій між органами влади, в тому числі судової.

-          Чи були ви вже у відпустці?

Ні, ще не ходив. І поки не планую, але море поруч і є можливість в суботу чи неділю поїхати, трохи розвіятися та зібратися з думками.

-          І який же це курортний напрямок на вихідні?

Якщо чесно, то скільки я вже тут працюю, якщо не брати робочі питання, що потребують мого виїзду, то я взагалі був на узбережжі лише 2 рази за весь період. Один раз в листопаді минулого року, коли поїхав подивитися на несанкціоновані забудівлі і один раз був в цьому році перед початком курортного сезону – там був організований захід Кирилівською ОТГ. І це все. Знаю, що потрібно відпочивати, але поки що на це немає часу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Приходько #прокуратура #преступность #Марченко-Пустоваров #контроль #реформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...