Повірка дефібрилятора – основа успіху реанімаційних заходів

Повірка дефібрилятора – основа успіху реанімаційних заходів, фото-1

Щороку в Україні через раптову зупинку серця помирає близько 70 тисяч осіб. Значна частина цих інцидентів є наслідком фатальних серцевих аритмій, обумовлених первинними електричними порушеннями в міокарді. Суттєво збільшує шанси на порятунок життя у таких випадках оперативне проведення комплексних реанімаційних заходів із застосуванням кардіодефібриляторів.

У багатьох європейських країнах автоматичними зовнішніми дефібриляторами (приладами, призначеними для надання невідкладної медичної допомоги при раптовому важкому порушенні серцевого ритму) обладнано чи не кожне громадське місце. Їх можна побачити у навчальних закладах, спортивних залах, музеях, на стадіонах, станціях метро, в аеропортах і просто на вулиці. При цьому скористатись таким приладом для порятунку чийогось життя може навіть пересічна людина, яка не має спеціальної підготовки. Натомість у нашій країні дефібрилятори у громадських місцях – швидше виключення, ніж правило, тож в основному ними оснащені заклади охорони здоров’ята служби екстреної медичної допомоги.

Запуск серця під час проведення реанімаційних заходів із застосуванням дефібрилятора відбувається за рахунок короткочасного впливу на грудну клітину людини електричного імпульсу, який викликає повне скорочення міокарда. Це дозволяє усунути хаотичні скорочення м’язових пучків, відновити нормальну діяльність серця і повернути пацієнта до життя зі стану клінічної смерті. Однак для проведення ефективної реанімації важливо, щоб потужність електроімпульсного розряду була достатньою для успішної дефібриляції, проте не пошкоджувала міокард. Тому в процесі експлуатації кардіодефібриляторів необхідно контролювати їх вихідні параметри та проводити періодичну повірку даних приладів. Вимагає це і чинне законодавство, згідно з яким кардіодефібрилятори віднесені до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають обов’язковій періодичній повірці. Проводиться вона після закінчення встановленого міжповірочного інтервалу (раз на рік), у разі втрати свідоцтва про повірку, а також за потреби пересвідчитися у придатності засобу вимірювальної техніки до застосування.

ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» уповноважене на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (свідоцтво від 09.08.2019 № П-39-2019). Висококваліфікований досвідчений персонал та сучасна еталонна база дають нам можливість забезпечити якісне виконання повірки широкого спектру медичного обладнання, у тому числі і кардіодефібриляторів.

Для повірки цих приладів ми застосовуємо портативний переносний аналізатор дефібриляторів «Impulse 6000D» виробництва Fluke Biomedical. Його можливості дозволяють контролювати увесь спектр встановлених форм імпульсу, демонструють сумісність з передовою технологією AED (automatisierter externer defibrillator – автоматичний зовнішній дефібрилятор) і показують кращі характеристики точності вимірювання та відповідності стандартам.

Запрошуємо заклади охорони здоров’я та служби екстреної медичної допомоги до співпраці! Тільки повірений дефібрилятор може стати Вашим помічником у проведенні реанімаційних заходів і врятувати життя пацієнту!

Чекаємо на Вас за адресою:

м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10,

тел.: (061) 289-98-65.

Запорожьестандартметрология поверка Запорожье
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии