Штучний ультрафіолет може бути небезпечним

Штучний ультрафіолет може бути небезпечним, фото-1

Чимало приладів, що застосовуються медичними установами для діагностики та лікування пацієнтів, не підлягають обов'язковій періодичній повірці, бо за своїм функціональним призначенням не є засобами вимірювальної техніки. Проте більшість з них мають нормовані технічні характеристики (вихідні параметри), постійний контроль яких є обов'язковою вимогою МОЗ України, адже діяльність із забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян віднесена чинним законодавством до сфери законодавчо регульованої метрології. До таких приладів, зокрема, належать різні джерела штучного ультрафіолетового випромінення.

Медичні заклади сьогодні активно використовують ультрафіолетові бактерицидні лампи (ртутні, кисневі, ксенонові та інші) для знезараження повітря у приміщеннях та запобігання розповсюдженню бактерій, грибків і вірусів, які є збудниками інфекційних захворювань. Такі лампи переважно є джерелом короткохвильових ультрафіолетових променів (UVС), які мають максимальну бактерицидну дію але, водночас, завдають найбільшої шкоди людському організму, оскільки надмірний вплив випромінення цього діапазону може спровокувати розвиток онкологічних захворювань шкіри та катаракту очей. Тому обов’язковою умовою використання ультрафіолетових бактерицидних ламп для знезараження повітря у закритих приміщеннях є виключення можливості шкідливого впливу на людей надлишкового опромінення. Допомогти вирішити це завдання покликаний періодичний контроль вихідних параметрів бактерицидних ламп, що проводиться відповідно до технічної документації на відповідні джерела УФ-випромінення.

За вимогою Міністерства охорони здоров’я України періодичному контролю вихідних параметрів підлягають і інші джерела штучного ультрафіолетового випромінення, що застосовуються в медичних установах, зокрема лампи для полімеризації (затвердіння) стоматологічних матеріалів та ультрафіолетові установки, якими обладнані фізіотерапевтичні кабінети, у тому числі й ті, що використовуються для фототерапії – медичні солярії.

На безпеку соляріїв впливають потужність і спектральний склад ультрафіолетового випромінення.Вважається, що ризик шкідливого впливу на людський організм ультрафіолетових променів діапазону UVА – мінімальний. Надмірне опромінення ультрафіолетом діапазону UVВ, від якого виникає засмага, є потенційно небезпечним, тому його кількість у соляріях суворо нормується. А от присутність променів діапазону UVС взагалі не допускається.Однак під час експлуатації соляріїв можуть змінюватись початкові характеристики ультрафіолетового випромінення, зокрема його інтенсивність, енергетична освітленість або спектральний склад, щостворює потенційну небезпеку для здоров'я людини. Тому вихідні параметри джерел УФ-випромінення, що використовуються у соляріях, повинні бути максимально контрольовані. При чому, стосується це не тільки соляріїв, які належать медичним закладам, а й тих, що застосовуються в косметологічних цілях – для отримання засмаги.

ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» має багаторічний практичний досвід, висококваліфікованих фахівців і сучасну метрологічну базу для надання якісних послуг з контролю вихідних параметрів широкого спектру джерел штучного ультрафіолетового випромінення.

Запрошуємо медичні заклади та власників приватних соляріїв до співпраці! Не нехтуйте безпекою своїх споживачів, адже це Ваша репутація!

Чекаємо на Вас за адресою:

м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10

тел.: (061) 289-98-71, 221-05-04.

Штучний ультрафіолет ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ Запорожьестандартметрология
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии