Исполком Энергодара обратился к центральной власти с требованием вернуть льготный тариф на электроэнергию

Исполком Энергодара обратился к центральной власти с требованием вернуть льготный тариф на электроэнергию, Катерина Клочко

Обращение к центральной власти приняли члены исполкома Энергодарского горсовета на внеочередном заседании, которое состоялось 11 января под руковлвдством мэра Дмитрия Орлова. В своем обращении исполком от имени всей громады Энергодара просит вернуть льготный тариф для населения, проживающего в 30-километровой зоне атомных станций.

Об этом сообщают в горсовете Энергодара.

Обращение адресовано президенту, главе Верховной Рады, премьер-министру, главе Запорожской ОГА и облсовета, народной депутатке Юлии Яцык. Власти Энергодара просят внести изменения в закон «Про рынок электроэнергии»  в части отпуска электроэнергии жителям, которые проживают в 30-километровой  атомных станций, по тарифу 70% от уровня действующего тарифа. Льготный тариф с 1 января 2021 был фактически отменен постановлением Кабмина – установлена единая фиксированная цена для бытовых потребителей (1,68 грн/ кВтчас).

Полный текст обращения исполкома Энергодара:

ЗВЕРНЕННЯ

виконавчого комітету Енергодарської міської ради щодо відновлення пільгових тарифів на електроенергію для населення, яке постійно проживає у 30-ти кілометровій зоні атомних електростанцій

Відповідно до ст.12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» населення територій, на яких розміщуються підприємства з видобування і переробки уранових руд, ядерні установки, об'єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами, має право на соціально-економічну компенсацію ризику від їх діяльності, у тому числі на пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, відповідно до статті 17 Закону України «Про електроенергетику» тариф на електроенергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, встановлюється у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення. Однак, з дати початку дії нового ринку електричної енергії, відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», стаття 17 Закону України «Про електроенергетику», яка врегульовувала дані правовідносини, втратила чинність.

28.12.2020 прийнято постанову Кабінету Міністрів України №1325 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року №483», згідно з якою продовжено дію покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії до 31 березня 2021 року, та встановлено з 01 січня до 31 березня 2021 року фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 168 копійок за 1 кВт*год (з урахуванням податку на додану вартість). Даною постановою фактично скасовано будь-які пільгові тарифи для населення за електроенергію, у тому числі для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Підкреслюємо, що право мешканців, які проживають у 30-кілометрових зонах АЕС на отримання соціально-економічної компенсації ризику від діяльності ядерних установок, обумовлено об’єктивними причинами. Адже Україна іде шляхом подовження терміну експлуатації енергоблоків у понадпроєктний період. На сьогодні вже 12 з 15 енергоблоків АЕС продовжили термін експлуатації, аби відповідати міжнародним стандартам безпеки. Але такі ядерні установки як були, так і залишаються джерелом потенційної небезпеки. Тож пільги на електроенергію є чи не єдиною реальною компенсацією цього ризику для населення, що проживає в зоні впливу атомних електростанцій в радіусі 30 км. Це питання має в основі не тільки економічне, а й суттєве соціальне й моральне підґрунтя, адже зазначені пільги є не лише зменшенням фінансового навантаження на мешканців 30-кілометрової зони АЕС, а й свідченням того, що держава дбає про людей.

Крім того, стаття 22 Конституції України регламентує, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Враховуючи викладене, від імені та в інтересах Енергодарської міської територіальної громади виконавчий комітет Енергодарської міської ради просить Вас терміново втрутитися в ситуацію та ініціювати питання щодо внесення необхідних змін та доповнень до Закону України «Про ринок електричної енергії» та ст.12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки», а також відповідні підзаконні нормативно-правові акти, якими передбачити населенню, яке постійно проживає в 30-ти кілометровій зоні атомних електростанцій, відпуск електричної енергії за тарифом у розмірі 70 відсотків від рівня діючого тарифу для відповідної групи населення.

З повагою

Енергодарський міський голова Дмитро ОРЛОВ

Энергодар исполком тариф электроэнергия
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии